19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

D. Kazlauskas po dešimtmečio grįžo į „Žalgirį“, atsisveikinta su bulgaru

D. Kazlauskas po dešimtmečio grįžo į „Žalgirį“, atsisveikinta su bulgaru
fkzalgiris.lt nuotr.

Lietuvos rinktinės saugas Donatas Kazlauskas po dešimties metų pertraukos grįžta į Vilnių ir atstovaus „Žalgirio“ komandai.

27-erių žaidėjas „Žalgiriui“ trumpai atstovavo karjeros pradžioje 2012 metų sezone.

„Jaučiau, kad ši diena anksčiau ar vėliau ateis ir grįšiu į „Žalgirį“. Dabar tam atrodo tinkamas laikas. Čia pradėjau savo profesionalo karjerą, pelniau pirmą įvartį A lygoje, – kalbėjo D. Kazlauskas. – Su pavydu stebėdavau komandos žaidimą Europos turnyruose, aistruolių palaikymą. Tikiuosi, kad šiemet pralaužime ledus kaip pirmasis Lietuvos klubas, patekęs į grupių etapą.“

Iš Kretingos kilęs futbolininkas futbolo kelią pradėjo gimtajame mieste, vėliau išvyko į Kaune veikusią Nacionalinę futbolo akademiją, žaidė jos komandoje ir Kauno „Atlete“.

2013–2015 metais po sėkmingo laikotarpio Klaipėdos „Atlante“ jis buvo išvykęs į Lenkiją, vėliau grįžo į Klaipėdą, vėliau atstovavo „Trakams“ (Vilniaus „Riteriams“).

Pastaruosius metus jis praleido Ukrainoje „Lviv“ klube ir Rumunijoje Klinkėnų „Academica“ ekipoje.

D. Kazlauskas yra ir ilgametis Lietuvos rinktinės narys, šalies komandoje sužaidęs daugiau nei 30 rungtynių ir įmušęs du įvarčius.

***

Legionierius iš Bulgarijos Milenas Gamakovas Vilniaus „Žalgiriui“  nebeatstovaus – žaidėjo ir klubo keliai išsiskyrė.

„Žalgiris“ dėkoja M. Gamakovui už profesionalų darbą, atsidavimą komandai, indėlį 2021 metais iškovotus trofėjus ir linki sėkmės tolimesniuose karjeros etapuose.

„Dėkoju klubo vadovei, kuri mane čia pakvietė, visiems treneriams, aistruoliams, komandoms draugams, su kuriais pavyko iškovoti tiek pergalių ir visiems susijusiems su „Žalgiriu“. Čia turėjau gerų ir blogų epizodų, tačiau stengsiuosi prisiminti gerus. Linkiu komandai dar vieno nepamirštamo sezono ir įgyvendinti svajonę būti Europos taurių grupėse“, – atsisveikindamas sakė M. Gamakovas.

Lietuvos čempionams M. Gamakovas atstovavo nuo 2021 m. vasario mėnesio.

Iš viso per sezoną bulgaras sužaidė 30 rungtynių. „Optibet A lygoje“ jis sužaidė 20 dvikovų, pasižymėjo vienu įvarčiu bei vienu rezultatyviu perdavimu – abu kartus lyderių dvikovose prieš „Sūduvą“.

Atraminio saugo pozicijoje daugiausiai žaidęs M. Gamakovas neišvengė griežto teisėjų vertinimo: „Optibet A lygoje“ jam buvo skirtos 8 geltonos ir 2 raudonos kortelės.