Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 17:00 , Gargždai
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 19:30 , Šiauliai
Tiesiogiai 16 turas / Geg 31 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 16 turas / Bir 01 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 16 turas / Bir 01 19:00 , Panevėžys

Atsinaujinusi „Dainava" pralaimėjo namie (komentarai)

„Ekrano" futbolininkai, dominavę aikštėje visą dvikovos laiką, 20-ojo turo akistatoje su alytiškiais iškovojo pergalę 2:1. „Dainavos" sąskaitoje liko trys taškai, o į penktąją turnyro lentelės poziciją pakilę panevėžiečiai jų turi 28.

Savo naujų legionierių būrį pirmą kartą oficialiose rungtynėse publikai parodžiusi „Dainava" pirmą progą sukūrė jau penktą minutę, kai po Fabio Possagno smūgio iš 16 metrų kamuolį teko atremti vartininkui Lukui Žukauskui. Žaidybinė alytiškių prošvaistė greitai užgeso - „Ekranas" tvirtai perėmė iniciatyvą.

Į „Dainavos" vartus smūgiavo Elivelto, panevėžiečiai kėlė kelis kampinius, 10-ąją ir 19-ąją minutę pavojingai atakavo, bet į stačiakampį nepataikė Tomas Salamanavičius, vėliau netiksliai pabandė Rokas Stanulevičius.

Įvartis subrendo 25-ąją min. Elivelto po puikaus Pauliaus Daukšos perdavimo iš aikštės gilumos atsidūrė vienas prieš vartus, šaltakraujiškai suklaidino buvusį „Ekrano" vartininką Kornelijų Timofejevą ir be pasipriešinimo pasiuntė kamuolį į tinklą.

Sužaidus pusvalandį dar vieną galimybę turėjo galva iš arti kamuolį į vartininką pasiuntęs Edvardas Tamulevičius. „Dainava" varžovų aikštės pusėje svečiavosi retai, bet 32-ąją min. užkūrė gaisrą prie varžovų vartų po kampinio. L.Žukauskas pademonstravo fantastišką reakciją atmušdamas Marco Pintuso smūgį, o antrasis Renaldo Stankevičiaus bandymas buvo netikslus.

Dar po septynių minučių Elivelto turėjo puikią progą pasižymėti dubliu, bet atsidūręs vienas prieš K.Timofejevą jo pergudrauti nesugebėjo. Vis dėlto kėliniui baigiantis „Ekranas" persvarą padvigubino - 44-ąją min. panevėžiečių saugas Donatas Petrauskas netikėtai varžovams greitai įžaidė kamuolį baudos smūgiu, E.Tamulevičius ties baudos aikštelės linija efektingu judesiu suklaidino varžovą ir įmušė į tolimąjį apatinį vartų kampą.

Antrasis kėlinys prasidėjo gana ramiai. Pirmą progą „Ekranas" sukūrė 54-ąją min., kai iš arti smūgiavęs E.Tamulevičius pataikė į varžovų vartininką, nuo kurio kamuolys atšoko į kampinį.

Po trijų minučių į „Ekrano" vartus trenkė žaibas iš giedro ir tiesiogine, ir perkeltine prasme dangaus. „Dainava" iš aikštės gilumos baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartų prieigas, šis nuo panevėžiečių atšoko ant kojos R.Stankevičiui, kuris kaire koja vienu lietimu nukreipė jį į tolimąjį kampą.

Intriga atgijo, bet jai suintensyvėti „Ekranas" neleido. Panevėžiečiai ir toliau tvirtai kontroliavo situaciją ir kūrė progas.

Labiausiai įsimintini epizodai buvo R.Stanulevičiaus šūviai 69-ąją min. ir per teisėjo kompensuotą laiką, privertę rimtai padirbėti K.Timofejevą. 81-ąją min. vartininkas atrėmė ir Uchennos Umeh smūgį. Paskutinis vilties spindulys „Dainavai" suspindo penktą pridėto laiko minutę, bet po kampinio smūgiuodamas galva į vartus nepataikė Papa Cisse.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas"): „Trys taškai buvo tai, ko labiausiai šiandien reikėjo. Nelengva pertrauka mums buvo, sudėties ir klubo situacijos prasme. Prieš rungtynes buvo truputį neramu, bet savo komandai sakau didelį ačiū. Kas palaiko komandą, ar joje dirba, gali didžiuotis tuo, kaip vaikinai šiandien žaidė ir atsidavė kovai. Oro sąlygas buvo galima pavadinti nežmoniškomis, labai sunku buvo abiem komandom. Esu patenkintas tuo kaip komanda žaidė, stengėsi ir iškovojo tris taškus".

Treneris Marco Ragini („Dainava"): „Blogas rezultatas, tačiau mačiau šiokį tokį tobulėjimą, kalbant apie mūsų žaidimą. Ypatingai gerai rungtyniavome po pertraukos. Kai padovanoji „Ekranui" tokias dovanas, žinoma, paskui sunku likviduoti dviejų įvarčių deficitą. Oro sąlygos šiandien buvo sudėtingos, labai karšta. Žaidėme lėtai ir „Ekranui" atidavėme per daug kamuolių, leidusių jiems pradėti atakas. Dabar mąstau apie kitą mačą, kuriam turėsime daugiau futbolininkų. Šiandien mums negalėjo padėti 12 vaikinų, kurių perėjimai dar nepatvirtinti. Kai kurie futbolininkai su komanda vos pora dienų, ruoštis buvo sudėtinga".

Paulius Daukša („Ekranas"): „Rungtynių pradžioje nežinojome ko tikėtis, kokio tipo tie žaidėjai, kaip matėte, pradėjome nuo gynybos. Žaidimo eigoje pastebėjome, kad galima prieš juos žaisti, nėra jie aukštos klasės žaidėjai, niekuo perdaug neišsiskiriantys. Tuo pasinaudojome, stengėmės ilgiau kontroliuoti kamuolį ir vykdyti trenerio nurodymus".