„Atlanto“ puolimo mašina pervažiavo „Dainavą“ (komentarai)

„SMScredit.lt A lygos“ 2014 m. sezono atidarymo rungtynėse dominavo Klaipėdos „Atlantas“. Praėjusio čempionato sidabro medalių laimėtojai savo aikštėje nepaliko jokių vilčių Alytaus „Dainavai“ – 6:0 (3:0). Nugalėtojų gretose triskart pasižymėjo Evaldas Razulis.

Savo ketinimus šioje dvikovoje aikštės šeimininkai pademonstravo jau 2-ąją minutę, kai pavojingai iš toli smūgiavo Donatas Kazlauskas. Tačiau didžiausi nemalonumai dažnai klydusiai „Dainavos“ komandai prasidėjo sužaidus ketvirtį pirmojo kėlinio.

15-ąją minutę reidais kairiajame krašte draskęs varžovų gynybą Marius Papšys perdavė kamuolį pažeme į baudos aikštelę E.Razuliui, tačiau šio smūgį į kampinį nukreipė Donatas Mikučionis. Tačiau alytiškių vartininkas buvo bejėgis, kai M.Papšio po kampinio pakeltą kamuolį be priežiūros paliktas E.Razulis pasiuntė į vartų tinklą.

Po 10-ies minučių dar kartą pavojingai smūgiavo D.Kazlauskas, tačiau į vartus nepataikė. Savo progą pasižymėti turėjo ir Skirmantas Rakauskas. Saugo smūgis skriejo į vartų plotą, tačiau D.Mikučionis kamuolį sugavo.

29-ąją minutę „Atlanto“ persvara padvigubėjo, kai po aštraus D.Kazlausko, bandydamas neleisti pasižymėti M.Papšiui, perdavimo kamuolį į savo vartus iš poros metrų nukreipė Renaldas Stankevičius.

Dvi labai pavojingas atakas klaipėdiečiai surengė 39-ąją minutę. Tačiau pavojingi Andriaus Bartkaus ir Ovidijaus Verbicko perdavimai iš kraštų adresatų nesurado.

Trečiasis įvartis į „Dainavos“ vartus krito po keturių minučių. Dar kartą pasižymėjo E.Razulis, kai, suklaidinęs gynėją, nestipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimą vartų kampą.

Kėlinio pabaigoje pirmą kartą į žaidimą įsijungti teko Mantui Galdikui, atrėmusiam labai pavojingą varžovo smūgį į artimą kampą.

Po pertraukos „Atlanto“ atakų lavina nenuslūgo, tačiau įmušti nesisekė.  Savo progų neišnaudojo vieni prieš vartininką iššokę D.Kazlauskas ir O.Verbickas. Po kampinio labai pavojingai galva smūgiavo E.Razulis, M.Papšio labai gražų baudos smūgį akrobatiniu šuoliu atrėmė D.Mikučionis.

Įvarčių sausra baigėsi 70-ąją minutę. Laisvą baudos smūgį žaibiškai įžaidę klaipėdiečiai ilgu perdavimu vieną prieš vartus išvedė po keitimo aikštelėje pasirodžiusį Tadą Eliošių. Šis meistriškai perkėlė kamuolį per vartininką.

Po dviejų minučių dar viena „Atlanto“ ataka baigėsi rezultatyviai. Dešiniu kraštu prasiveržęs M.Papšys pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę E.Razuliui, kuriam beliko įmušti lengvą įvartį ir padėkoti komandos draugui už rezultatyvų perdavimą.

„Dainavos“ triuškinimą 80-ąją minutę užbaigė pagaliau pasižymėjęs ir pats M.Papšys. Po „Dainavos“ baudos smūgio aikštės šeimininkai surengė žaibišką išpuolį, kurį užbaigė jo smaigalyje atsidūręs vienas geriausių šiose rungtynėse „Atlanto“ futbolininkų.

Evaldas Razulis („Atlantas“): „Negalima sakyti, kad čia yra tikroji „Dainava“. Po dviejų turų ji galbūt bus visai kitokia, užsiregistruos žaidėjus. Mes sumušome greitus įvarčius ir automatiškai buvo lengviau. Pajusime įvarčių skonį, kitas varžovas bus jau rimtesnis. Bet kaip startui - neblogai. Malonu įmušti. Įvarčiai - nieko stebuklingo, vienu ar dviem lietimais po „skersų“. Komanda sukūrė, aš užbaigiau. Svarbu, kad jaunimas nepagalvotų, kad čia visos komandos tokios bus. O jos tokios nebus, su visais reikės kovoti. Šiais metais A lygoje daug konkurencingų komandų.“

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Neįsivaizdavome iki paskutinės minutės, koks bus varžovas, todėl nusiteikėme rimtai. Sergėjus Aleinikovas tik ką atvyko, nespėjo su komanda padirbėti. Žaidė daug jaunų vaikinų ir keli patyrę, bet jie dar tik taps komanda. Svarbiausia buvo, kad mano komanda rimtai nusiteiktų ir tai pavyko. Dar svarbu ir trys taškai. Vaikinams - gerai pradėti čempionatą nuo tokių rungtynių, nes pirmosiose paprastai būna jaudulio. Pernai mes, priešingai, startavome sunkiomis rungtynėmis su „Sūduva“ ir „Žalgiriu“. Dabar laukia irgi sunkus kalendorius: du derbiai, po to „Žalgiris“, „Sūduva“. Rengsimės kiekvienam mačui. Šiandien buvo lengviau nei galėjo būti.“

Treneris Sergėjus Aleinikovas („Dainava“): „Mums buvo sunku dėl to, kad šią komandą subūrėme ne mes. Negalėjome to padaryti, nes komandos perėmimo procesas užtruko ir iki paskutinio momento nebuvo aišku, ar ji bus mūsų. Su vaikinais praleidau tik dvi treniruotes. Matėte, kad mūsų žaidėjai - jaunimas, kuriems dar reikia žaisti už dublerius. Bet, kaip sakoma, viskas bus tik į gerą - varžovams tai buvo gera treniruotė, o mes gavome geros patirties ir patikrinome savo žaidėjus, kas gali žaisti aukščiausiame lygyje, o kam dar ankstoka. Šiuo metu turime perspektyvių žaidėjų. Ar jie bus talentingi, parodys laikas, darbas ir rezultatai.“

Nerijus Bartkevičius („Dainava“): „Ką veždavomės pernai į dublerių rungtynes, šiemet atsivežėme į A lygos pirmas rungtynes. Tas blynas, galima sakyti, sudegęs. Atsispindi pasiruošimas, draugiškų rungtynių neturėjimas. Vienas kontrolines rungtynes su „Spyriu“ turėjome prieš 3-4 dienas, susirinkome irgi prieš 4-5 dienas. Kai kurie žaidėjai judėjo nuo sausio vidurio. Tai ir matyti aikštėje. Treneris vadovavo dar tik kelioms treniruotėms, todėl trūksta supratimo, ko jis iš mūsų nori. „Dainavai“ reikia laiko, „Dainavai“ reikia aukoti kelias rungtynes, kad pradėti pasiruošimą ir sukomplektuoti komandą.“