„Banga“ nepaliko jokių vilčių „Dainavai“ (komentarai)

Gargždų klubas jau šeštame mače iš eilės nepraleido nei vieno įvarčio. Šį kartą „Banga“ „sausus“ vartus išsaugojo iškovodama pergalę prieš „SMScredit.lt A lygos“ autsaiderę Alytaus „Dainavą“. Rungtynės pasibaigė rezultatu 6:0 (2:0). Po pergalingo VI-ojo turo gargždiškiai pagal pelnytus taškus susilygino su pirmoje vietoje prieš tai žengusiu Vilniaus „Žalgiriu“.

Nuo pat pirmų akimirkų šeimininkai perėmė iniciatyvą ir pradėjo diktuoti savo sąlygas aikštėje. Daug problemų alytiškiams kėlė dešiniajame atakos krašte žaidęs Sergėjus Ševčiukas.

Nors „Dainava“ rungtynių pradžioje tik atsimušinėjo, bet 8-ąją minutę po pakelto kampinio likęs laisvas svečių žaidėjas nepasinaudojo dėkinga proga. Vis tik po kelių minučių „Bangos“ dominavimas buvo vainikuotas pirmuoju įvarčiu. Komandą į priekį išvedė puolėjas Aurelijus Staponka.

Įmušę įvartį šeimininkai ir toliau pavojingai atakavo. Arti tikslo buvo pirmojo įvarčio autorius A.Staponka, legionieriaus Aleksandro Ruskicho smūgį galva atmušė „Dainavos“ vartų sargas Donatas Mikučionis, Mikas Kura taip pat neišnaudojo dėkingos progos.

Pirmajam kėliniui artėjant link pabaigos, „Bangos“ atakų škvalas kiek aprimo, bet prieš pat pertrauką rezultatas buvo padvigubintas. 42-ąją minutę įvartį pelnė Karolis Urbaitis.

Antrojo kėlinio pradžioje alytiškiai dar sugebėjo atsilaikyti, bet 56-ąją minutę aikštėje pasirodžius Evaldui Grigaičiui, šeimininkai įjungė aukščiausią pavarą, prieš kurią „Dainava“ buvo priversta kapituliuoti.

E.Grigaitis iš karto aktyviai įsiliejo į žaidimą ir pirmoje atakoje atliko gerą perdavimą A.Staponkai, kuris iš labai dėkingos padėties smūgiavo tiesiai į D.Mikučionį. Po kelių minučių dar vienos idealios progos neišnaudojo Aleksandras Ruskichas, bet jau už minutės įvartį pelnė E.Grigaitis.

Po kelių akimirkų šeimininkai pelnė ir ketvirtąjį įvartį, dublį šiame mače atliko K.Urbaitis, jam tikslų perdavimą iš kairiojo atakos krašto atliko M. Kura. 69-ąją rungtynių minutę suklydus „Dainavos“ vartininkui D.Mikučionui dar vienas „Bangos“ žaidėjas įformino dublį – tai buvo E.Grigaitis.

Aktyviai visą laiką žaidęs M.Kura arčiausiai tikslo buvo 73-ąją minutę, kai jo smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų virpstą. Po šio išpuolio žaidimas kiek aprimo, tačiau 85-ąją minutę po pakelto kampinio šeštąjį įvartį pelnė taip pat po keitimo aikštėje pasirodęs Davydas Arlauskis. Lyg to būtų negana, rungtynių pabaigoje traumą gavo vienas iš „Dainavos“ lyderių Kęstutis Balčiūnas.

Treneris Sergėjus Aleinikovas („Dainava"): „Vienintelis teigiamas dalykas, kad jauni žaidėjai įgauna patirties. Kaip anksčiau esu sakęs, dauguma jų neturi patirties ir pirmus metus žaidžia aukščiausioje šalies lygoje. Jie dar neapšaudyti šiame lygyje. Kiekvienos rungtynės suteikia patirties. Rezultatas toks, koks yra, tačiau su laiku jauni futbolininkai kažko išmoks. Jiems tai bus naudinga patirtis. Tik tris atsarginius turėjome, nes du vaikinai patyrė traumas. Dėl to šiandien matėte ir vėl pusę labai jaunos komandos, neturinčios jokios patirties. Nepaisant to, einame į priekį, spręsime nelengvą užduotį ir su laiku kažkas pasikeis. Kęstučio Balčiūno trauma nėra rimta, tai jau yra teigiamas dalykas.

Evaldas Grigaitis („Banga"): „Nuotaikos puikios, gal tokio rezultato nesitikėjom, bet pergalės tikėjomės ir ėjom kovot dėl taškų. Iš tikrųjų, mano išėjimas į aikštę po keitimo buvo sėkmingas. Atsidūriau reikiamu laiku reikiamoj vietoj, nesukūriau kažko įspūdingo, atsidūriau ten, kur reikėjo. Pats buvau jaunas, iš tikro sunku, aš suprantu juos, bet praeis vienas ratas, antras ratas - nebus taip lengva visiem nugalėt kaip dabar".

Treneris Vaidas Žutautas („Banga"): „Taip, rezultatas džiugina. Iš tikrųjų žinojom „Dainavos" pajėgumą, ruošėmės tam, laiko klausimas buvo, kada įmušim ir kiek įmušim, galėjo būt dar tiek pat įvarčių, kiek įmušėm šiandien. Matėte aikštėje, jog mes kontroliavom kamuolį apie 80 procentų, to siekiam, planas buvo niekur neskubėt, įlošti kamuolį iki tikro perdavimo ir užbaigti įvarčiu. Daugumai „Dainavos" žaidėjų per anksti žaisti A lygoj, jie neapšaudyti, jauni, nepatyrę. Daug košės dar reikia suvalgyt jiems, kad pasiekti kažkokį tai lygį. Mes jau šiandien ruošėmės Taurės varžyboms, taupėm porą žaidėjų, keitimus padarėm tris, kad jų neapkrauti ir trečiadienį būtų šviežesni".