Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius

Blankiose rungtynėse "Ekranas" išplėšė bronzos medalius (komentaras)

Paskutinėse „SMScredit.lt A lygos“ rungtynėse Panevėžio „Ekranas“ pademonstravo fantastišką charakterį ir blankiose rungtynėse jau per teisėjo pridėtą laiką išplėšė pergalę Tauragėje prieš vietos „Taurą“ rezultatu 1:0 (0:0), iškovodamas trečiąją vietą čempionate. Pralaimėjimo atveju nukarūnuoti Lietuvos čempionai būtų nukritę į ketvirtąją turnyro lentelės vietą.

Nuo dvikovos pradžios iniciatyva priklausė svečiams, kurie užgulė varžovų vartus. Aktyviai žaidęs Dejanas Djeničius galėjo išvestį „Ekraną“ į priekį, tačiau 13-ąją minutę apmaudžiai nepataikė į tuščius vartus iš aštraus kampo. Po kelių minučių legionieriaus galva smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia virpsto.

Visą dėmesį savo vartų saugumui skyręs „Tauras“ stengėsi perdavimais surasti puolimo smaigalyje žaidusį Jeaną Marie Amanį, tačiau svečių gynyba pavojingiausią Tauragės klubo futbolininką prižiūrėjo labai atidžiai, todėl blankiame pirmajame kėlinyje daugiau pavojingų momentų nebuvo sukurta, žaidimas daugiausiai vyko aikštės viduryje.

Po pertraukos kamuolį ir toliau kontroliavo svečiai, tačiau pavojingų momentų sukurti nesugebėjo. 57-ąją minutę „Ekrano“ gerbėjai galėjo lengviau atsikvėpti, kai kontratakos metu vienas prieš vartus iššoko J.M.Amanis, tačiau iš aštraus kampo smūgiavo tiesiai į jį pasitikusį Kornelijų Timofejevą.

Rungtynėms artėjant į pabaigą, naujienos iš Vilniaus vertė „Ekraną“ skubėti į priekį, tačiau jokių pavojingų momentų Panevėžio komandai sukurti nepavyko, o bandymai įmušti smūgiais iš toli grėsmės vartams nekėlė. Į lemiamą šturmą pakilę panevėžiečiai kėlė keletą kampinių iš eilės, tačiau „Tauro“ gynėjai klaidų nedarė.

Jau per teisėjo pridėtą laiką iš baudos aikštelės gynėjų išmuštas kamuolys atiteko Vaidui Slavickui, kuris netikėtu tolimu smūgiu užklupo nepasiruošusį Edviną Gertmoną, pelnydamas pirmąjį savo įvartį čempionate ir padovanodamas „Ekranui“ bronzą.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Senos geros „Ekrano“ tradicijos - laimėti rungtynes paskutinėmis sekundėmis. Šaunuoliai vyrai, kad turi tą dvasią žaisti iki paskutinės sekundės. Iki pat galo tikėjome, kad ta pergalė bus mūsų. Norėtusi visiems padėkoti. Šiandien - tikrai laimingi. Pagarba ir Tauragės komandai, nes davė fantastišką kovą. Paskutiniai 3-4 turai - jei visos A lygos komandos rodytų tokį žaidimą viso čempionato metu, turėtume fantastišką čempionatą. „Tauras“ pasirinko gynybinę taktiką, žaidė daugiausiai savo aikštės pusėje ir ieškojo būdų kontratakuoti. Kažkiek išmušė iš vėžių oras, pliaupiantis be perstojo lietus. Jautėsi spaudimas, nerimas, kai rungtynių eigoje žinojome, kad „Sūduva“ pirmauja. Kai neįmuši greito įvarčio, su kiekviena minute tai ima slėgti. Bet tikėjome iki galo.“

Vaidas Slavickas („Ekranas“): „„Tauras“ laikė rezultatą, jie žinojo, kad mums neužtenka lygiųjų. Mes daug atakavome. Nelabai sekėsi, nes jie buvo susispaudę, sunku buvo kurti atakas. Antrajame kėlinyje ėjome va bank, smūgis - ir įvartis. Tiesiog atšoko kamuolys ir žinojau, kad reikia smūgiuoti. Treneris prieš rungtynes sakė, kad reikia daug smūgiuoti, nes šlapia aikštė, vartininkas gali nepagauti kamuolio. Smūgiavau, pasisekė ir įkrito. Planavome pelnyti greitą įvartį. Kadangi nepasisekė, pradėjome žaisti trim gynėjais. Visas pajėgas metėme į ataką. Jautėsi spaudimas girdint rezultatą Vilniuje, bet reikėjo savo žaidimą žiūrėti, įmušti pirmajame kėlinyje ir viskas būtų kita linkme palinkę. Sezonas komandai buvo banguotas, daug žaidėjų keitėsi, atėjo daug naujų, bet komanda su kiekvienomis rungtynėmis tobulėjo, jaunimas tobulėjo. Tampame tikra komanda.“

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Tauras“): „Nelengva kalbėti po tokių rungtynių. Jei daugiau tokių rungtynių būtų čempionate, tai jis būtų tikrai įdomus, ateitų daugiau žiūrovų ir patiems žaidėjams tai yra intriga. Nežina, ko pritrūko teigiamam rezultatui, turėjome momentėlių. Turbūt tas lietus buvo ne mums skirtas ir per pridėtą laiką praleidome įvartį. Bet aš komandai padėkojau. Ačiū jiems, ačiū Tauragei. Praleidau du puikius mėnesius. Jei čempionatas tęstųsi, mes dar pakovotume. Sulig kiekvienomis rungtynėmis komanda brendo. Aš jai linkiu visa ko geriausio kitais metais. Dėkoju komandai, administracijai, žaidėjams - visų pirmą žaidėjams, kurie patikėjo, kad gali kovoti, kad nereikia bijoti jokio varžovo. Rungtynės prasideda 0:0 ir iki finalinio švilpuko reikia atiduoti visą save. Reikia sunkiai dirbti treniruotėse ir pasiimti kažką teigiamo ir pozityvaus.“

Vytautas Dragūnevičius („Tauras“): „Prieš rungtynes padarėme susirinkimą, norėjome atimti taškus. Nepavyko. Nuotaikos ne pačios geriausios. Žaidėme antru numeriu, teko vien gintis. Kalbėjome, kad kovosime iki galo. Gale komanda pavargo, raumenis pradėjo traukti. Bet visi vyrai kovojo, stengėsi, kova vyko visoje aikštėje. Su trenerio Jarmalavičiaus atėjimu pradėjome tikėti. Iki tol mums visi mušė po 5, po 7 įvarčius. Pasikeitėme, pradėjome žaisti kitaip. Būtų treneris anksčiau atėjęs, manau, būtume daugiau taškų paėmę, nebūtume paskutiniai.“