„Banga“ ir „Kruoja“ išsiskyrė taikiai (komentarai)

Neišnaudotomis progomis pasižymėjusiose „SMScredit.lt A lygos“ čempionato XIV turo rungtynėse Gargžduose vietos „Banga“ ir Pakruojo „Kruoja“ sužaidė lygiosiomis 0:0.

Pusę pirmojo kėlinio susirinkusiems žiūrovams teko nuobodžiauti, kadangi abi komandos daug klydo ir stengėsi aukštais perdavimais iš kraštų surasti savo puolėjus.

Pirmieji pasižymėti galėjo iniciatyvą perėmę „Kruojos“ futbolininkai. 26-ąją minutę po pavojingo Luko Kochanausko tolimo smūgio Rimantas Bogužas kamuolį atmušė priešais save, tačiau pirmasis prie jo suskubęs Giedrius Slavickas nesugebėjo pataikyti į vartus.

Kontratakomis varžovams grasinusi „Banga“ savo šanso neišnaudojo 34-ąją dvikovos minutę. Aurelijus Staponka iššoko vienas prieš vartininką, tačiau labai stipriu smūgiu kamuolį pasiuntė šalia virpsto.

Dar po minutės už galvos griebėsi Ričardas Beniušis, kai, sulaukęs idealaus G.Slavicko perdavimo, smūgiu galva sudrebino gargždiškių vartų skersinį. 38-ąją minutę labiausiai patyręs „Kruojos“ puolėjas dar vienu smūgiu galva privertė R.Bogužą šuoliu atmušti kamuolį, o pirmasis prie jo atsidūręs D.Strockis iš poros metrų nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus.

Po dar vienos greitos atakos kėlinio pabaigoje A.Staponka pabandė gražiu, „apvedančiu“ smūgiu pergudrauti Marį Eltermanį, tačiau svečių vartininkas kamuolį nesunkiai sugavo.

Iškart po pertraukos komandos tarsi pasikeitė vaidmenimis. „Banga“ i užgulė varžovų vartus. Po kampinio prie pakruojiškių vartų M.Eltermanis 59-ąją minutę pademonstravo puikią reakciją, akrobatiniu šuoliu išgelbėdamas savo komandą po labai pavojingo Martyno Dūdos smūgio.

66-ąją minutę A.Staponka privalėjo pelnyti įvartį, tačiau, išbėgęs vienas prieš vartus ir bandydamas perkelti kamuolį per jį pasitikusį vartininką, į vartus nepataikė.

Antroje kėlinio pusėje žaidimas išsilygino. Po keitimo aikštėje pasirodęs Gajus Kulbis aktyviai įsijungė į žaidimą ir turėjo puikią galimybę išplėšti pergalę „Bangai“ 85-ąją minutę, tačiau iš kelių metrų galva smūgiavo tiesiai į „Kruojos“ vartų sargą.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Rungtynės buvo gan kovingos, žiūrovai turėjo būti patenkinti, matė daug momentų į abi puses. Pirmas rungtynių kėlinys galėjo nuspręsti rungtynių baigtį, bet pritrūko sėkmės, kamuolys nerado kelio į vartus, vartininkas išdarinėjo stebuklus. Neprisimenu tokių rungtynių, kuriose mes turėjome tiek progų. Antras kėlinys buvo nervingas, gal žaidėjai pavargo, bet patys sukūrinėjome momentus prie savų vartų. „Banga“ irgi turėjo ne vieną progą. Norėjome pergalės, bet, žiūrint antrą kėlinį, lygiosios yra teisingas rezultatas. Jis mūsų nelabai tenkina, bet ką padarysi.“

Maris Eltermantis („Kruoja“): „Sunkios rungtynės abiems komandoms, laimėt galėjo ir viena, ir kita. Sunku, bet lygiosios teisingas rezultatas. Geriau būtų trys taškai, bet išvykoje iškovoti vieną - irgi gerai. Šiandien darbo turėjau, bet varžovų vartininkas jo turėjo daugiau. „Banga“ niekuo nenustebino, prieš rungtynes joms ruošėmės, žinojome, ką ji gali, o ko ne. Stengėmės išnaudoti varžovų silpnas puses, ne viskas pavyko.“

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Rungtynes galima vertinti dviprasmiškai. Pirmas kėlinys nelabai vykęs, pralaimėjome aikštės vidurį, priekyje niekas nesiklijavo. Antrajame kėlinyje vaizdas buvo visai kitas, parėmėme iniciatyvą į savo rankas. Gaila, kad šios rungtynės - neišnaudotų galimybių rungtynės. Tiek „Kruoja“ turėjo aibę momentų, tiek mes. Kas būtų įmušęs įvartį, tas būtų nugalėjęs. Džiugina tai, kad nepraleidome. Tuose momentuose ir vartininkas padėjo, ir sėkmė lydėjo. Aišku namuose su tokiu varžovu, kuris turnyrinėje lentelėje yra šalia, norėjosi pergalės. Bet nieko nepadarysi, iškovotas taškas.“

Rimantas Bogužas („Banga“): „Ėjome žaisti, ėjome pasiimti trijų taškų - pasiėmėm vieną. Gerai, bet galėjo būt geriau. Kai neprasileidi, savo darbą gali vertinti gerai. Sunkiausia buvo, kai R.Beniušis galva pramušė. Daugiau, ką galėjau tą padariau. Mano darbas toks. Per pertrauką treneris sakė, kad turime įmušti. Po rungtynių pasakė, kad antras kėlinys buvo geresnis. Galėjome įmušti, buvo progų.“