9 turas / Bal 20 , Šiauliai
9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

Čempionate prieš lygos naujokus „Žalgiriui“ laimėti vis dar nepavyksta (komentarai)

Kiek anksčiau „Trakai“, o dabar „Klaipėdos granitas“ atėmė taškų iš čempiono. Šį sezoną „SMScredit.lt A lygoje“ debiutavęs Klaipėdos klubas netikėtai išvykoje VIII-ajame ture sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) su titulą ginančiais Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkais. Įdomu tai, kad pelnę įvartį klaipėdiečiai nubraukė jau antrąją varžovų nepraleistų įvarčių seriją šiame sezone. Praeitame ture kapituliavusi „Banga“ nebuvo praleidusi įvarčio šešis mačus iš eilės, o vilniečiai keturis. Pasitenkinę tik tašku žalgiriečiai vis dar išlieka vienvaldžiais turnyro lentelės lyderiais, savo ruožtu, “Klaipėdos granitas“ užima penktąją vietą.

Rungtynės prasidėjo „Žalgirio“ bandymais pasiekti greitą įvartį. Arti tikslo jau 2-ąją minutę buvo Linas Pilibaitis, atlikęs smūgį, kuris pralėkė greta virpsto, vėliau tas pats šeimininkų saugas smūgiavo netiksliai po pakelto kampinio.

Nepavykus mačo pradžioje atidaryti įvarčių sąskaitos, žalgiriečiai kiek prislopino savo atakų škvalą.

Kiek netikėtai „Žalgiris“ buvo nubaustas už pasyvumą rezgant pavojingus išpuolius. Nuostabiu smūgiu iš eigos „Klaipėdos granitą“ į priekį išvedė Ernestas Veliulis, jo komandos draugas George Alaverdašvilis, atsidūręs baudos aikštėje, tiksliai parideno kamuolį įvarčio autoriui.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ įjungė truputį aukštesnę pavarą. Legionieriaus iš Kipro Krisčio Andreou smūgį paskutinę akimirką blokavo pasiaukojančiai sužaidęs klaipėdiečių gynėjas.

Svečiai kartą buvo surengę labai pavojingą kontrataką, kai net trys „Klaipėdos granito“ žaidėjai pabėgo prieš du „Žalgirio“ gynėjus. Iniciatyvos ėmėsi pirmojo įvarčio autorius E. Veliulis, tačiau saugo smūgis praskriejo virš vartų.

Vis tik prieš pat kėlinio pabaigą, žalgiriečiai sugebėjo išlyginti rezultatą. Įvartį „į rūbinę“ 42-ąją minutę po labai gražios kombinacijos baudos aikštelėje pelnė rezultatyviausias „SMScredit.lt A lygos“ žaidėjas Jakubas Wilkas, laiku įkirtusiam puolėjui rezultatyvų perdavimą atliko kroatas Andro Švrljuga.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo aktyviai, kėlė daug kampinių ir dažnai svečiavosi priešininkų baudos aikštelėje. Realią progą pasižymėti turėjo L. Pilibaitis, tačiau po aštraus Serge‘o  Nyuiadzi perdavimo paskutinę akimirką pavojų likvidavo gynėjai.

„Klaipėdos granitas“ atlaikė pirmąją atakų bangą ir savo progos laukė kontratakose. Ypač aktyviai žaidė įvarčio autorius E. Veliulis ir G. Alaverdašvilis, kamuolius jiems puikiai skirstė patyręs Tomas Tamošauskas.

Rungtynėms artėjant į pabaigą svečių baterijos kiek išsikrovė, „Žalgiris“ turėjo puikias progas išplėšti pergalę. Pirmasis savo galimybės neišnaudojo S.Nyuiadzi, kiek vėliau tiesiai į vartininką Paulių Pocių smūgiavo L. Pilibaitis.

Rungtynių gale individualiu meistriškumu blykstelėjo itin aktyviai žaidęs legionierius S. Nyuiadzi. Jo puikus slalomas su kamuoliu suklaidino net kelis „Klaipėdos granito“ žaidėjus, deja, smūgis skriejo visai šalia vartų virpsto. Kulminacijoje „Žalgiris“ turėjo dar vieną progą, bet jos neišnaudojo.

Reikia pripažinti, kad Roberto Poškaus auklėtiniai gana užtikrintai atsilaikė nuo šeimininkų išpuolių ir pasiekė kolkas skambiausią rezultatą klubo istorijoje.

Treneris Marekas Zubas (Žalgiris"): „Šiandien kartojosi paskutinių rungtynių scenarijus, kai varžovai ginasi ir laukia mūsų klaidų. Jie kartą smūgiavo į vartų plotą ir įmušė. Esant tokioms aplinkybėms, buvome priversti stengtis lyginti rezultatą, žaidėme nervingai. Pozicinės atakos mums sunkiai sekėsi. Kartais, kai dvikovos klostosi taip, gali netgi pralaimėti. Taigi, tenka konstatuoti, jog šiandien nebuvome pakankamai efektyvūs. Darėme pernelyg daug elementarių klaidų. Ypač esu nusivylęs pirmuoju kėliniu, nes jį žaidybine prasme pralaimėjome. Po pertraukos buvo sunku. Kalbant apie žaidimą prie vartų, tenka žaisti prieš giliai rungtyniaujančią preišininkų gynybą. Nėra lengva pulti".

Treneris Robertas Poškus („Klaipėdos granitas"): „Žalgiris aktyviai pradėjo žaisti, žinojome, kad "Žalgiris" lips, žinojome, kad jie žaidžia namuose ir jiems reikia trijų taškų. Truputėlį Šemberas įjungė antrą bėgį, pradėjo aktyviai eiti į vidurį - buvo sunku susitvarkyti. Bet atlaikėm pirmą štrumą ir išėjom į kontrataką, buvo labai gerų momentų, tik nepavyko jų realizuot. „Žalgiris" - stipri, galinga komanda, bet su vyrais atvažiavome, iš tikrųjų, pergalės, įmušėm pirmi įvartį, komanda drausmingai žaidė, įvykdė visus nuordymus, kompaktiškai gynėmės, išėjom į greitas kontratakas. Manau, kad žaidimas buvo apylygis ir vieni ir kiti buvo verti taško".

Ernestas Veliulis („Klaipėdos granitas"): „Labai sunkios rungtynės, daug bėgimo buvo, reikėjo daug gintis, bet manau viskas pavyko. Dar turėjom patys kelias progas, pritrūko tikslumo užbaigime. Kai daugiau erdvės yra - patogiau kontratakuoti, galiu pabėgti, bet kai teko tiek daug gintis - sunkiai buvo į priekį bėgti. Atvažiavom čia nepralošti - nepralošėm, o „Žalgiris" tikrai labai gerai žaidė - perdavimai, keičiasi žaidėjai - tikrai labai patiko. Stipriai jautėsi, kad jie yra geresni už kitus prieš tai buvusius varžovus. „Žalgiriui" įmušiau, tai šiek tiek įvartis suteiks pasitikėjimo savo jėgom, reikia ir toliau mušti įvarčius stengtis".

Serge'as Nyuiadzi („Žalgiris"): „Esame nusivylę tokiu rezultatu žaidžiant namuose. Žinojome, kad bus tokios rungtynės ir kad jie taip žais. Žinote, prieš tokias komandas būna daugiau fizinės, kietos kovos, krašto žaidėjams sunku žaisti prieš tokią gynybą. Nors ir buvome pasiruošę, techniškai esame daug stipresni, bet buvo sunku. Sukūrėmė kelias progas, tačiau nepavyko jų realizuoti".