9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Banga“ antrą kartą sezone įveikė „Šiaulius“ (komentarai)

Gargždų „Banga“ pergale pradėjo „SMScredit.lt A lygos“ čempionato trečiąjį ratą, nutraukdama trijų pralaimėjimų seriją. Vakarų Lietuvos klubas ne tik įveikė „Šiaulius“ išvykoje minimalia persvara 1:0 (1:0), bet ir pasivijo savo šios dienos varžovus turnyro lentelėje. Šiauliečiai patyrė ketvirtąją nesėkmę iš eilės.

Pusę kėlinio nei vienai komandai nepavyko sukurti pavojingų momentų ar patikrinti varžovų vartininkų budrumą. „Banga“ eliminavo pagrindinį šiauliečių ginklą – krašto saugus reidus, stengėsi kontroliuoti kamuolį ir staigiais perdavimais užklupti aikštės šeimininkų gynybą nepasiruošusią.

Būtent po tokio perdavimo iš gilumos kamuolys dešiniajame krašte surado Evaldą Grigaitį, kuriam beliko rezultatyviai asistuoti atakos smaigalyje atsidūrusiam Aurelijui Staponkai. Rezultatyviausias gargždiškių futbolininkas iš poros metrų pelnė vieną lengviausių savo įvarčių sezone, 24-ąją minutę išvesdamas savo komandą į priekį.

Po poros minučių Tomas Salamanavičius suklaidino vieną gynėją ir labai stipriu smūgiu pabandė nuginkluoti Edgarą Jonaitį, tačiau „Šiaulių“ vartininkas kamuolį atmušė.

„Šiauliai“ vienintelę savo progą sukūrė 30-ąją minutę. Rungtynėse prieš „Kruoją“ varžovų gynybą dešiniajame krašte draskęs Rolandas Lesčius išsivadavo nuo gynėjų priežiūros ir atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Dovydas Medžiaušis visiškai laisvas smūgiu galva į vartus nepataikė.

Kėlinio pabaigoje E.Grigaitis dar kartą sulaukė perdavimo iš aikštės gilumos, perdavimu surado A.Staponką, kuris pavojingai smūgiavo galva, tačiau rungtynių arbitras užfiksavo nuošalę.

„Šiauliai“ pertraukos metu nesurado vaistų nuo pavojingų varžovų išpuolių dešiniu kraštu, kuriame tiesiog siautė E.Grigaitis. Saugas antrojo kėlinio pradžioje iššoko vienas prieš E.Jonaitį, tačiau laiku vartus palikęs aikštės šeimininkų vartininkas padarė viską, kad išvengtų įvarčio ir smūgį atrėmė. Dar po kelių minučių E.Grigaitis atliko dar vieną aštrų perdavimą, po kurio Tamaziui Čargeišviliui pritrūko centimetrų, kad iš 18 metrų pasiųsti kamuolį į varžovų tinklą.

61-ąją dvikovos minutę E.Jonaitis atliko nedidelį stebuklą ir dukart vienos atakos metu gelbėjo savo komandą nuo labai didelių nemalonumų. Po T.Čargeišvilio labai pavojingo baudos smūgio, kai kamuolys prieš pat vartininką, atsimušė į žemę, „Šiaulių“ vartų sargas pademonstravo puikią reakciją, nukreipdamas kamuolį į skersinį, o po poros sekundžių atrėmė ir pakartotinį varžovo smūgį iš kelių metrų.

Tik antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Rokas Gedminas susilaukė žiūrovų plojimų 74-ąją minutę, kai dešiniajame krašte puikiai suklaidino porą „Bangos“ futbolininkų, tačiau jo perdavimą gynėjai atmušė.

81-ąją minutę sėkmė nusišypsojo Vytui Gašpuičiui. Po T.Čargeišvilio į baudos aikštelę pakelto baudos smūgio, šiaulietis labai rizikingai pasiuntė kamuolį už galinės linijos visai šalia kairiojo virpsto. „Bangos“ legionierius galėjo pasižymėti rungtynių pabaigoje, tačiau tolimu smūgiu dar kartą pataikė į skersinį.

Aikštės šeimininkų bandymai išgelbėti rungtynes strigo be klaidų rungtyniavusių svečių gynyboje. Jau per teisėjo pridėtą laiką „Šiaulius“ po labai pavojingo Miko Kuros smūgio dar kartą turėjo gelbėti E.Jonaitis.

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Eilinės rungtynės, kurias pralošėme vieno įvarčio skirtumu. Gal šitos buvo prasčiausios, nes per trumpą laiko tarpą žaidėme trečiąkart. Turime problemų su sudėtimi. Jaunimas, kaip sakoma, išsisėmė, bet stengėsi kiek galėjo, atidavė visą save ir dėl noro aš jiems priekaštų neturiu, o dėl meistriškumo - laiko jiems tobulėti yra, bandysime kelti tą meistriškumą. Kaip ir galvojome, „Banga“ pirmajame kėlinyje kontroliavo žaidimą. Aišku, gal tų aštrių momentų daug nesukūrė, bet vieną iš jų pabaigė ataka iš krašto ir įmušė įvartį. Mes jokių momentų nesukūrėme, išskyrus vieną smūgiavimą galva. Antrajame, atrodo, ir iniciatyvą perėmėme, bet nebuvo aštrumo priekyje, nebuvo galimybių išlyginti rezultatą. Svarbiausia, kad jaunimas nepalūžtų psichologiškai, žiūrėtų tik į priekį. Bus tų pergalių, bus ir pralaimėjimų.“

Edgaras Jonaitis („Šiauliai“): „Galbūt truputį per mažai mušome į vartus, norėjome visi pergalės. Gavome tokį sudėtingą įvartį iš 5 metrų, sunku išgelbėti komandą. Tas nulėmė. Buvo sunku žaisti komandai, karšta. Visada būna klaidų, nebūna, kad sužaistu 100 procentų. Pastaruoju metu man nesiseka koja toli išspirti kamuolį. Kiekvienų rugntynių laukiu, kad jos kuo greičiau būtų. Malonu žaisti, ypač namie, kai ateina draugai palaikyti. Geras jausmas.“

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Pergalė yra pergalė. Aišku, ja labai džiaugiamės po dviejų nesėkmingai sužaistų rungtynių, po dviejų pralaimėjimų. Noriu pasveikinti visą komandą, visą klubą, fanus. Tai buvo sunki pergalė. Rezultatas 1:0, aibė momentų. Yra ką tobulinti, ypač realizaciją. Pati žaidimo kokybė pavykdavo. Ypač antrame kėlinyje matėsi, kad mes šiek tiek susispaudėme prie savo baudos aikštelės. Bet tai yra normalu, nes vaikinai norėjo išsaugoti ta vieno įvarčio santykį. Žinot, viena menka klaida galėjo nusverti rungtynių baigti visa kita linkme. Žinojome, kad varžovai turėjo viena diena poilsio mažiau, todėl nuo pirmų minučių stengėmis žaisti iš arti ir stengėmės pasiekti greitesnį įvartį. Manau tai pavyko ir šiose rungtynėse truko tik vieno - dar vieno įvarčio. “

Evaldas Grigaitis („Banga“): „Ilgai laikėme tos pergalės. Buvo sunku. „Šiauliai“ - jauna komanda, kiekvienas nori įrodyti. Bėga, kovoja. Šiais laikais visi moka žaisti, tad lengva tikrai nebuvo laimėti. Nebuvo nei vienų rungtynių, kad mes nekovotume. Kovojame iš paskutiniųjų, tik kartais pavyksta laimėti, kartais - ne. Aišku, ir varžovai skirtingi. „Šiauliai“ buvo silpnesni. Treneris pasakys, ar gerai žaidžiau. Visada galima geriau.“