Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius

Baltijos taurės finale dominavę lietuviai apmaudžiai nusileido latviams

Lietuvos futbolo rinktinė Baltijos taurės finale Liepojoje per rūką kovėsi iki paskutinės minutės, tačiau to nepakako. Turnyro šeimininkei Latvijai užteko vienintelės lietuvių padarytos klaidos pačioje dvikovos pradžioje.

Lietuviai dominavo aikštėje ir turėjo kelias geras progas pasižymėti, tačiau jomis nepasinaudojo. Latvija išsaugojo rezultatatą 1:0 ir apgynė Baltijos taurės trofėjų.

Apmaudus įvartis pradžioje

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje po pergalingo pusfinalio susitikimo su Suomija įvyko vienintelis pakeitimas - vietoje Ramūno Radavičiaus nuo pirmųjų minučių gynybos krašte žaidė Valdemaras Borovskis.

Mūsiškiams nepalankiai susiklostė rungtynių pradžia. Jau 6-ąją minutę po sumaišties baudos aikštelėje ir ne vieno rikošeto atšokusį kamuolį galva į vartus nukreipė gynėjas Nauris Bulvitis.

Lietuviai perėjo į puolimą, tačiau Fedoro Černycho pavojingas smūgis tikslo nepasiekė, pora kartų latvius gelbėjo vartininkas. Itin pavojingas buvo Arvydo Novikovo smūgis iš baudos aikštelės prieigų kėlinio pabaigoje.

Neišnaudotos progos

Po pertraukos Lietuvos komanda toliau dominavo aikštėje, o latviai vis labiau traukėsi į savo aikštės pusę.
65 min.  lietuviai turėjo realiausią progą išlyginti rezultatą. Po gražios atakos kamuolį baudos aikštelėje niekieno nedengiamas krašte gavo Artūras Žulpa. Jis bandė smūgiuoti į tolimąjį kampą, tačiau pritrūko tikslumo ir kamuolys pralekė šalia virpsto.

Po kelių minučių Lietuvos komanda turėjo dar vieną šansą. Fedoro Černycho galva smūgiuotą kamuolį atrėmė latvių vartininkas. 74 min. A. Novikovo smūgį baudos aikštelėje blokavo gynėjai.

Per pridėtą laiką lietuviai visomis pajėgomis užgulė varžovų vartus. Vienoje paskutinių atakų po F. Černycho reido kraštu Saulius Mikoliūnas galėjo išlyginti rezultatą, bet latviai bendromis pajėgomis sugebėjo apsiginti ir švęsti pergalę.

Nepaisant apmaudžios nesėkmės, po rungtynių Lietuvos komandai už kovą dėkojo ne tik apie pusantro šimto iš Lietuvos atvykusių gerbėjų, bet ir nugalėtojai Latvijos futbolininkai.

Antradienį Lietuvos rinktinė treniruosis Kaune ir išvyks į dar vienas kontrolines rungtynes - birželio 6-ąją dieną Gdanske vyks dvikova su Lenkijos rinktine.