„Atlantui“ bronzos medaliai – pasiekiami ranka (komentarai)

„Atlantas“ pasinaudojo pergalę iš rankų paleidusių „Trakų“ kluptelėjimu kovoje dėl bronzos medalių. Klaipėdiečiai svečiuose be didesnio vargo įveikė Panevėžio „Ekraną“ rezultatu 3:0 (3:0) ir pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą. Iki „SMScredit.lt A lygos“ čempionato pabaigos likus vienam turui, uostamiesčio komanda trakiškius lenkia dviem, o Marijampolės „Sūduvą“ – trimis taškais.

Visas „Trakų“ viltis „Atlantas“ sužlugdė dar pirmajame kėlinyje. Puikią formą sezono pabaigoje demonstruojantys šalies vicečempionai nuo dvikovos pradžios užgulė aikštės šeimininkų vartus ir iki pertraukos sugebėjo įmušti tris įvarčius, išspręsdami visus rungtynių klausimus.

Dvikovos pradžioje arbitrui Sergejui Slyvai teko trumpam sustabdyti mačą, ištikimiausių „Ekrano“ gerbėjų paleistai dūmų uždangai užpildžius didžiąją dalį aikštės. Tačiau tai neįkvėpė jų palaikomos komandos. Be traumą patyrusio Elivelto panevėžiečių puolimas buvo bendantis, todėl žaidimas vyko viena kryptimi – prie „Ekrano“ vartų.

Pirmojo įvarčio laukti teko vos 16-os minučių. Greitos atakos metu Gerardas Žukauskas nepagailėjo perdavimo vieną prieš vartus išvesdamas Donatą Kazlauską, kuris nesunkiai pasiuntė kamuolį į tinklą pro jį pasitikusį vartininką Luką Žukauską.

„Atlantui“ išsiveržus į priekį, aikštės šeimininkams trumpam pavyko perkelti žaidimą į aikštės vidurį, tačiau 25-ąją minutę D.Kazlauskas į savo sąskaitą įsirašė dublį. Futbolininkas gražiu ir tiksliu smūgiu vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus po antrojo rezultatyvaus G.Žukausko atlikto perdavimo.

Subyrėjusią „Ekrano“ gynybą svečiai iš Klaipėdos nubaudė dar sykį. Standartinės situacijos metu po Mariaus Papšio aukšto perdavimo oro dvikovą laimėjęs Evaldas Razulis galva numetė kamuolį Edgarui Žarskiui, kuriam beliko iš poros metrų pataikyti į tuščius vartus.

„Atlanto“ vartininkui Edvinui Gertmonui aikštės šeimininkai darbo pirmajame kėlinyje nesuteikė. Į vartų stačiakampį panevėžiečiai pataikė vos kartą, kai kone iš aikštės vidurio laimę pabandė brazilas Filipe Silva Elias.

Antrąjį kėlinį „Ekranas“ pradėjo kur kas aktyviau. Gerą progą įvarčiui po individualaus reido susikūrė Simonas Urbys, tačiau priartėjęs prie baudos aikštelės saugas smūgiavo virš vartų.

Po pertraukos „Ekrano“ treneris Marius Skinderis pakeitė dešiniajame krašte žaidusius futbolininkus. Iki tol labai aktyviai rungtyniavusį D.Kazlauską pristabdyti pavyko, bet kitame flange įsižaidė M.Papšys.

66-ąją minutę įvyko kuriozinis momentas. M.Papšiui pasiuntus kamuolį į baudos aikštelę stadioną vėl užpildė sirgalių paleisti dūmai. Jo perdavimą tiksliai „uždarė“ D.Kazlauskas, tačiau tuo pat metu nuaidėjo rungtynes darsyk nusprendusio sustabdyti arbitro švilpukas. Įvartis nepaisant visų „Atlanto“ protestų įskaitytas nebuvo.

Dvikovos pabaigoje svečiai neišnaudojo dar dviejų puikių progų. Iš pradžių vienas prieš vartus iššokęs Ovidijus Verbickas nesugebėjo perkelti kamuolio per po kojomis kritusį L. Žukauską, vėliau jis puikiu perdavimu baudos aikštelėje surado D.Kazlauską. Trečiojo savo įvarčio puolėjui įmušti nepavyko, kamuolys pataikė į virpstą.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Svarbu buvo laimėti. Važiuojant vaikinai sužinojo „Kruojos“ ir „Trakų“ rezultatą. Jis mums buvo papildomu stimulu. Supratome, kad po šių rungtynių situacija kovoje dėl bronzos medalių buvo jau mūsų rankose, todėl negalėjome prarastų taškų. Manau, kad gerai sužaidėme, ypač pirmą kėlinį, kai susikrovėme rezultatą. „Ekranas“ stengėsi, bet mes žaidėme griežtai ir prie mūsų vartų kilo galbūt tik vienas pavojus. Vaikinai viską išpildė, šaunuoliai, kad laimėjo. Dabar lengviau, nes viskas priklausys tik nuo mūsų. Reikės laimėti tas rungtynes. „Kruoja“ jau užsitikrino antrąją vietą, bet tada visada lengviau žaisti, kai tavęs nespaudžia rezultatas, o mus spaus pergalės svarba. Laukia sudėtingas mačas, kuriam būtina ruoštis. Stengsimės nepakartoti praėjusių metų klaidų ir pasiekti to rezultato.“

Edgaras Žarskis („Atlantas“): „Vykdėme trenerio nurodymus. Pirmajame kėlinyje nuo pat pirmųjų minučių išėjome susikaupę ir jau, manau, po pusvalandžio viskas buvo aišku. Beliko formalumas - pabaigti rungtynes. Gerai, kad laimėjome, nepraleidome. Eina viskas kol ka gerai. Kai atvažiavome, šiek tiek nustebome - galėjo visą aikštę nuvalyti, iš karto būtų kokybiškesnis futbolas, be greitai apsipratome ir tai nesukėlė didesnių problemų. Mums tokios sunkios aikštės - privalumas, nes mes esame galingesnė komanda. Gal net viena tvirčiausių lygoje. „Kruoja“ padarė mums viską, ką galėjo. Dabar patys sau esame šeimininkai: laimime - imame trečiąją vieta, pralaimime ar lygiosios - būname ketvirti. Viskas nuo mūsų priklauso.“

Treneris Marius Skinderis („Ekranas“): „Visiškai nepasisekė pirmas kėlinys. Akcentas buvo kuo ilgiau laikytis, nepraleisti įvarčio - su kiekviena minute „Atlantui“ labai svarbūs taškai, jie pradės nervuotis ir mums tada taps lengviau. Bet subyrėjo visa mūsų komandinė gynyba, praleidome tris įvarčius. Mes - pati jauniausia komanda. Donatas Petrauskas praleidžia dėl kortelių. Turi ta jauna karta irgi pradėti žaisti. „Ekrano“ žaidimo aikštė negalėjo įtakoti, nes lygiai tokioje pat treniruojamės. Sunku rasti jiems motyvacijos. Jie ją rasti turi patys. Man kažkada vienas treneris yra pasakęs, kad kiekvienas žaidėjas sezone turi gerai sužaisti pirmas rungtynes ir paskutines, kad jį po to kažkas atsimintų.“