„Banga“ antrajame kėlinyje palaužė „Dainavą“ (komentarai)

Mindaugo Čepo auklėtiniai savo aikštėje antrajame kėlinyje palaužė Alytaus „Dainavą“ ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“. Įveikę varžovus 2:1 (0:1), gargždiškiai iki trijų taškų sumažino atsilikimą iki penktoje vietoje įsikūrusios ir vieneriomis rungtynėmis mažiau su-žaidusios Pakruojo „Kruojos“.

Sužaidus vos 40 sekundžių, Aurelijus Staponka perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Gajų Kulbį, tačiau be priežiūros paliktas puolėjas įsigudrino nepataikyti į vartus. Po dviejų minučių jau pats A.Staponka pasinaudojo Vaidoto Rutkausko klaida, iššoko vienas prieš vartininką kairiajame krašte, tačiau laiku jį pasitiko „Dainavos“ debiutantas Vitalijs Artjomenko ir sutrukdė gargždiškiui pataikyti į vartus.

Po trečios „Dainavos“ gynėjų klaidos 6-ąją minutę visiškai laisvas Mikas Kura sulaukė perdavimo ant baudos aikštelės linijos tiesiai prieš vartus, bet stiprų jo smūgį į kampinį nukreipė V.Artjomenko.

Atlaikę aikštės šeimininkų pirmąsias atakas, alytiškiai pamažu perėmė iniciatyvą ir patys ėmė ieškoti kelių link „Bangos“ vartų. 10-ąją minutę Deividas Padaigis tolimu smūgiu patikrino Rimanto Bogužo budrumą. Po trijų minučių jam teko pademonstruoti savo meistriškumą ir akrobatiniu šuoliu atremti pavojingai galva Kęstučio Balčiūno smūgiuotą kamuolį. Kėlinio viduryje „Dainavos“ puolėjas turėjo dar vieną progą įvarčiui, bet po Luko Sendžiko perdavimo iš dešiniojo krašto smūgiavo stipriai ir į vartus nepataikė.

Svečiai 32-ąją minutę surengė greitą ataką po Tamazio Čargeišvilio klaidos aikštės viduryje, tačiau Renaldas Stankevičius vietoje perdavimo pasirinko smūgį iš tolį ir į vartus nepataikė. „Dainavos“ saugas puikiai išnaudojo dar vieną savo progą 36-ąją minutę, kai, sulaukęs perdavimo iš aikštės gilumos, gynėjų apsuptyje nestipriu ir labai tiksliu smūgiu į apatinį tolimą vartų kampą išvedė Alytaus komandą į priekį.

Po pertraukos iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, įsikūrusiems „Dainavos“ aikštės pusėje. Pavojingai į vartus smūgiavo M.Kura, visai šalia vartų kamuolys praskriejo po A.Staponkos tolimo smūgio.

Standartinės padėtys kėlė daugiausiai nemalonumų Alytaus komandai. Po pertraukos aikštėje pasirodęs „Bangos“ kapitonas Aleksandras Ivanauskas privertė už galvų griebtis visus stadione susirinkusius žiūrovus, kai galingu smūgiu galva po kampinio sudrebino vartų skersinį 58-ąją dvikovos minutę.

64-ąją minutę A.Staponka pasinaudojo tuo, kad alytiškiai laukė nuošalės, ir antrą kartą rungtynėse iššoko vienas prieš V.Artjomenko, tačiau smūgiavo stipriai ir virš vartų. „Dainavos“ gynyba subyrėjo po minutės. Tomas Salamanavičius buvo paliktas be priežiūros vartininko aikštelėje. Saugas sulaukė tikslaus Manto Gudausko perdavimo iš kairiojo krašto ir smūgiu galva nepaliko jokių šansų svečių vartų sargui.

Išlyginusi rezultatą, „Banga“ tęsė varžovų vartų šturmą. M.Dudos smūgį po kampinio 78-ąją minutę sugebėjo atremti V.Artjomenko, tačiau, praėjus dviems minutėms, „Dainavos“ vartininkas buvo bejėgis. Rokas Borusas geru perdavimu nuo kampinio gairelės ir stipriu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Mindaugas Čepas („Banga“): „Pergalė yra smagu, ypač tokia, kai po pirmojo kėlinio pralaimime, o antrajame atsitiesiame. Pirmojo kėlinio pradžia nieko blogo nežadėjo, turėjome tikrai geras progas. Jas realizavus, pirmautume 2:0, bet, įpusėjus kėliniui, praleidome kontrataką, nors vaikinams sakiau, kad jų komanda greitai išeina į puolimą. Praradome savo pusėje kamuolį ir praleidome įvartį. Per petrauką padarėme korektyvas, tai pasiteisino. Tie žaidėjai, kurie išėjo, pilnai pateisino lūkesčius. Džiaugiamės pasiekta pergale. Smagiom nuotaikom išeisim atostogų ir ruošimės ateinančioms kovoms. Žinojome, kad „Dainava“ turi problemų standartinėse padėtyse, ypač kampiniuose. Tuo pasinaudojome ir pelnėme du įvarčius.“

Rokas Borusas („Banga“): „Buvo sunki dvikova, apyligis varžovas. Pradžioje tikrai buvo progų. Alytaus komanda atsilaikė pirmą pusę ir žaidimas išsilygino. Po to tas įvartis į mūsų vartus - buvo sunku, karšta. Antrajame kėlinyje perėmėme iniciatyvą. Prieš atostogas pasikelti nuotaiką gerai. Reikia laimėti prieš aukščiau esančias komandas. Tas tris, kurias laimėjome, turėjome laimėti. Tikėkimės, kad laimėsime ir prieš stipresnius.“

Darius Urbelionis („Dainava“): „Nuotaika prasta. Turėjome šansą, pirmavome, galėjome rungtynes užbaigti teigiamu rezultatu. Bet kažkuriuo momentu antrajame kėlinyje praradome žaidimo kontrolę, praradome persvarą, nesugebėjome išlyginti žaidimo. „Bangos“ atakos ritosi viena po kitos. Nesugebėjome kampiniu metu išsirinkti žmonių ir prasileidome tuos labai skaudžius įvarčius. Turbūt pritrūkome kokybiškų keitimų. Bet nieko nepadarysi, turime tokią sudėtį, kokią turime. Truputėlį pramiegojome rungtynių pradžią. Pakeitėme taktinę schemą, ji davė vaisių. Ši aikštė turi tokį niuansą - 70-ąją minutę čia svečių žaidimas sustoja.“

Renaldas Stankevičius („Dainava“): „Dvejopas jausmas. Pirmas kėlinys mūsų komandai buvo geras, pirmavome. Antrajame besąlygiškai jiems atidavėme persvarą, atsitraukėme gintis. Grubios klaidos po standartų mus baudžia visą sezoną. Vyras pasimetė po pirmojo įvarčio, antrąjį vėl gavome tokį pat. Leidžiame varžovams per daug mus apstumdyti. Jie pelnytai laimėjo, nors mes tikėjome bent taško, kovojome dėl pergalės. Rūbinėje sakėme, kad laimėsim ir matėme, ka galime laimėti. Kamuolys apvalus. Gargžduose žaisti yra žiauriai sunku. Turėjome greičio pranašumą, kai gynybos viduryje žaidė Banys. Vėliau jie pakeitė taktiką, jų trenerio sprendimas buvo geras. Mūsų treneris akcentavo gynybą, mes jo norų neišpildėme. Parodėme, kad nesame mušami vaikai. Namie bandysime siekti revanšo.“