Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus

„Bangos“ gynybos nepramušė ir „Kruoja“ (komentarai)

„Banga“ pratęsė „sausų“ rungtynių seriją „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionate. Gargždų komanda išvykoje Artiomo Stiožkos taiklaus smūgio dėka nugalėjo blankiai žaidusią Pakruojo „Kruoją“ rezultatu 1:0 (0:0) ir išliko vienintele nepraleidusia įvarčio ekipa pirmenybėse. Po šios pergalės „Banga“ turnyro lentelėje viršuje pasivijo vakar lygiosiomis sužaidusį Vilniaus „Žalgirį“. Pirmąjį pralaimėjimą patyrusi „Kruoja“ – trečia.

Aktyviai rungtynes pradėjusi „Kruoja“ pabandė pelnyti greitą įvartį ir keletą kartų gana pavojingai kėlė kamuolius į svečių baudos aikštelę, bet svečių gynėjams pavyko šiuos išpuolius atremti.

„Bangai“ prireikė beveik 10-ies minučių apsiprasti su varžovų atakomis ir ji pirmoji sukūrė realią progą. Pakruojiškius išgelbėjo puikiai sužaidęs Martynas Matuzas, šuoliu sugaudamas kamuolį ant vartų linijos po Karolio Urbaičio smūgio galva. Aurelijus Staponka kėlė rankas, bandydamas įrodyti teisėjui, jog kamuolys kirto liniją, tačiau įvartis įskaitytas nebuvo.

19-ąją minutę aikštės šeimininkai pažeidė taisykles visai šalia savo baudos aikštelės. Prie kamuolio stojo Artiomas Stiožka, bet stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Kėlinio viduryje „Kruoja“ vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Laimėjus oro dvikovą svečių baudos aikštelėje, kamuolys nukrito Dariui Jankauskui, tačiau jo stiprus šūvis buvo netaiklus. Po minutės greitą kontrataką smūgiu pažeme užbaigė į puolimą įsijungęs Valdas Pocevičius, bet užtikrintai sužaidęs Šarūnas Jurevičius krisdamas kamuolį sugavo.

31-ąją minutę geros progos neišnaudojo Ričardas Beniušis, kuriam atšoko kamuolys po Aivaro Bagočiaus smūgio į gynėjus efektingu smūgiu per save, bet puolėjo bandymas nukreipti kamuolį į tuščią vartų kampą kliudė A.Stiožką.

Po penkių minučių „Banga“ surengė žaibišką ataką, tačiau idealiai sužaidė M.Matuzas, laiku palikęs vartus ir jau už baudos aikštelės krūtine nutraukęs perdavimą iš dešinės visiškai laisvam Aleksandrui Ruskichui.

Antrojo kėlinio pradžioje į „Kruojos“ vartus krito įvartis. Į puolimą atskubėjęs Artiomas Stiožka sulaukė tikslaus perdavimo iš dešinės ir puikiu smūgiu galva išvedė „Bangą“ į priekį 52-ąją minutę.

Po poros minučių, aikštės šeimininkams vaikiškai suklydus aikštės viduryje, net keli gargždiškiai iššoko prieš vieną gynėją, tačiau Evaldui Grigaičiui perdavimas visiškai nepavyko, kamuolys paliko aikštę.

Visi aikštės šeimininkų bandymai išlyginti rezultatą buvo lengvai perskaitomi. Aukšti perdavimai į baudos aikštelę link R.Beniušio adresato nepasiekdavo. 72-ąją minutę Robertas Vėževičius puikiu reidu įsiveržė į baudos aikštelę kairėje pusėje, tačiau jo perdavimą komandos draugui „perskaitė“ Aleksėjus Epifanovas ir krisdamas po kamuoliu nutraukė labai pavojingą ataką.

Atsitraukusi arčiau savo vartų, „Banga“ kūrė pavojingus reidus greitomis atakomis. 81-ąją minutę labai aktyviai į žaidimą po keitimo įsijungęs Sergijus Ševčiukas suklaidino du gynėjus ir atliko gerą perdavimą A.Ruskichui. Bet saugui smūgis nepasisekė, vartininkas kamuolį nesunkiai sugavo.

Per likusį laiką chaotiškas atakas rengusi „Kruoja“ jokių pavojingų momentų prie svečių vartų nesukūrė.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Jei pirmajame kėlinyje abi komandos bandė atakuoti, kažką kūrė, tai vėliau žaidimas vyko aikštės viduryje, buvo daug kovos. Paleidome žaidėją, kuris atliko perdavimą, įkirti gynėjas ir įmušė - neatidirbome iki pabaigos. Tai vienas iš nedaugelio šansų, kurį leidome realizuoti varžovui, patys įmušti nesugebėjome. Reikia laiko tam, kad būtų rezultatas, kad žaidėjau pajaustų, jog to reikia ir tai yra teisinga. Kol kas tai pavyksta tik momentais. Jei ankstesniuose mačuose matydavome geresnį puolimą, tai šiandien kūryba priekyje nuvylė. Nesužaidė tie, iš kurių labiau tikėjomės. Jie rungtyniavo žemiau savo galimybių.“

Treneris Vaidas Žutautas („Banga“): „Geras rezultatas. Nepraleidome penktose rungtynėse. Kol kas pergalei užtenka ir vieno įmušto įvarčio. Šiemet pas mus atėjo daug patyrusių žaidėjų, ne jaunų kaip pernai, žaidusių Rusijos aukščiausioje lygoje, pirmoje lygoje. Be to, prisidėjo ir patyrusių lietuvių. Gavosi visai neblogas kolektyvas. „Kruojos“ žaidimą analizavome, jam ruošėmės ir, manau, su savo užduotimi susitvarkėme. Pergalė lėmė kolektyvinis žaidimas tiek gynyboje, tiek puolime, atsidavimas ir trenerių nurodymų klausymas. Viskas susideda į vieną ir priveda prie teigiamo rezultato. Gaila, kad mušame mažokai. Gal kažkada ir mums atsidarys vartai.“

Artiomas Stiožka („Banga“): „Rungtynės pavyko gerai. Sirgaliams patiko, abi komandos žaidė aštriai. Šeimininkų komanda gera, bet mes buvome stipresni. Labiau norėjome, buvome labiau užtikrinti savimi. Ne tai, kad mums pasisekė, mes žaidėme savo žaidimą visas rungtynes. Ruošiamės tam, niekada nesitaikome prie varžovo, žaidžiame taip, kaip liepia treneriai. Nugalėjome pelnytai. Dirbame, kad nepraleistume. Visų kortų neatskleisiu, bet jei tai pavyksta, reiškia, teisingai dirbame. Nulis praleistų įvarčių - tai gerai. Mūsų ketinimai šiame sezone yra rimti.“