„Banga“ palaidojo „Atlanto“ auksines viltis (komentarai)

Prieš savaitę sugadinusi šventę Vilniaus „Žalgiriui“, Gargždų „Banga“ paskutiniojo „SMScredit.lt A lygos“ turo rungtynėse nubraukė Klaipėdos „Atlanto“ viltis pratęsti kovą dėl čempionato aukso. Didžiąją lygiosiomis 1:1 (1:0) pasibaigusio mačo Klaipėdoje dalį pirmavę aikštės šeimininkai persvaros neišlaikė.

Pasinaudoję tuo, kad prie dirbtinės dangos pripratusiems svečiams reikėjo prisitaikyti prie šlapios ir klampios aikštės, rungtynes aktyviau pradėjo „Atlantas“. 12-ąją minutę po individualaus reido į baudos aikštelę įsiveržė Marius Papšys ir buvo nugriautas. Baudinį realizavo Evaldas Razulis, išvesdamas komandą į priekį.

Rezultatyviausias klaipėdiečių žaidėjas 34-ąją minutę po individualaus reido kairėje atakos pusėje pabandė savo laimę labai pavojingu smūgiu iš toli. Kamuolys praskriejo visai šalia skersinio.

Kėlinio pabaigoje „Banga“ šiek tiek atsivėrė, ėmė didesnėmis jėgomis artėti link aikštės šeimininkų vartų ir vos nebuvo nubausta. Donatas Kazlauskas atsidūrė greitos atakos smaigalyje, tačiau laiku suskubę gynėjai jo smūgį blokavo, o pakartotinis bandymas saugui nepavyko.

Iškart po pertraukos susirinkę sirgaliai griebėsi už galvų. Gediminas Kruša įsiveržė į aikštelę jo smūgį po rikošeto atrėmė Vitalijus Myrnyj, pirmasis prie ore skriejusio kamuolio atsidūręs D.Kazlauskas pabandė pelnyti įvartį smūgiuodamas keliu, bet smūgį nuo vartų linijos atmušė gynėjas.

Po keitimo antrajame kėlinyje pasirodęs Tadas Eliošius sulaukė perdavimo iš krašto baudos aikštelėje, gražiu klaidinančiu judesiu išvengė jį prižiūrėjusio gynėjo, tačiau stipriu smūgiu į vartus nepataikė, kamuoliui kliudžius varžovą.

Per visas rungtynes vos keletą atakų surengusi „Banga“ sulaukė savo šanso 83-ąją minutę. Po Tamazio Čargiešvilio pakelto kampinio aukščiau už visus iššoko Aurelijus Staponka ir labai stipriu smūgiu galva pasiuntė kamuolį po skersiniu.

Per likusį laiką aikštėje virė tikras nervų karas, per kurį rungtynių arbitrui teko parodyti ne vieną geltoną kortelę, tačiau svečiai klaipėdiečių šturmą atlaikė.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Buvo sunki aikštė, todėl supaprastinome žaidimą. Tai pasiteisino, nes įmušėme įvartį, sukūrėme daug pavojingų momentų. Gaila, kad jų neišnaudojome. Taip jau būna, kad varžovai, žaisdami be momentų, po kampinio įmušė įvartį. Gaila, apmaudu, bet toks yra futbolas. Nesuprantu, kaip galima tokioms rungtynėms skirti tokius arbitrus. Nesiskundžiu, bet pirmajame kėlinyje nebuvo skirtas baudinys prieš D.Kazlauską: iš pradžių pataikoma į ranką - nieko, vėliau tempiamas už marškinėlių. Prieš išlyginamąjį įvartį buvo neabejotina pražanga prieš G.Žukauską, ji nefiksuojama, skiriamas kampinis ir kamuolys tinkle. Teisėjas nekaltas, jis tiesiog nemoka teisėjauti. Mes patys kalti, patys atidavėme titulą. Ne „Žalgiris“ jį iškovojo, o mes atidavėme. Mūsų jaunai komandai pritrūko patirties. Esu labiau nei įsitikinęs, kad per "auksines" rungtynes „Žalgirį“ būtumę įveikę, bet jų nebus. „Žalgiriui“ trūko 5 rungtynių, mums pritrūko 10 minučių. Viskas prieš akis.“

Tadas Eliošius („Atlantas“): „Sunku ką nors komentuoti. Turėjome tiek progų, kad neįsivaizduoju, kaip galima taip paleisti rungtynes. Pats turėjau įmušti gale, padaryti 2:0, ramiai pabaigti rungtynes ir važiuoti į Kauną. Ten, manau, psichologija būtų mūsų pusėje. Stebuklas neįvyko. Jei „Žalgiris“ pradžioje būtų įmušęs įvartį, gal ir mes būtume žaidę ramiau ir laimėję. Tikrai apmaudu. Džiaugiamės, kad sirgaliai neliūdi. Rezultatas sezono geras - antra vieta. Gal niekas nesitikėjo, bet buvo proga padaryti kažką daugiau.“

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Rezultatas teigiamas. Pirmajame kėlinyje „Atlantas“ visiškai kontroliavo rungtynių eigą, pralaimėjome aikštės vidurį, „antruosius kamuolius“. Planavome, kad jie stengsis padaryti daug ilgų perdavimų, todėl viena iš pagrindinių užduočių mums buvo surinkti antrus kamuolius. Antrajame kėlinyje stengėmės žaisti tą žaidimą, kurį mes, treneriai, komandos prašome - žaisti greitai, žemais perdavimais. Momentais tai pavyko ir atrodėme visai kitaip. Šiandien, aišku sėkmės faktorius irgi buvo mūsų pusėje. „Atlantas“ turėjo daugiau progų, bet toks yra futbolas. Mums irgi gale čempionato sėkmė šypsosi. Kaip jau ne kartą esu minėjęs, sėkmę reikia užsidirbti ir mes ją užsidirbome. Prasileidome greitą įvartį ir sutrikome. Gynybos grandyje prasidėjo gaisrai, bet suradome savyje jėgų, perėmėme rungtynių gijas į savo rankas ir išlyginome rezultatą. Vyrams neturiu jokių priekaištų. Jų užvedinėti nereikia. Čia - Vakarų Lietuvos derbis. Kam jau kam, bet savo kaimynams pralaimėti negalime.“

Karolis Urbaitis („Banga“): „Rungtynės buvo sunkios. Dėl aikštės atsilikome nuo „Atlanto“ fiziškai - žaidė augaloti vyrai ir vien aukšti kamuoliai. Tokioje aikštėje žemų perdavimų daug nepadarysi. Stengėmės padaryti „Žalgiriui“ šventę. Daug kas sakė, kad juos nubaudėme, nors galėjome atiduoti rungtynes, bet mes ne tokia komanda, kad atidavinėtume, todėl kovojome ir įrodėme, kad galime žaisti ne tik prieš vidutiniokus, bet ir prieš pirmas vietas užimančias komandas. Kiekvienos rungtynės prieš „Atlantą“ yra derbis. Norėjome padaryti intrigą rungtynėse prieš „Žalgirį“, tai dabar jį gelbėjome. „Atlanto“ gailėti nėra ką: pirmus metus žaidžiant, antra vieta jiems - visai nieko.“