Čempionato lyderis sumindė „Taurą“ (komentarai)

Vilniaus „Žalgiris“ per antrąjį rungtynių kėlinį pelnė net 6 įvarčius, pasiekdamas didžiausią pergalę šiame sezone. Lietuvos vicečempionai „SMScredit.lt A lygos“ Tauragėje net 7:0 (1:0) sutriuškino vietos „Taurą“. Du įvarčius nugalėtojams pelnė K.Bilinskis ir rezultatyviausių futbolininkų sąraše pakilo į antrąją vietą, pasivydamas Georgą Alaverdašvilį.

Jau pačią pirmąją dvikovos minutę „Žalgiris“ susikūrė puikią progą įmušti įvartį, tačiau Andro Švrljugos smūgį krisdamas kojomis atrėmė aikštės šeimininkų vartininkas Martynas Matuzas.

„Tauro“ gynyba subyrėjo 9-ąją minutę. M. Matuzui teko dar kartą krentant išspirti kamuolį po gynėjo klaidos, tačiau tauragiškis tai padarė nesėkmingai, suteikdamas Artūrui Žulpai galimybę smūgiuoti iš toli. Šio tolimas smūgis sudrebino tuščių likusių vartų skersinį. Pirmasis prie į aikštę atšokusio kamuolio suskubo Vedranas Gercas, išvesdamas sostinės komandą į priekį.

Po įvarčio vaizdas aikštėje nesikeitė ir žaidimas daugiausiai vyko prie Tauragės ekipos vartų. 22-ąją minutę pasižymėti galėjo Rytis Leliūga, tačiau jo stiprų smūgį iš dešinės į kampinį nukreipė vartininkas.

Baigiantis kėlinui, „Tauras“ kėlė porą kampinių prie svečių vartų, tačiau ūgio persvarą turėję vilniečių gynėjai galimybės išlyginti rezultatą varžovams nesuteikė.

41-ąją rungtynių minutę V.Gercas sulaukė idealaus perdavimo iš A.Žulpos, tačiau iš kelių metrų nesugebėjo pataikyti į vartus, priversdamas už galvų griebtis visą „Žalgirio“ komandą.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, M.Matuzui teko antrąjį kartą išimti kamuolį iš vartų tinklo. Po keitimo aikštėje pasirodęs Kamilis Bilinskis perdavimu surado Mantą Kuklį, kuris nestipriu bet tiksliu smūgiu padvigubino vilniečių persvarą.

50-ąją minutę K.Bilinski labai stipriu smūgiu dar kartą privertė M.Matuzą pademonstruoti savo meistriškumą ir šuoliu nukreipti kamuolį virš vartų. Tačiau „Tauro“ vartininkas buvo bejėgis dar po 10 minučių, kai niekas nepasitiko rezultatyviausio vilniečių futbolininko, kuris smūgiu iš 20 metrų pelnė pirmąjį savo ir trečiąjį komandos įvartį.

Po trijų minučių K.Bilinskis smūgiu į tolimą vartų kampą dar kartą nuginklavo varžovų vartininką po A. Žulpos perdavimo galva.

75-ąją minutę už diskusijas su rungtynių arbitru antrąją geltoną kortelę gavo ir iš aikštės buvo pašalintas Vaidotas Šilėnas, tačiau palūžęs „Tauras“ kiekybinės persvaros išnaudoti nesugebėjo, atakas toliau rengė tik svečiai.

K. Bilinskis buvo labai arti „hattrick’o“ 81-ąją minutę, tačiau po idealaus Ramūno Radavičiaus perdavimo pataikė į skersinį.

Progą po progos kūrę vilniečiai dar po minutės įmušė penktąjį įvartį. Atakos smaigalyje atsidųrė Takuya Kanai. 85-ąją dvikovos minutę savo įvartį pelnė ir Ramūnas Radavičius, išbėgęs vienas prieš vartininką iš šaltakraujiškai nukreipęs kamuolį į vartų tinklą.

„Tauro“ triuškinimą antruoju savo įvarčiu užbaigė T.Kanai. Paguodos įvartį galėjo įmušti Tauragės komandos gretose debiutavęs Antonino Campanella, tačiau legionieriaus iš Italijos smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Žinoma, džiaugiamės pergale ir trimis taškai. Turiu pripažinti, kad prieš rungtynes turėjome vieną svarbų klausimą, kadangi nežinojome varžovo, jie pakeitė nemažai žaidėjų. Tačiau po pirmojo įvarčio turėjome didelį pranašumą, todėl buvo neaišku tik kiek įvarčių mes įmušime. Turėjome labai daug progų, tačiau jų realizacija nebuvo pakankamai gera. Tokiose rungtynėse galima neįmušti, tačiau, kai žaidi prieš stipriausias komandas, tokių progų turi tik retkarčiais, todėl įmušti būtina, norint laimėti. Lengvai laimėjome, tačiau turime dar daug ką pakeisti, išanalizuoti situacijas. Jau laukiame šeštadienio, kitų rungtynių namuose.“

Takuya Kanai („Žalgiris“): „Nebuvo labai lengva, ypač pirmajame kėlinyje, tačiau svarbiausia, kad pavyko laimėti rungtynes, kurios mums buvo svarbios. Trys žaidėjai, pakilę nuo suolo, įmušė 5 įvarčius, todėl, manau, kad keitimai buvo efektyvūs. Aš įmušiau dukart, bet nemanau, kad sužaidžiau gerai. Turiu ir toliau sunkiai dirbti, bet įvarčiai padės labiau įsitvirtinti komandoje.“

Treneris Aleksandr Brazevič („Tauras“): „Objektyviai vertinant, šansų daug neturėjome. Tikriausiai esame kur kas silpnesni už varžovų komandą. Jiem kažkiek pasisekė su pirmuoju įvarčiu, kurį patys „sugavojome“. Antrame kėlinyje trys įvarčiai po rikošetų, todėl toks ir rezultatas. Manau, kad, jei neturi meistriškumo ir aikštėje bijai žaisti futbolą, tokiai komandai praktiškai nėra šansų. Visiškai niekas nesisekė dėl varžovo baimės, dėl išbalansuotos sudėties. Susirgo Corrado Vacca, kuriam vakar sukilo temperatūra. Be jo mūsų gynybos linija tapo dar silpnesne. Praleisti septynis įvarčius psichologiškai sunku, o mūsų problemos ir taip daugiausiai iš psichologijos srities. Nieko nelieka, kaip dirbti toliau. Blogiau sužaisti jau negalime, todėl priekyje bus tik geresnės rugntynėms. Anksčiau taškų iškovojome, bet šiandien tokia diena, kai viskas klostėsi blogai.“