Čempionui – nokdaunas jo tvirtovėje (komentarai)

Vilniaus „Žalgiris“ truktelėjo į priekį „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės viršūnėje. Truktelėjo įspūdingai – sostinės komanda Panevėžyje 3:0 sutriuškino šalies čempioną „Ekraną“.

„Žalgiris“ griebė jautį už ragų nuo pirmųjų rungtynių akimirkų. Per pirmąsias dešimt minučių Kamilis Bilinskis turėjo dvi progas įmušti. Tadą Kaunecką vilniečiai pramušė 16-ąją min. - nuo „Ekrano“ kapitono Giedriaus Tomkevičiaus po dvikovos atšokusį kamuolį preciziškai tiksliai į apatinį vartų kampą nuo baudos aikštelės linijos padėjo Jakubas Wilkas.

Sostinės komanda visą pirmąjį kėlinį besąlygiškai kontroliavo situaciją. „Ekrano“ trenerių sprendimas išbandyti schemą, kurios dalis buvo penkių gynėjų linija, nepasiteisino, ir ją keisti panevėžiečiai buvo priversti keitimu jau pirmojo kėlinio pabaigoje.

Antrąjį įvartį „Žalgiris“ įmušė sužaidus pusvalandį. Po Manto Kuklio perdavimo K.Bilinskis pasinaudojo „Ekrano“ gynybos klaida, atsidūrė vienas prieš vartus ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Vienintelę realią progą sušvelninti skirtumą „Ekranas“ turėjo prieš pat pertrauką. Artūras Rimkevičius nepermetė kamuolio per vartininką Armantą Vitkauską, o antruoju bandymu į tuščius vartus nepataikė Aurimas Vertelis.

Antrąją rungtynių pusę panevėžiečiai pradėjo aktyviai, bet po Uchennos Umeh reido 52-ąją min. „Žalgiris“ apsigynė. Į visus klausimus buvo atsakyta 60-ąją min., kai kamuolį per vartininką į tinklą permetė M.Kuklys, gavęs puikų Pavelo Komolovo perdavimą.

Vėliau į „Žalgirio“ vartus porą kartų bandė iššauti Arsenijus Buinickis, į „Ekrano“ - Andro Švrljuga, tačiau rezultatas nebepasikeitė.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Labai sunku kažką pasakyti po tokių rungtynių, esame nusivylę ir nusiminę. Norisi tiesiog atsiprašyti komandos fanų ir ištikimiausių gerbėjų, kurie visas rungtynes mus palaikė. Taip žaisti, kaip pradėjome rungtynes, kaip žaidėme pirmajame kėlinyje, negalima. Galbūt žaidėjai perdegė. Rungtynių pradžia buvo ypač nesėkminga. Kai pralaimi rungtynes tokiu skirtumu, tampa aišku, kad gal ir taktika bloga, ir žaidėjai pasirinkto plano neįvykdė. Pradėjome rungtynes trimis centro gynėjais, bet būtent iš tos vietos, kuri turėjo būti labiausiai saugoma, tiesiog centrinio gynėjo pozicija, gavome pirmus du įvarčius. Esant tokiai situacijai, be abejo, blogiausias dalykas būtų visai nieko nedaryti. Pralaimėti 2:0 ar 3:0 nėra didelio skirtumo, todėl bandėme stiprinti puolimą, užmegzti kažkokį kontražaidimą. Pirmo kėlinio pabaigoje ir antro kėlinio pradžioje tai, atrodo, pavyko, bet kaip tik tuo momentu gavome labai žioplą ir vaikišką trečią įvartį. Po rezultato 2:0, rugntynės buvo iki sekančio įvarčio. Arba mes įmušam ir grįžtam į rungtynes, arba „Žalgiris“ muša trečią ir rungtynės baigtos. Atsitiko taip, kad „Žalgiris“ įmušė trečią, o atsigriebti šansų jau nebebuvo. Futbolas ir yra geras tuo, kad visada yra kitos rungtynės, per kurias gali atsigriebti. Manau, kad dabar būsime pikti ir nusiteikę kitoms rungtynėms. Labai tikiuosi, kad šiandien pralaimėjom mūšį, bet karas vis dar tęsiasi.“

Giedrius Tamkevičius („Ekranas“): „Neįvykdėme nei vieno trenerio nurodymo. Dėl to ir gavosi toks žaidimas, koks gavosi. Tokio pralaimėjimo negalima pateisinti nei traumomis, nei dar kažkuo. Komandoje yra ne vienuolika ir ne dvylika žmonių. Jeigu tu esi „Ekrane“, reiškia tu vertas  būti, eiti į aikštę ir kovoti, bet šiandien mums pasiekti tai, ką turėjome, nepavyko. Pritrūko greičiausiai trenerio nurodymų išpildymo.“

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Pirmiausia noriu pasakyti, kad šiandien tikėjausi kur kas sunkesnio mačo, atsižvelgiant į tai, kad  „Ekranas“ užima antrą vietą ir žaidžia namuose. Nuo rungtynių pradžios stengėmės dominuoti aikštėje, kontroliuoti kamuolį ir laukti progos kurios tikėjausi iš kontraatakos ar standartinių situacijų. Tai buvo labai svarbu. Pelnėme pirmą įvartį ir šis momentas, manau, nulėmė susitikimo baigtį. Nes antruoju įvarčiu, mano nuomone, rugntynes užbaigėme, nes „Ekranas“ prarado įkvėpimą ir norą. Mes parodėme, kad esame pakankamai stiprūs dominuoti, valdyti kamuolį - tai buvo mūsų tikslas, mūsų taktika šioms rungtynėms. Tikrai esu patenkintas, nes "Ekrano" ir 'Žalgirio" susitikimai yra svarbūs man, mano komandai. Tai visada prilygsta Lietuvos derbiui, kurio rungtynes, jų rezultatą visi stebi. Džiaugiuosi, kad šiuo metu turime keturių taškų persvarą prieš „Ekraną“, bet tai nieko dar nereiškia, nes čempionatas ilgas, laukia dar daug rungtynių. Atlikome mažą žingsnelį, bet tai dar ne pabaiga.“