1 turas / Kov 06 , Vilnius
1 turas / Kov 07 , Marijampolė
1 turas / Kov 08 , Vilnius
2 turas / Geg 30 15:00 , Vilnius
2 turas / Geg 30 17:00 , Gargždai
2 turas / Bir 01 18:00 , Marijampolė
3 turas / Bir 06 13:00 , Kaunas
3 turas / Bir 06 17:00 , Panevėžys
3 turas / Bir 07 17:00 , Vilnius
4 turas / Bir 13 13:00 , Kaunas
4 turas / Bir 13 17:00 , Gargždai

„Banga“ nubaudė progas iššvaisčiusią „Sūduvą“ (komentarai)

„Banga“ nubaudė progas iššvaisčiusią „Sūduvą“ (komentarai)
foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

Gargždų „Banga“ atlaikė Marijampolės „Sūduvos“ šturmą pirmosiose „SMScredit.lt A lygos“ rungtynėse ir 2014 m. čempionatą pradėjo pergale minimaliu rezultatu 1:0 (0:0). Į medalius nusitaikęs Suvalkijos klubas kaltinti gali tik save. Puikių progų neišnaudojo Tomas Radzinevičius, Audrius Brokas ir Karolis Chvedukas. „Bangos“ pergalė nulėmė taiklus A.Staponkos smūgis.

Dvikovą aktyviau pradėjo svečiai ir jau 5-ąją minutę privalėjo išsiveržti į priekį, bet, baudos aikštelėje gražiai suklaidinęs gynėją, A.Staponka kaire koja smūgiavo tiesiai į vartininką. „Sūduva“ atsakė labai pavojinga ataka, kuri taip pat galėjo baigtis įvarčiu. Valentinas Baranovskis aukštu perdavimu iš dešinės surado T.Radzinevičių, kurio stiprus smūgis galva sudrebino skersinį.

Legionierius iš Italijos Giorgio Russo neišnaudojo dar vienos „Sūduvos“ progos 14-ąją minutę, kai, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, techniškai pabandė jį nukreipti į vartus po Mariaus Činiko perdavimo, bet smūgiavo netaikliai. Aktyviai žaidusiam italui rungtynės baigėsi po 10 minučių. Dėl traumos jis buvo priverstas palikti aikštę.

Abi komandos kovojo negailėdamos viena kitos. Medikai dažnai pasirodydavo aikštelėje, o teisėjas ramino pernelyg kietai žaidusius A.Staponką, Mantą Gudauską ir A.Broką.

37-ąją minutę vaikiškai savo aikštės pusėje suklydo Gytis Urba. Jo laimei, kamuolį perėmusio Sergėjaus Ševčiuko perdavimą į baudos aikštelę nutraukė vartininkas Džiugas Bartkus.

T.Radzinevičius 41-ąją minutę neišnaudojo antrosios savo progos, iš kelių metrų nesugebėjęs galva pataikyti į vartus, po idealaus M.Činiko perdavimo. Po keturių minučių kamuolį vaikiškai prarado ir „Sūduvos“ puolėją baudos aikštelės prieigose nugriovė Aleksandras Ruskichas. Marko Andjelkovičius atliko puikų baudos smūgį, tačiau dar puikiau sužaidė Soslanbekas Aršijevas, gražiu šuoliu nukreipęs kamuolį į kampinį. Pirmojo kėlinio viduryje „Bangos“ vartininkas patyrė traumą ir nebegalėjo tęsti rungtynių po pertraukos.

Jo kolega varžovų komandoje D.Bartkus nesusikalbėjo su Milošu Kovaševičiumi ir vos nepadovanojo varžovams įvarčio 57-ąją minutę, kai nevykusiai išsmūgiuodamas atidavė kamuolį gargždiškiui. Šiam tolimas smūgis į tuščius vartus nepasisekė.

Antrąjį kėlinį užtikrinčiau pradėję svečiai 68-ąją minutę nutildė visus stadione susirinkusius „Sūduvos“ gerbėjus. Po A.Dolženkos perdavimo iš kairės A.Staponka gražiai galva nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą, išvesdamas „Bangą“ į priekį.

Po šešių minučių svečius išgelbėjo Š.Jurevičius. A.Brokas juvelyriniu perdavimu išvedė vieną prieš vartus K.Chveduką, bet Gargždų komandos vartininkas drąsiai pasitiko varžovą ir sugebėjo atremti jo bandymą perkelti kamuolį, nutraukdamas labai pavojingą ataką.

Užgulę varžovų vartus „Sūduvos“  futbolininkai vieną po kito kėlė kampinius, tačiau pavojingų momentų sukurti nesugebėjo. Po vieno jų, 83-ąją minutę, M.Činikas ir visi stadione susirinkę aikštės šeimininkų gerbėjai ėmė reikalauti 11 metrų baudinio už žaidimą ranka, tačiau rungtynių arbitro švilpukas tylėjo. Dar kartą baudinio Marijampolės komanda tikėjosi jau per pridėtą rungtynių laiką, rizikingai baudos aikštelėje kamuolį perėmus Artūrui Juchno, tačiau pražangos teisėjas neįžvelgė.

Paskutinę progą išlyginti rezultatą turėjo K.Chvedukas. Po kampinio visiškai laisvam likusiam saugui atšoko kamuolys, tačiau, dideliam sirgalių nusivylimui, stipriai smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Treneris Darius Gvildys ( „Sūduva“): „Pritrūko realizacijos. Pirmą kėlinį turėjome eilę gerų momentų, neišnaudojome. Varžovai - vienas momentas, vienas įvartis. Viskas tuo pasakyta. Vaikinams priekaištų neturiu. Stengėsi, kovojo, nepavyko. Žiūrėsime į sekančias rungtynes. Akcentavome žaidimą kraštais, buvo daug padavimų, bet pritrūko šalto proto kai kuriuose momentuose. Prieš rungtynes iškrito M.Šoblinskas, D.Isoda, yra du nauji žaidėjai. Trūksta tarpusavio supratimo, bet viskas pataisoma.“

Marius Činikas („Sūduva“): „Neišnaudojome progų, daug turėjome momentų. Jie vieną „skersą“ padarė, neišsirinkome žmogaus, prasileidome įvartį. Komanda gerai pasiruošusi, kovojome, bet įvartis išmušė iš vėžių, po to pradėjome atakuoti, bet pritrūko sėkmės. Sėkmė yra įvarčio įmušimas. Pirmajame kėlinyje du - tris įmušk ir ramiai pabaik rungtynes. Aštrumo buvo, bet pavedė realizacija. Rankų nenuleidžiame. Sekančios rungtynės su „Žalgiriu“. Manau, turime pataisyti reikalus.“

Treneris Maksimas Tiščenko („Banga“): „Išvažiuojame geros nuotaikos. Rungtynės buvo sunkios. Tesingiausias rezultatas būtų lygiosios. Įmušėme kontratakos metu. Varžovų komanda labai gera, man ji labai patiko. Mums sunku buvo pereiti ant natūralios vejos, nes viso pasiruošimo metu dirbome ant dirbtinės, ir po 20 minučių vaikinai „pasėdo“. Mums šiandien pasisekė. Gynėmės irgi neblogai, bet „Sūduva“ gera komanda ir kovos dėl medalių.“