„Banga“ pergale prieš „Šiaulius“ nutraukė nelaimėtų rungtynių seriją (komentarai)

Gargždų „Banga“ pergale pradėjo „SMScredit.lt A lygos“ IV ratą. Išnaudojęs varžovo klaidas, pajūrio klubas savo aikštėje rezultatu 3:0 (1:0) įveikė turnyro lentelės kaimynę Šiaulių „Šiaulių“ ekipą ir nutraukė penkių nelaimėtų rungtynių seriją. Po šios pergalės gargždiškiai įsitvirtino šeštoje vietoje.

Aikštės šeimininkai aktyviau pradėjo rungtynes ir galėjo įsiveržti į priekį 14-ąją minutę, tačiau Aurelijus Staponka, gavęs puikų Artūro Juchno perdavimą ir atsidūręs vienas prieš vartus, pasirinko ne patį geriausią sprendimą smūgiuoti iš toli ir į vartus nepataikė.

Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino. Svečiai kėlė keletą kampinių prie „Bangos“ vartų, tačiau R.Bogužas darbo neturėjo. 30-ąją minutę A.Juchno A.Staponkai sukūrė dar vieną progą įvarčiui įmušti po baudos smūgio. Gynėjų be priežiūros paliktas puolėjas smūgiu galva iš vartininko aikštelės nukreipti kamuolio į vartus nesugebėjo.

Po trijų minučių analogišką progą išvesti savo komandą į priekį turėjo šiaulietis Niko Tokičius. Legionierius stovėdamas nugara į vartus pabandė galva pataisyti kamuolį po T.Eliošiaus baudos smūgio, bet smūgiavo netaikliai.

Atsakomosios atakos metu A.Staponka puikiai suklaidino jį prižiūrėjusį Filipą Zderičių, įsiveržė į baudos aikštelę ir labai stipriu smūgiu kaire koja privertė Paulių Pocių akrobatiniu šuoliu palydėti šalia skersinio skriejusį kamuolį. 35-ąją minutę „Šiaulių“ vartininkui dar kartą teko įsijungti į žaidimą po A.Juchno labai pavojingo baudos smūgio. Kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

Įvartis brendo. Kėlinio pabaigoje P.Pocius pademonstravo puikią reakciją atmušdamas A.Juchno galvą į vartus pasiūstą kamuolį po kampinio. Tačiau jau per pridėtą laiką pirmajame kėlinyje svečių vartų sargas buvo bejėgis atremti su A.Staponka kovojusio gynėjo K.Gusočenkos smūgį į savo vartus po tolimo A.Juchno perdavimo.

Po pertraukos iniciatyva priklausė šiauliečiams. 49-ąją minutę suklydus Važai Bedoidzei, Leonidas Mušnikovas perėmė kamuolį ir stipriu tolimu smūgiu pažeme pasiuntė jį šalia virpsto, priversdamas Rimantą Bogužą pirmą kartą rungtynėse pademonstruoti savo reakciją. Po trijų minučių Tomas Birškys sulaukė gero perdavimo dešinėje „Bangos“ baudos aikštelės pusėje, tačiau smūgis saugui nepavyko.

63-ąją minutę į „Šiaulių“ vartus krito antrasis įvartis. Aikštės šeimininkai surengė gražią kontrataką.  Evaldas Grigaitis atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur Tomas Salamanavičius smūgiu pataikė į gynėją. Pirmasis prie kamuolio atsidūrė A.Staponka ir pasiuntė jį į vartų tinklą.

Į puolimą nuskubėjusius šiauliečius „Banga“ privalėjo nubausti 78-ąją minutę. Nesulaikomai antrajame kėlinyje žaidęs E.Grigaitis dar kartą puikiai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau stiprų A.Juchno smūgį vienu lietimu atrėmė fantastišką reakciją pademonstravęs P.Pocius.

Visus rungtynių klausimus išsprendė Žilvinas Banys. „Bangos“ saugas tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą, įmušdamas trečiąjį komandos įvartį 87-ąją minutę.

Dvikovos pabaigoje šiauliečiai galėjo sušvelninti rezultatą, tačiau N.Tokičius po perdavimo iš kairiojo flango smūgiu sudrebino virpstą.

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“):„Buvo sunkios rungtynės, tokių ir laikėme, tokioms ir ruošėmės. Turėjome du skirtingus kėlinius. Galvoju, rezultatas neatspindi runtynių eigos. Jei pirmajame mums žaidimas visiškai nesiklijavo, tai antrajame kėlinyje, peršnekėjus pertraukos metu, pamatėme visai kitą žaidimą, ko mes iš žaidėjų prašėme, todėl pelnėme dar du įvarčius. Vėlgi, jei ne tas kėlinio gale kuriozinis įvartis, neaišku, kokia būtų rungtynių baigtis. Akcentavome, kad visas „Šiaulių“ žaidimas sukasi apie jų vidurį - T.Eliošių ir A.Vaskelą. Jų kraštiniai saugai eina į vidurį, sudarydami persvarą. Tam ruošėmės. Džiaugiuosi dėl antro kėlinio, kad vaikinai surado savy jėgų, tinkamai persirikiavo.“

Mikas Kura („Banga“): „Žaidėme su turnyrinės lentelės kaimynais. Pergalė buvo būtina, jei norėjome kažkiek šoktelti į viršų. Pradėjome silpnai, geriau atrodė „Šiauliai“. Vėliau įsibėgėjome, pradėjome geriau kontroliuoti kamuolį, bandyti regzti atakas, kur buvo nurodytos ir, galų gale, pirmajame kėlinyje jie įsimušė sau į vartus. Aišku, padavimas buvo geras. Antrajame kėlinyje rezultatas buvo mūsų, svarbiausia buvo apsigint. E.Grigaitis gerai skersavo, įmušėme antrą. „Šiauliams“ reikėjo pulti, „uždėjome“ ir trečią. Treneris akcentavo, kad jų stipriausia vieta yra vidurys, todėl daugiausiai dėmesio skyrėme viduriui, kad uždengt T.Eliošių ir A.Vaskelą. Ką prašė, tą, manau, ir padarėme.“

Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „„Banga“ savo noru ir atsidavimu nusipelnė pergalės, sveikinu su pergale. Mūsų komanda, kartais atrodė, nenorėjo, kartais - kad nenorėjo. Aišku, išmušė tas įvartis pirmojo kėlinio pabaigoje. Antrajame bandėme perimti iniciatyvą, bet vėl prasileidome. Po to rizikavome, žaidėme trim puolėjais, bet nieko nesigavo, jokios grėsmės vartams nesukurėme ir gavome trečią įvartį. Pralaimėjome visa komanda tiek noru, tiek galimybėmis. Šiam momentui, pasirodo, esame silpnesni už „Bangą“.“

Niko Tokičius („Šiauliai“): „Negerai. Pralaimėjome 3:0. Nežaidėme gerai visą vakarą. Visi trys įvarčiai, manau, yra mūsų pačių kaltė, nes dukart „Bangos“ žaidėjai skersavo kamuolį ir gavome įvarčius. Turime būti susikoncentravę visas 90 minučių ir kitą kartą laimėsime. „Banga“ šiandien žaidė labai gerai. Mes ilgą laiką nežaidėme ant dirbtinės dangos, todėl buvo šiek tiek sunkiau. Tačiau svekinu varžovus su pergale.“