Autsaiderių dvikovoje - „Dainavos“ pergalė (komentarai)

Alytaus „Dainava“ iškovojo trečiąją pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionato XVII ture. Autsaiderių dvikovoje Dzūkijos ekipa savo aikštėje po atkaklios ir permainingos kovos įveikė Tauragės „Taurą“ rezultatu 2:1 (1:1) ir sumažino atsilikimą iki 7-oje turnyro lentelės vietoje įsikūrusios Gargždų „Bangos“.

Nors dvikovą aktyviau pradėjo svečiai, pirmąjį rungtynių įvartį 6-ąją minutę įmušė „Dainava“, kai per neapdairiai vartus palikusį Martyną Matuzą kamuolį perkėlė Danielis Gunevičius.

Pasirinkę gynybinę taktiką, aikštės šeimininkai sėkmingai atmušinėjo tauragiškių atakas, kurios pasižymėjo ilgais perdavimais į priekį bei bandymais kamuolį į vartus pasiųsti tolimais smūgiais, ir pavojingai kontratakavo. 26-ąją minutę Artūras Juchno puikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Darių Cibulską, kuris smūgiavo techniškai, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, tačiau pataikė tiesiai į vartininką.

Po dviejų minučių į „Dainavos“ vartus krito išlyginamasis įvartis. Vytautas Dragūnevičius po Antonino Campanellos perdavimo smūgiu galva į artimą kampą atstatė pusiausvyrą rungtynėse.

Nerijus Bartkevičius privalėjo dar kartą į priekį išvesti aikštės šeimininkus 35-ąją minutę, tačiau, po dar vieno idealaus A.Juchno perdavimo išbėgęs vienas prieš vartininką, į vartus nepataikė.

Po pertraukos abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui nei gynybai. V.Dragūnevičius prašė teisėjo skirti 11 metrų baudinį, kai, kovodamas su Arnu Mikaičiu, buvo nugriautas baudos aikštelėje, tačiau rungtynių arbitro švilpukas tylėjo.

51-ąją minutę A.Campanella dar vienu puikiu perdavimu išvedė V.Dragūnevičių vieną prieš vartininką. „Tauro“ puolėjas pabandė vienu lietimu pakeisti kamuolio trajektoriją, tačiau Donatas Mikučionis pademonstravo puikią reakciją ir kamuolį sugavo.

Atsakomosios „Dainavos“ atakos metu už galvos griebėsi tauragiškis Mantas Lėkis. Gynėjas labai nesėkmingai atmušė Deivido Padaigio perdavimą į baudos aikštelę, nukreipdamas kamuolį į savų vartų kampą.

Kėlinio viduryje A.Juchno eiliniu puikiu perdavimu išvedė T.Vitukyną vieną prieš M.Matuzą, tačiau „Tauro“ vartų sargas smūgį atrėmė koja, išgelbėdamas komandą nuo trečiojo įvarčio.

Iki dvikovos pabaigos likus 10 minučių, už Vaidoto Rutkausko pražangą baudos aikštelėje prieš V.Dragūnevičių buvo skirtas 11 metrų baudinys. Maksimas Lukaševičius dideliam vietos sirgalių džiaugsmui stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į virpstą, sukeldamas stadione didžiulę ovacijų audrą.

Po 4 minučių kamuolys dar kartą atsimušė į tą patį „Dainavos“ vartų virpstą, kai galva kamuolį į vartus pabandė pasiųsti atakos smaigalyje atsidūręs A.Campanella.

Dvikovos pabaigoje po keitimo aikštėje pasirodęs D.Grižas galėjo įtvirtinti aikštės šeimininkų pergalę, tačiau smūgiu galva po perdavimo iš dešiniojo krašto sudrebino skersinį. Paskutinės rungtynėsese atakos metu „Tauras“ buvo labai arti iškovoto taško, tačiau po Roberto Vulpės smūgio V.Dragūnevičiui pasiekti kamuolį ir nukreipti jį į vartus pritrūko vos kelių centimetrų.

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Sunkios rugntynės buvo, niekas lengvų jų nelaukė ir nesitikėjo. Aišku, kartais mus lydėjo sėkmė. Ji lydėjo ir varžovus, bet be sėkmės pasiekti rezultato sporte neįmanoma. Kažkiek žaidėjai buvo primigę, trūko užsivedimo. Nežinau kodėl, bandysime išsiaiškinti. Ačiū Titui Vitukynui, kuris išėjo antrajame kėlinyje ir įnešė tikrai daug gyvumo. Pradėjo atsirasti daugiau epizodų priekyje. Belika džiaugtis trimis taškais, žaidimą dar yra daug kur gerinti. Šiandien momentais buvo į ką pažiūrėti, bet momentais norėjosi ir nusisukti. Nieko nepadarysi, taip kartais būna. Trūko šviežumo, trūko gyvumo. Susitiko dvi apylgės, panašaus braižo komandos. Buvo problemų kuriant, sušlubavo realizacija. Labai trūko Luko Baranausko, kuris būtų įnešęs daugiau gyvumo ir vyriškos kovos priekyje, kurios nesimatė.“

Darius Cibulskas („Dainava“): „Sunkios rungtynės, šiaip ne taip laimėjome. Antra pergalė iš eilės. Labai džiugu. Tikėjomes sunkių rungtynių, bet jos buvo dar sunkesnės, nei tikėjomės. Padarė meškos paslaugą pergalė prieš „Šiaulius“, visi šiek tiek atsipalaidavome, ir tikėjomes, kad čia taip pat nugalėsime. Matome, kad visi moka, visi žaidžią ir teko labai stipriai pakovoti. Ačiū Dievui, kad sėkmė šiandien buvo mūsų pusėje. Tikėjomės kovos. Jiems nėra kur dėtis, jie sužaidė taip, kaip turėjo. Tikrai nustebino, turėjome daug vargo. Pasikartosiu, mums padėjo sėkmė. Mus rezultatas tenkino, todėl į priekį labai nelėkėme.“

Treneris Aliaksandr Brazevič („Tauras“): „Nenoriu nieko įžeisti, bet pasakysiu, kad šiandien turėjome laimėti ir tai padaryti dideliu rezultatu. Galbūt kai kam tai atrodys keistai ir nuskambės paradoksaliai. Turėjome labai daug momentų. Nenoriu kalbėti apie subjektyvius dalykus, noriu - apie objektyvius. Nepatiko, kad po kokybiško ir organizuoto pirmojo kėlinio, jau kelintą kartą antrajame kėlinyje nepavyksta žaidėjams paaiškinti, kad prie mūsų žaidimo klasės negalime tiesiog įveikti varžovo. Jau kelintą kartą užlipame ant to paties grėblio. Po petraukos subyrėjome kaip komanda, tačiau net ir tada turėjome tris šimtaprocentes progas, jau nekalbant apie 11 m. baudinį, įvarčiui įmušti, bet tas, kuris aukščiau, mus baudžia, nes futbolas - tai atsakingumas, futbolas - tai kolektyvas. Jei vienas šiek tiek nepribėgo, kitas neįvykdė taktinės užduoties, trečias šiek tiek užsnūdo, už tai visada yra baudžiama. Kai žaidžia dvi lygios komandos, o mums šiandien buvo pakankamai paprastos rungtynės, buvo galima iškovoti taškus. Tokios pergalės, kai jos pasiekiamos, parodo klasę. O jos mes šiuo metu visiškai neturime. Turime sudėties problemų. Antrajame kėlinyje turėjau tiesiog pakeisti penkis žaidėjus, kurie gali žaisti, bet tiesiog nevykdė užduočių. Tuo kėliniu esu labai nepatenkintas, nes tai buvo pačios paprasčiausios rungtynės, kurias turėjome šiame sezone. Pavargau komentuoti iš niekur praleistus įvarčius, tokius kaip šiandien.“

Robertas Vulpe („Tauras“): „Nelaimėjome tik dėl nelydėjusios sėkmės. Turėjome netekčių startiniame vienuoliktuke, trūko kai kurių žaidėjų, teko improvizuoti, tačiau manau, kad šiandien nežaidėme blogai. Neišnaudojome trijų progų, neįmušėme baudinio, nežinau kodėl taip nutiko. Kiekvienose rungtynėse turime momentų, tačiau pralaimime dideliais skirtumais. Nežinau, kas blogai su mūsų komanda. Jie žaidė taip pat, kaip ir mes, todėl lygiosios būtų teisingesnis rezultatas. Jie įmušė tiek viena įvartį, bet pralaimėjome mes.“