27 turas / Spa 04, Klaipėda
27 turas / Spa 04, Vilnius
27 turas / Spa 05, Kaunas
19 turas / Spa 07, Klaipėda
22 turas / Spa 07, Kaunas
21 turas / Spa 17, Vilnius
24 turas / Spa 21, Jonava
20 turas / Spa 21, Vilnius
28 turas / Spa 24 18:00, Vilnius
28 turas / Spa 24 18:00, Marijampolė
28 turas / Spa 24 18:00, Palanga

D. Šimkus laukia pirmos dvikovos prieš buvusį klubą

D. Šimkus laukia pirmos dvikovos prieš buvusį klubą
Sauliaus Čirbos nuotr.

FK „Žalgiris“ sekmadienį atidėtose Lietuvos futbolo A lygos 19-ojo turo rungtynėse susigrums su Klaipėdos „Atlantu“. Žalgiriečiui Domantui Šimkui išvyka į uostamiestį bus išskirtinė, kadangi šį kartą saugas stovės kitoje barikadų pusėje nei buvo pratęs.

Nuo 2016 metų pradžios iki 2018-ųjų vasaros „Atlantui“ atstovavęs D.Šimkus Lietuvos čempionate sužaidė daugiau nei pusšimtį rungtynių. Šiame sezone šiaulietis savo buvusiame klube grojo vienu iš pirmųjų smuikų, pelnydamas 2 įvarčius bei atlikdamas tiek pat rezultatyvių perdavimų.

„Atlantui“ pradėjus byrėti, D.Šimkaus karjera pakrypo į „Žalgirį“, su kuriuo 22-ejų metų futbolininkas iškovojo savo pirmąjį titulą – triumfavo šių metų „SHARP LFF taurės“ varžybose. Saugas šiltai atsiliepė apie savo buvusį klubą, tačiau sekmadienį Klaipėdos miesto centriniame stadione buvusiems komandos draugams nuolaidų daryti neketina.

„Atlante“ buvo nemažai gerų momentų, bet labiausiai gal išskirčiau rungtynes Europos lygoje prieš Helsinkio HJK ir Almatos „Kairat“. Blogiausias momentas – tai, jog nepavyko laimėti prizinės vietos A lygoje. Žinoma, jaučiasi, kad Klaipėdoje praleidau dvejus su puse metų, išlikę daug prisiminimų, draugų. Esant progai, noriu padėkoti klubui ir sirgaliams už visą praleistą laiką Klaipėdoje. Žaisti prieš „Atlantą“ bus keista, bet dabar atstovauju „Žalgiriui“ ir stengsiuosi atiduoti aikštėje visas jėgas.

Apie dabartinį „Atlantą“ daug nežinau, kadangi komanda yra labai pasikeitusi. Yra vos keli žaidėjai, su kuriais teko žaisti. Gerbiame kiekvieną varžovą ir į visas rungtynes eisime pilnai susikoncentravę“, – oficialiai „Žalgirio“ svetainei pasakojo žalgirietis.

Šiemet „Žalgiris“ Klaipėdos klubą įveikė abu kartus – 5:2 bei 3:1. 27-ajame ture klaipėdiečiai namuose 2:5 nusileido Marijampolės „Sūduvai“, tačiau artimiausių konkurentų nesėkmės praktiškai užtikrino „Atlantui“ šeštą vietą turnyro lentelėje ir dalyvavimą penktame čempionato rate. Tokiu būdu uostamiesčio ekipos neslėgs įtampa.

Savo ruožtu D.Šimkus „Žalgiryje“ kol kas neužima tokios rolės, kokią turėjo buvusiame klube, tačiau saugas sostinės ekipoje visuose turnyruose jau sužaidė 12 mačų, tarp kurių – 4 akistatos Europos lygoje su „Vaduz“ ir „Sevilla“.

Buvusio Lietuvos U-21 rinktinės kapitono pažanga neliko nepastebėta, tad Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Edgaras Jankauskas pirmą kartą pakvietė D.Šimkų ruoštis artėjantiems Tautų lygos mačams namuose su Rumunija ir Juodkalnija.

„Sulaukiau žinutės, kad esu kviečiamas į nacionalinę rinktinę. Emocijos buvo labai geros, nes man asmeniškai tai reiškia labai daug. Debiutuoti rinktinėje būtų viena iš mano svajonių, ko labai laukiu ir siekiu“, – E.Jankausko įvertinimu džiaugėsi saugas.

D.Šimkus ir jo komandos draugai į kovą su „Atlantu“ stos sekmadienį, spalio 7-ąją dieną. Dvikova Klaipėdos miesto centriniame stadione prasidės 13 val.

#
270 Įvarčių
86 Pergalės
14 Teisėjų
#
#
289 Žaidėjai
#
44377 Žiūrovai
#
28 11 m. Baudiniai
410 Geltonų kortelių
#
#
17 Raudonų kortelių
23 Lygiosios
109 Rungtynės
#