„Banga“ išsigelbėjo Šiauliuose ir į Gargždus parsivežė pergalę (komentarai)

Pirmąją rungtynių minutę praleidusi įvartį Gargždų „Banga“ pademonstravo charakterį ir privertė „Šiaulių“ komandą patirti pirmąjį pralaimėjimą savo žiūrovų akivaizdoje. Vakarų Lietuvos klubas „SMScredit.lt A lygos“ VIII-ojo turo rungtynėse įveikė varžovus rezultatu 2:1 (1:1) ir pasivijo vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Vilniaus „Žalgirį“. Pergalės atveju galėję pasigerinti pozicijas turnyro lentelėje šiauliečiai – aštunti.

Geresnės rungtynių pradžios šiauliečiai tikėtis negalėjo. 32-ąją sekundę po idealaus Stjepano Babičiaus perdavimo vienas prieš vartus iššoko Rokas Gedminas ir išvedė savo komandą į priekį. Pasimetusią „Bangos“ komandą po trijų minučių galėjo nubausti ir Mindaugas Strauka, bet jo smūgis iš toli praskriejo virš vartų.

Atsigavę po nokdauno, svečiai pamažu perėmė iniciatyvą ir ėmė vis daugiau kontroliuoti kamuolį, tačiau pavojingų atakų surengti neleido užtikrintai žaidusi „Šiaulių“ gynyba, kuriai daugiausiai nemalonumų kėlė labai aktyviai kairiajame flange žaidęs Sergijus Ševčiukas. Progas įmušti turėjo Karolis Urbaitis ir Aurelijus Staponka, bet smūgiais galva į vartus nepataikė.

Šiauliečiai atsitraukė link savo vartų ir bandė kontratakuoti, tačiau greitos atakos baigdavosi dar aikštės viduryje po netaiklių perdavimų.

Pirmoji grubi „Šiaulių“ centro gynėjų klaida leido „Bangai“ išlyginti rezultatą 40-ąją minutę. Po perdavimo iš aikštės gilumos A.Staponka kamuolį gavo visiškai laisvas ties baudos aikštelės prieigomis. Puolėjas savo šanso nepraleido ir ramiai nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Po dviejų minučių 11 m. baudinio norėjo K.Urbaitis, baudos aikštelėje kovojęs dėl kamuolio ir šiek tiek pastumtas į nugarą, tačiau rungtynių arbitras pražangos nefiksavo.

Kėlinio pabaigoje S.Babičius darsyk pabandė vieną prieš vartus išvesti R.Gedminą. Pirmojo įvarčio autoriui pritrūko labai nedaug, tačiau Soslanbekas Aršijevas prie kamuolio atsidūrė pirmas.

Aštrūs perdavimai išbėgantiems šiauliečių puolėjams „Bangos“ gynybai kėlė daug problemų po pertraukos. Dviejų puikių progų neišnaudojo Niko Tokičius. Rezultatyviausią šiauliečių žaidėją komandos draugai dusyk išvedė vieną prieš vartus, tačiau kartą „Bangą“ išgelbėjo vartininkas, vėliau kroatas kažkokiu būdu įsigudrino nepataikyti į vartus. Dar po kelių minučių S.Aršijevui teko palikti vartus ir perimti kamuolį, skirtą R.Gedminui.

73-ąją minutę po ilgo perdavimo poziciškai suklydo Aivaras Renusas ir, likęs už varžovo nugaros, baudos aikštelėje nugriovė Aleksandrą Ruskichą. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį ir šiauliečiui parodė geltoną kortelę. Prie kamuolio stojęs Evaldas Grigaitis nepaliko Ignui Plūkui jokių vilčių.

Po įvarčio „Banga“ ėmė kontroliuoti situaciją aikštėje. Vienintelę progą prie svečių vartų susikūrė geras rungtynes sužaidęs R.Gedminas, tačiau pavojingas jo smūgis praskriejo virš vartų.

88-ąją minutę I.Plūkas išgelbėjo komandą šuoliu į kampinį nukreipęs pavojingą A.Ruskicho perdavimą į baudos aikštelę. Niekieno neliestas kamuolys skriejo į apatinį vartų kampą. Po kampinio kažko nepasidalino Aivaras Renusas ir A.Staponka. „Bangos“ kapitonui į pagalbą atskubėjo Aleksėjus Epifanovas. Numalšinęs kilusias aistras, arbitras visiems susistumdymo dalyviams parodė geltonas korteles. „Šiaulių“ gynėjui tai buvo antrasis įspėjimas, todėl jis buvo priverstas palikti aikštę.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Turėjome tiek momentų, turėjome tiek išėjimų vienas prieš vieną, kiek neturėjome per visas lig šiol buvusias rungtynes, bet, pažiūrėjus į tablo, dega liūdni skaičiai. Dviprasmiškas jausmas, kai turi dėkingas progas, jų neišnaudoji ir pralaimi rungtynes. Visas rungtynių scenarijus keistokas. Nekalbu apie teisėjus, bet jų sprendimai, švelniai tariant, buvo įdomūs. Dabar sakyti dėl 11 m. baudinio negaliu, mums pasirodė vienaip, bet pažiūrėsime įrašą ir bus matyti. Greitas įvartis turėtų suteikti pasitikėjimo, bet buvo tarsi atvirkščiai, Gargždai perėmė iniciatyvą. Antrajame kėlinyje pakalbėjome ir kūrėme geras progas. Meistriškumas dar nėra toks, kad jas galime ir privalome paversti įvarčiais.“

Ignas Plūkas („Šiauliai“): „Neišnaudojome progų ir neigiamas rezultatas. Pirmojo įvarčio metu gal ir galėjau padėti komandai, reikia žiūrėti video, bet gavosi kaip gavosi, o 11 m. baudinys - šansų buvo mažoka. Kelios klaidelės, nesusišnekėjimas ir krito įvarčiai. Su visais yra sunku žaisti. Kadangi dar praktiškai yra sezono pradžia, nežiūrime, kas yra lyderiai.“

Treneris Vaidas Žutautas („Banga“): „Gavome šaltą dušą pirmąją minutę - prasileidome įvartį 40-ąją sekundę. Ačiū Dievui, kad po to komanda susitvarkė su jauduliu, su tuo, kad prasileido. Pirmas kėlinys visai neblogas tiek žaidimo kokybe, tiek sukurtomis progomis. Išlyginamasis įvartis buvo ganėtinai neblogas. Antrajame pristigo jėgų, nes per daug rungtynių mums dabar supuolė per tą savaitę. Pilnai neatsistatėme. „Šiauliai“ turėjo daugiau galimybių pasiekti pergalę nei mes.“

Evaldas Grigaitis („Banga“): „Rungtynės buvo sunkios. Aikštė nelabai kokia, įsivažiavome tik per 15 minučių, bet galutinis rezultatas tenkina. Padarėme klaidų viduryje, gal ir koncentracijos stoka lėmė pirmąjį įvartį. Nesužaisi viso sezono nepraleidęs, stengiamės nepraleisti, bet gavosi kaip gavosi. Jie įmušė - šaunuoliai, bet mes įmušėme du - dar geriau. Kai laimi, psichologija tokia, kad nesupranti, kaip galima pralošti. Kai pralaimi kartą, kitą, to užtikrintumo nėra. Pralaimėjimas paskutinę minutę šiek tiek išmušė iš vėžių. Norėjosi reabilituotis. Jei kažkur kabintis aukščiau, reikia laimėti.“