„Bangos“ ir „Ekrano“ akistatoje nugalėjo gynyba (komentarai)

„Bangos“ vartai ketvirtas rungtynes paeiliui išlieka neįveikiama tvirtove „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Be abu komandos įvarčius šiame sezone įmušusio diskvalifikuoto Aurelijaus Staponkos žaidęs Gargždų klubas kovingose rungtynėse savo aikštėje lygiosiomis 0:0 sužaidė su Panevėžio „Ekranu“.

Rungtynes energingiau pradėjo aikštės šeimininkai ir pirmieji sukūrė galimybę įvarčiui, tačiau 4-ąją minutę į baudos aikštelę įsiveržęs Aslanbekas Tsagalovas į vartus nepataikė.

Po trijų minučių visa „Ekrano“ komanda kėlė rankas į viršų reikalaudama 11 m. baudinio po to, kai Ryčio Piloto perdavimą pažeme į baudos aikštelę krisdamas nutraukė gynėjas, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Labai aktyviai žaidusiam A.Tsagalovui pritrūko keliolikos centimetrų iki pirmojo įvarčio. Puolėjas įsiveržė i baudos aikštelę, sulaukė perdavimo iš Karolio Urbaičio, bet gražia trajektorija stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš skersinio 12-ąją minutę.

Netrukus Elivelto perėmė kamuolį neatidžiai sužaidus „Bangos“ gynėjams ir galėjo išbėgti vienas prieš vartus, tačiau jo reidą pražanga baudos aikštelės prieigose nutraukė Davydas Arlauskis. Pavojingą Roko Stanulevičiaus baudos smūgį atrėmė kamuolį sugavęs Šarūnas Jurevičius.

„Bangos“ vartininkas pademonstravo puikią reakciją 21-ąją minutę. Žaibiškai iš gynybos į puolimą perėję svečiai perdavimu į dešinį kraštą surado Tomą Dapkų. Šis gražiai suklaidino vieną gynėją ir pabandė nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą, tačiau fantastiškai sužaidęs Š.Jurevičius šuoliu išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

31-ąją minutę Tomas Salamanavičius savo aikštės pusėje perėmė kamuolį ir atliko aštrų perdavimą nuošalės išvengusiam Elivelto, tačiau brazilą aplenkė laiku vartus palikęs Š.Jurevičius.

Kėlinio pabaigoje „Banga“ sukūrė dvi pavojingas progas. 40-ąją minutę po baudos perdavimo D.Arlauskis numetė kamuolį visiškai laisvam Aleksejui Epifanovui. Šio futbolininko smūgį galva ne be vargo tik iš antrojo karto sugavo K.Timofejevas. Dar po trijų minučių Aleksandro Ruskicho perdavimą iš kairės pavojingu smūgiu šalia vartų užbaigė K.Urbaitis.

Po pertraukos aktyviausiai rungtynes pratęsė aikštės šeimininkų sirgaliai, paleidę dūmų užtaisus ir dėl prasto matomumo aikštėje privertę rungtynių arbitrą trumpam sustabdyti rungtynes. Tuo tarpu abi komandos gynyboje žaidė be klaidų, o vartams daugiausiai grasino tolimais smūgiais.

Įsiminė labai techniškas akrobatiškas Elivelto smūgis per save į vartų plotą, susilaukęs gausių stadione susirinkusių žiūrovų aplodismentų.

67-ąją minutę „Banga“ privalėjo išsiveržti į priekį. Įžaidus kampinį, po A.Ruskicho aukšto perdavimo link tolimojo virpsto visiškai laisvas K.Urbaitis vietoje smūgio galva kažkodėl pasirinko perdavimą  D.Arlauskiui, bet gynėjas prie kamuolio nespėjo.

Aikštelėje po keitimo pasirodęs Artūras Juchno neišnaudojo puikios galimybės įmušti įvartį. A.Ruskicho vienas prieš vartus išvestas gargždiškis uždelsė smūgiuoti ir po kojomis kritęs Edvinas Girdvainis blokavo varžovo smūgį 79-ąją minutę.

Abi komandos į aikštę metė naujas pajėgas nuo atsarginių suolo, tačiau rungtynių eigos tai nepakeitė.

Treneris Aleksandras Zernovas („Banga“): „Šiose rungtynėse neleidome varžovui sukurti nei vienos progos, organizuotai sužaidėme gynyboje ir kontroliavome rungtynių eigą. Patiems įmušti nepavyko. Turbūt trūko A.Staponkos. Be jo komandos žaidimo stilius keičiasi. Šiandien puolime žaidė A.Tsalagovas ir, kaip pirmam kartui, A.Staponką pakeitė sėkmingai. Per treniruotes daug dėmesio skiriame gynybos veiksmams, todėl visi žaidėjai žino, ką daryti aikštėje. Jie klauso ir įvykdo viską, ką sakome. Norėjome laimėti, bet taškas yra taškas.“

Karolis Urbaitis („Banga“): „Praradome tris taškus, turėjome laimėti. Turėjome daugiau progų nei „Ekranas“, trūko jų realizavimo. Trūko Aurelijaus, tokio nominalaus puolėjo. Mūsų komandoje žaidė jaunas žaidėjas. Žaisti atakuojančioje pozicijoje man nėra netikėta. Dirbome per treniruotes, stato tokioje pozicijoje, galbūt mane joje treneris mato. Turėjau dvi puikias progas, nuvyliau. Paskutinėje nemačiau vartų, tik atsidengusį Davydą. Rekėjo priimti savo sprendimą ir mušti į vartus.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Rezultatas pagal žaidimą. Tikėjomės sužaisti geriau, nes pirmo kėlinio pradžia buvo labai sunki. Kol įsivažiavome, kol įėjome į žaidimą, leidome „Bangai“ per daug laisvės ypač antrame aukšte. Aplink savo baudos aikštelę, baudos aikštelėje pralaimėjome labai daug dvikovų, bet antroje pusėje pamažu susitvarkėme. Po praėjusių rungtynių buvo nemaža rotacija, todėl kai kuriems žaidėjams buvo sunku įeiti į žaidimą. Tiek R.Stanulevičius, tiek D.Petrauskas šiame čempionate sužaidė pirmas minutes nuo pradžių, taip pat ir U.Umeh. Galbūt dėl to ir buvo sunku ypač pirmą kėlinį. Daug laiko praleidome varžovų aikštės pusėje. Gaila, kad „Banga“ neleido nieko rimtesnio sukurti, nes tiesiog įvelia į tą žaidimą, kuriame daug kovos dėl kiekvieno aikštės centimetro, dėl kiekvieno kamuolio.“