„Banga“ pergalės iš rankų Tauragėje nepaleido

Gargždų „Banga“ iškovojo antrą pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“ išvykoje po atkaklios kovos įveikdama čempionato autsaiderį Tauragės „Taurą“ rezultatu 2:1 (1:0). Vieną iš įvarčių įmušęs Aurelijus Staponka snaiperių sąraše pakilo į ketvirtąją vietą. Puolėjo sąskaitoje – 12 taiklių smūgių.

Nuo pirmųjų dvikovos minučių „Banga“ užgulė aikštės šeimininkų vartus, tačiau pavojingų progų sukurti nesisekė. Pasirinkę kontratakų taktiką tauragiškiai gynėsi didžiulėmis pajėgomis ir prieš varžovų vartų priartėdavo labai retai.

8-ąją dvikovos minutę prie atakos kairiu flangu prisijungęs Artūras Juchno pavojingai perdavė kamuolį į vartininko aikštelę, kur Edvinas Gertmonas jį spėjo atmušti anksčiau, nei atakos smaigalyje atsidūręs A. Staponka.

Apsipratęs su pirmąja atakų lavina, „Tauras“ gynyboje klaidų nedarė ir laukė progos greitoms atakoms. 15-ąją minutę L.Trakšelis aikštės viduryje perėmė kamuolį iš varžovo tačiau šiek tiek pavėlavo atlikti perdavimą, todėl vienas prieš vartus atsidūręs Jean-Marie Amaniui buvo užfiksuota nuošalė.

Po 4 minučių A.Staponka sulaukė tikslaus perdavimo iš aikštės gilumos, gražiai krūtine susistabdė kamuolį baudos aikštelėje, techniškai smūgiavo neleisdamas jam nukristi ant žemės, tačiau į vartus nepataikė.

Puikios progos išvesti komandą į priekį 31-ąją minutę neišnaudojo A.Juchno. Po Roko Boruso perdavimo iš dešinės aikštės šeimininkų gynėjai kiek netikėtai praleido kamuolį visiškai laisvam likusiam svečių saugui, bet šio smūgis praskriejo šalia virpsto.

„Tauras“ atsakė reta kontrataka, kurios smaigalyje po perdavimo iš gilumos atsidūręs J.M.Amanis smūgiavo į tolimą vartų kampą, bet į vartus nepataikė.

Kėlinio pabaigoje puikiai sužaidė E.Gertmonas, atrėmęs į vartų stačiakampį A.Juchno pasiųstą kamuolį, kilus panikai baudos aikštelėje po kampinio. Tačiau pakartotinio kampinio metu Tauragės komandos vartininkas buvo bejėgis išgelbėti komandą po A.Staponkos smūgio 42-ąją minutę.

Nors pertraukos „Tauro“ komandos treneriai atliko dvigubą keitimą, tačiau į aikštės šeimininkų vartus krito greitas įvartis, kai „Banga“ puikiai įžaidė baudos smūgį. Imituodamas smūgį A.Juchno suklaidino visus gynėjus, kamuolys buvo paridentas Evaldui Grigaičiui, kuris šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Po įvarčio svečiai atsitraukė, leisdami „Taurui“ išlyginti žaidimą ir buvo nubausti. 64-ąją minutę po perdavimo iš dešiniojo krašto į vartus iš aštraus kampo smūgiavo Vytautas Dragūnevičius. Rimantas Bogužas smūgį atrėmė, tačiau tai padarė nesėkmingai, kamuolį atmušdamas į baudos aikštelę, kur pirmas prie jo suskubo J.M.Amanis ir savo šansą išnaudojo.

Įsismarkavusi liūtis taip pat pakoregavo abiejų ekipų žaidimą. Dėl ant dangos susikaupusio vandens futbolininkai ėmė klysti kur kas dažniau. Per likusį laiką komandos žaidė atakuojantį futbolą, tačiau pavojingų momentų nesukūrė.