Čempionato lyderis išvargo pergalę Alytuje (komentarai)

Ne pačias geriausias rungtynes „SMScredit.lt A lygoje“ sužaidęs Vilniaus „Žalgiris“ pratęsė pergalių seriją. Čempionato lyderiai XXIII ture minimaliu rezultatu 1:0 (1:0) nugalėjo Alytaus „Dainavą“. Pergalingą įvartį įmušęs rezultatyviausias sostinės klubo futbolininkas Kamilis Bilinskis snaiperių sąraše pakilo į antrąją vietą, kurią dalijasi su Evaldu Razuliu.

Pusę pirmojo kėlinio čempionato lyderiai nedemonstravo to žaidimo, kokį buvo įpratę matyti vilniečių gerbėjai. 9-ąją minutę po grubios „Dainavos“ futbolininkų klaidos savo aikštės pusėje Rytis Leliūga perėmė kamuolį, perdavė dviejų gynėjų prižiūrimam Andrius Veličkai, kuris puikiu perdavimu surado vieną prieš vartus išbėgusį K.Bilinskį. Tačiau puikiai sužaidė laiku rezultatyviausią svečių puolėją pasitikęs vartininkas Vitalijs Artjomeko, atrėmęs labai pavojingą smūgį.

16-ąją minutę K.Bilinskis turėjo dar vieną galimybę pasižymėti, bet, įsiveržęs į baudos aikštelę per toli atleido kamuolį ir laiku suskubęs Deivydas Padaigis užtvėrė kelią link vartų.

Kontratakų taktiką pasirinkusi „Dainava“ kėlinio viduryje įsidrąsino ir ėmė vis dažniau pereidavo į vilniečių aikštės pusę. 21-ąją minutę Darius Cibulskas turėjo neblogą galimybę patikrinti Armanto Vitkausko meistriškumą, tačiau paskutinę akimirką paslydo ir smūgiavo nestipriai.

36-ąją minutę tik V.Artjomenko akrobatinis šuolis išgelbėjo alytiškius nuo A.Veličkos tolimo smūgio. Tačiau „Dainavos“ vartininkas buvo bejėgis po dviejų minučių, kai K.Bilinskis iš kelių metrų tiksliu smūgiu galva po Vaido Šilėno perdavimo išvedė „Žalgirį“ į priekį.

Nuolat aikštės šeimininkų gynybą reidais draskęs Rytis Leliūga jau po trijų minučių galėjo padvigubinti vilniečių persvarą, kai, suklaidinęs du gynėjus, stipriai smūgiavo iš aštraus kampo, bet puikiai sužaidęs V.Artjomenko smūgį sugebėjo atremti.

Kėlinio pabaigoje auksinės progos neišnaudojo Kęstutis Balčiūnas. Netikėtai vienas prieš vartus iššokęs puolėjas šuolyje koja pabandė perkelti aukštai pašokusį kamuolį per jį pasitikusį A.Vitkauską, tačiau į vartus nepataikė.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Žaidimas daugiausia vyko „Dainavos“ aikštės pusėje, tačiau labai pavojingų progų vilniečiams sukurti neleido be klaidų rungtyniavę gynėjai. Dukart pavojingai po standartinių padėčių galva smūgiavo Luka Peričius. Alytiškiai atsakė netaikliu tolimu Luko Sendžiko smūgiu.

74-ąją minutę Pavelas Komolovas, pamatęs, kad V.Artjomenko paliko vartus tikėdamasis perdavimo į baudos aikštelę, pabandė „Dainavos“ vartininką užklupti nepasiruošusį ir smūgiavo stipriai, bet pro šalį. Po minutės visi žalgiriečiai griebėsi už galvų, kai po Pauliaus Janušausko tolimo smūgio kamuolys praskriejo visai šalia dešiniojo virpsto.

Dvikovos pabaigoje Algis Jankauskas smūgiu galva nepataikė į vartus iš kelių metrų. Sėkmingiau smūgiuoti sutrukdė prieš pat gynėją nuo žemės atšokęs kamuolys.

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Prie viso to ant torto trūko tiktai žvakučių - kokio vieno taškelio. Būtų idealu, deja, pritrūko šiek tiek. Mūsų žaidybinis planas prieš tokius varžovus nesikeičia: kuo tvarkingiau, dėmesingiau apsiginti ir pasistengti kontratakuoti. Manau planą įgyvendinome kiek galėjome. Buvo bekompromisė kova. Žaidėjams priekaištų neturiu. Sustabdyti tokią komandą kaip „Žalgiris“ yra iš tikrųjų sunku. Jie įmušė įvartį - nieko nepadarysi. Buvo puiki ataka. Norėtųsi užpulti geriau, bet, vėlgi, žaidžiame taip, kaip leidžia priešininkas. Nėra stebuklų, žmonės kuria stebuklus. Žaidėjai galėjo sukurti tą mažiuką stebuklą tiek sau, tiek čia atėjusiems žiūrovams. Manau, buvome netoli to.“

Danielis Gunevičius („Dainava“): „Malonu buvo žaisti, pilna sirgalių, puiki atmosfera. Gaila, kad neiškovojome bent taško, nes tikėjome, kad tikrai galime tai padaryti. Pastaruoju metu pailsėjome, padirbėjome dar labiau taktiškai, sustiprėjome, geriau buvome motyvuoti. Gaila, kad nepelnėme taško. Kadangi esu „Žalgirio“ auklėtinis, malonu prieš jį sužaisti geriau. Yra didesnis stimulas atrodyti geriau nei prieš kitas komandas. Būsimoms rungtynėms su „Atlantu“, „Šiauliais“ nusiteikinėju tik pergalei. Kaip eiti į aikštę pralaimėt ar lygiosioms? Tai nėra tikslas - reikia laimėti.“

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Esu įsitikinęs, daug žmonių šiandien atėjo į stadioną pamatyti „Žalgirį“ po Europos taurės kvalifikacijos rungtynių. Tai nebuvo tas pats „Žalgiris“, po tokių rungtynių Europoje komanda turi problemų kitose rungtynėse, ypač šalies čempionate. Šiandien buvo lygiai taip pat. Svabiausia mums buvo laimėti tris taškus ir laimėti rungtynes. Neparodėme daug įdomių momentų ir kokybės. Buvome šiek tiek pavargę, neturėjome stipriausios sudėties. Tikriausiai todėl rungtynės gavosi tokios. Dabar turime 10 dienų pasiruošti dvejoms labai svarbioms rungtynėms prieš "Salzsburg" Europos taurėje.“

Pavelas Komolovas („Žalgiris“): „Norėjosi sužaisti geriau, bet, svarbiausia, paėmėme tris taškus, einame toliau. Trūko šviežumo. Daug emocijų išnaudojome rungtynėse prieš „Lech“. Bet kuriuo atveju, pergalė yra pergalė. Mes momentų turėjome, jie - ne. Kontroliavome rungtynių eigą, galėjome įmušti ir daugiau, bet „Dainava“ irgi žaidė gerai, kovojo iki pabaigos, nuolat palaikė įtampą. Treneris sakė, kad svarbiausia - žaisti savo žaidimą nežiūrint, ar tai „Barcelona“, ar „Lech“, ar „Dainava“. Reikia žaisti savo žaidimą.“