11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė

„Atlantui“ įveikti „Bangą“ pakako dešimties žaidėjų (komentarai)

Pirmajame kėlinyje netekęs raudoną kortelę už paskutinės vilties pražangą gavusio Kazimiero Gnedojaus, Klaipėdos „Atlantas“ po pertraukos įmušė du įvarčius ir iškovojo svarbią pergalę Gargžduose, rezultatu 2:1 (0:1) įveikdamas vietos „Bangą“ ir išsaugodamas viltis iškovoti „SMScredit.lt A lygos“ čempionato medalius. Ketvirtoje vietoje esančius klaipėdiečius iki trečiąją vietą užimančios Pakruojo „Kruojos“ skiria šeši taškai.

Nykiame pirmajame kėlinyje abiejų ekipų vartininkai darbo gausa pasigirti negalėjo. Į savo vartų pusę atsitraukusi „Banga“ atidavė iniciatyvą svečiams, kuriems Gargždų komandos gynybos bastionų pramušti nesisekė.

Pavojingiausią ataką klaipėdiečiai sukūrė 6-ąją dvikovos minutę, kai Ignas Driomovas į kampinį nukreipė stiprų Ovidijaus Verbicko smūgį iš aštraus kampo, Rokui Krušnauskui perėmus kamuolį iš neatsargiai sužaidusio gynėjo ir tiksliu perdavimu vieną prieš vartus išvedus komandos draugą.

Evaldo Razulio ir Mariaus Papšio trūkumas labiausiai buvo matomas standartinių situacijų metu, kai net aštuonis kampinius prie aikštės šeimininkų vartų kėlusi uostamiesčio komanda jokio pavojaus prie „Bangos“ vartų nesukūrė. Pagrindinį dėmesį gynybai skyrusi Gargždų ekipa svečių aikštės pusėje apsilankydavo retai, o bandymai surengti greitas atakas baigdavosi kiek pavėluotais perdavimais arba nuošalėmis, todėl Mindaugui Malinauskui tik kartą teko gelbėti komandą, sugaunat stiprų Sergijaus Ševčiuko smūgį iš labai aštraus kampo.

Jokios grėsmės nejautusi, todėl pernelyg atsipalaidavusi „Atlanto“ gynyba prieš pat pertrauką neleistinai suklydo, kai K.Gnedojus vaikiškai prarado kamuolį baudos aikštelėje ir nugriovė jį perėmusį Arturą Siryką. Teisėjui beliko skirti 11 m. baudinį ir pašalinti klaipėdietį iš aikštės. Baudinį uždirbęs A.Sirykas jį ir realizavo.

Vieno žaidėjo netektis pažadino klaipėdiečius. Sugrįžę į aikštę svečiai antrąjį kėlinį pradėjo labai aktyviai ir jau pirmosios atakos metu išlygino rezultatą, Markui Benetai pasiuntus kamuolį į tolimą vartų kampą.

Sėkmės įkvėptas „Atlantas“ nesustojo. Puikios progos išvesti savo komandą į priekį neišnaudojo Donatas Kazlauskas, smūgiu vienu lietimu nepataikęs į vartus po perdavimo iš dešinės. Vėliau pavojingai iš toli smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Lukas Baranauskas.

65-ąją minutę „Banga“ atsilygino varžovams už pirmojo kėlinio dovaną. M.Beneta perėmė kamuolį iš savo aikštės pusėje labai neatsakingai sužaidusių aikštės šeimininkų ir idealiu perdavimu padarė viską, kad L.Baranauskui beliktų iš kelių metrų pataikyti į tuščią vartų kampą. Puolėjas savo šanso nepraleido ir išvedė komandą į priekį.

Po kelių minučių tik I.Driomovas išgelbėjo „Bangą“ po labai pavojingo D.Kazlausko smūgio. Vartininkas pademonstravo gerą reakciją ir puikiu šuoliu nukreipė pažeme skriejusį kamuolį į kampinį.

Kėlinio viduryje pavojingą išpuolį sukūrė gargždiškiai. Eivinas Zagurskas labai tiksliu perdavimu „perpjovė“ svečių gynybos liniją, dešiniu kraštu išvesdamas Klaudijų Upstą. Šis atidavė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam A.Sirykui, bet legionierius įsigudrino nepataikyti į vartus, neišnaudodamas labai geros galimybės išlyginti rezultatą.

Po šios aikštės šeimininkų progos „Atlantas“ neberizikavo ir ėmė kur kas daugiau dėmesio skirti savo vartų saugumui. „Banga“ pabandė užgulti uostamiesčio komandos vartus, tačiau tik efektingas Andriaus Bartkaus bandymas smūgiuoti „žirklėmis“ susilaukė žiūrovų plojimų.

Vienintelę realią progą Gargždų ekipa sukūrė 83-ąją minutę. Po E.Zagursko aukšto perdavimo galva kamuolį link vartų nukreipė A.Butkus. Pirmasis prie jo suskubo ir vienas prieš vartininką atsidūrė S.Ševčiukas, bet vartininko pergudrauti nesugebėjo.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Per pertrauką pasakiau vaikinams, kad turėjome visišką pranašumą, mušėme iš visur - iš baudos aikštelės, iš už jos ribų, bet ne į vartus, o po to patys sau pasidarėme baudinį ir raudoną kortelę. Todėl pasakiau, kad turime taisyti situaciją, nes mes esame komanda. Perstatėme žaidimą, ėmėme žaisti trimis gynėjais, todėl nesijautė, kad mūsų buvo vienu žaidėju mažiau. Sužaidėme gerą atkarpą, įmušėme du įvarčius, turėjome dar progų. Esu patenkintas. Vaikinai - šaunuoliai, šiandien buvo vieninga komanda, jie kovojo vienas už kitą. Tai buvo trys svarbūs taškai, nes šiose lenktynėse norime dalyvauti iki paskutinio turo“

Lukas Baranauskas („Atlantas“): „Planavome iš karto įmušti įvartį, bandėme lipti, bet po to pavargome, prasidėjo klaidos. Kazimierui nepasisekė, pasidarė baudinį ir raudoną kortelę. Antrajame kėlinyje treneris padarė keitimus, sakė lipti, nes tikrai įmušime. Markas labai gerai sužaidė, pirmą įmušė, antrą - labai gerai pamatė ir išleido. Antrasis kėlinys - pasisekęs. Jo pradžioje nesijautė, kad žaidžiame vienu žaidėju mažiau, vėliau, kai įmušėme abu įvarčius ir pasėdome į gynybą, tada jų pranašumas jautėsi. Bet čia turbūt psichologiškai jautėsi. “

Treneris Maksimas Tiščenko („Banga“): „Nuo pirmųjų minučių specialiai atsitraukėme, nes mūsų žaidėjų kvalifikacija šiek tiek žemesnė ir psichologiškai, ir taktiškai, žaidžia daug jaunimo. Atidavėme inicitayvą ir žaidėme kontratakomis. Per pirmas 25 minutes turėjome vieną pusėtiną momentą, tuo tarpu „Atlantas“ turėjo ir teritorinę persvarą, ir kamuolio kontrolę. Kėlinio gale pavyko greitas presingas, suklydus vidurio gynėjui, perėmėme kamuolį ir uždirbome baudinį. Įgavome persvarą. Per pertrauką pabandžiau vaikinus užvesti ir čia galbūt buvo mano klaida, nes dariau tai labai emocingai. Norėjau, kad antras kėlinys būtų labiau aktyvus, labiau pozityvus. Bet „Atlantas“ labai aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį ir pirmomis jo minutėmis suklydome. Po to bandėme kontratakuoti, nors mes, turėdami žaidėju daugiau, turėjome valdyti ir kamuolį, ir teritoriją. Galėjo įmušti ir A.Sirykas, ir E.Zagurskas, bet neįmušė. Psichologiškai mums sunku.“