„Atlanto“ duobę svečiuose pagilino „Kruoja“ (komentarai)

Šalies vicečempionas Klaipėdos „Atlantas“ ir toliau neišlipa iš didžiulės duobės „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Uostamiesčio komanda savo žiūrovų akivaizdoje 1:3 (1:1) nusileido Pakruojo „Kruojai“ ir patyrė ketvirtąją nesėkmę iš eilės, o per paskutinius šešis turus iškovojo vos tašką. Tuo tarpu šiaurės Lietuvos klubas grįžo į turnyro lentelės trečiąją vietą, pasivydamas vakar laimėjusią Marijampolės „Sūduvą“.

Dvikovos pradžioje abi komandos žaidė atsargų futbolą ir didelėmis pajėgomis į priekį nesiveržė. Kova daugiausiai vyko aikštės viduryje, o bandymai aštrinti atakas baigdavosi netaikliais perdavimais.

Iki tol nei karto Manto Galdiko meistriškumo nepatikrinusi „Kruoja“išsiveržė į priekį 15-ąją minutę. Trayonas Bobbas aikštės viduryje gražiai išvengė poros varžovų ir dešiniajame flange surado Tautvydą Eliošių, kurio aukštas perdavimas Ričardui Beniušiui buvo idealiai tikslus ir puolėjas smūgiu galva savo progos nepraleido.

Po dviejų minučių M.Galdikui teko gelbėti komandą po T.Bobbo šūvio. Legionierius iš Gajanos sulaukė perdavimo baudos aikštėje, suklaidino gynėją ir stipriu smūgiu pažeme pabandė pasiųsti kamuolį į tolimą vartų kampą, bet „Atlanto“ vartininkas buvo savo vietoje.

Atsigavę po patirto šoko, aikštės šeimininkai vis dažniau ėmė artėti link varžovų vartų. 27-ąją minutę Dovydo Virkšo perdavimą įvarčiu galėjo paversti Tadas Eliošius, tačiau šokinėjantį kamuolį pasiuntė virš vartų.

33-ąją minutę už galvos griebėsi Evaldas Razulis. Po aukšto Donato Naviko perdavimo iš kairės pusės puolėjas aplenkė gynėją, tačiau nesugebėjo tiksliai pataikyti į kamuolį ir smūgiu galva į vartus nepataikė.

Po minutės „Atlantui“ išlyginti rezultatą padėjo patys svečiai. Po nevykusio perdavimo kamuolys atšoko Donatui Strockiui. Jį iš apmaudžiai suklydusio „Kruojos“ gynėjo perėmė E.Razulis. Bandydamas ištaisyti padėtį, pakruojiškis varžovą nuvertė baudos aikštelėje, todėl rungtynių arbitras nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Marius Papšys.

Kėlinio pabaigoje dar kartą reakciją demonstruoti teko M.Galdikui. Po greitos atakos Nerijus Mačiulis iššoko prieš vartus  kairėje baudos aikštelės pusėje ir iš aštraus kampo pabandė savo laimę. bet „Atlanto“ vartininkas šuoliu smūgį atrėmė.

Antrasis kėlinys vyko pagal pirmojo scenarijų. Kone 15 minučių vyko lygi kova. „Kruoja“ kėlė tris kampinius iš eilės, tačiau standartinės padėtys jokios naudos svečiams neatnešė. 60-ąją minutę puikų N.Mačiulio reidą kone per pusę aikštės tik paskutiniu momentu nutraukė kamuolį iš po kojų išmušė gynėjai. Jis atiteko į baudos aikštelę įkirtusiam Aivarui Bagočiui, bet šio smūgį atrėmė M.Galdikas.

Po keturių minučių į „Atlanto“ vartus krito antrasis įvartis. Iš užribio į žaidimą gražintą kamuolį R.Beniušis galva numetė T.Bobbui. Gajanietis vienu lietimu techniškai smūgiavo į tolimą kampą, nepalikdamas M.Galdikui jokių galimybių išgelbėti komandą.

Po praleisto įvarčio uostamiesčio komandos treneriai į aikštę metė naujas pajėgas bei atliko taktinius perstatymus aikštėje, tačiau aikštėje pasirodę Rokas Krušnauskas ir Maksimas Maksimovas jokios teigiamos įtakos aikštės šeimininkų atakoms nepadarė. Vienintelis tolimu smūgiu vartams kartą pagrasino M.Papšys.

Atsitraukusi į gynybą ir laukusi progų kontratakoms „Kruoja“ jau per arbitro pridėtą laiką sulaukė savo šanso ir įtvirtino pergalę po N.Mačiulio įvarčio. Saugui beliko iš poros metrų pasiųsti kamuolį į tinklą po vos kelias minutes aikštelėje praleidusio Roberto Vėževičiaus perdavimo.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Laikėmės žaidybinės drausmės, plano. Apart to 11 m. baudinio, kai, grubiai suklydus gynėjus, praktiškai padovanojome jiems tą įvartį, nepasakyčiau, kad „Atlantas“ ką nors ypatingo sukūrė. O mes praktiškai ką turėjome, tą ir išpildėme. Pirmajame kėlinyje buvo gal lygus žaidimas. išnaudojus progą, buvo lengviau. Po baudinio vėl buvo chaosas, bet palengva žaidimas grįžo į savo ritmą. Po gražaus T.Bobbo įvarčio, „Atlantui“ reikėjo pulti, lyginti ir kontratakoje juos „pagavome“. Vyrai nusipelnė šios pergalės, nes mes šiandien buvome geresni. Dirbame ta pačia linkme ar yra vyriausiasis treneris, ar jo nėra. Planas, kaip dirbti, yra, dirbame ir einame į priekį. Treneris sugrįš po atostogų, todėl dar vienas rungtynes sužaisime be jo.“

Tautvydas Eliošius („Kruoja“): „Laimėjome, tai geros rungtynės. Po kiekvienos pergalės negali būti blogos rungtynės. Jei laimi, yra gerai. Pergalė lėmė atsidavimas. Mūsų komandoje yra labai geras kolektyvas, šiandien visas jėgas atidavėme ir laimėjome. Vyr. trenerio nebuvimas šiandien nelabai jautėsi. Geriausiai būtų, jei būtų visa komanda, bet tai nemaišė. Išėjome, parodėme, kad esame geresni, ir laimėjome. Turiu problemėlių su sveikata, šiandien „Atlantas“ irgi manęs nepasaugojo. Aikštelėje draugų nėra, reikia žaisti iki galo.“

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Šiandien sužaidėme blogas rungtynes. Žinoma, „Kruojai“ pasisekė, kad jie įmušė tą antrą įvartį, kuris pakeitė žaidimą. Bet ką ir besakyti - šiandien mes žaidėme blogai. Negaliu pasakyti, kodėl tai nutiko. Tarytum iš futbolininkų išsiurbtos jėgos, siela. Visi žaidė tylėdami, darė paprastas klaidas. Po gerų rungtynių Panevėžyje, kurias pralaimėjome nepelnytai, čia - pagal kokybę blogos rungtynės. „Kruoja“ žaidė taip, kaip ir tikėjomės, jie turi neblogų vaikinų viduryje ir flanguose.“

Tadas Eliošius („Atlantas“): „Buvo labai sunkios rungtynės. Pakruojis, galvoju, šiandien viskuo buvo už mus pranašesni. Nesuprantame, kas pas mus vyksta. Per treniruotes lyg tai viskas būna gerai. Išeiname į rungtynes ir gal prasideda jaudulys, nes nelaimime eilę rungtynių. Sunku pasakyti. Žaidžiame, žaidžiame, bet vos tik kokia progelę varžovų komanda turi ir iš karto mus baudžia. „Kruojos“ vidurys yra labai geras. Brolis labai gerai sužaidė, nepagavome kelis kartus. Ateina „Dainava“. Tikimės, kad taip žaisdami bent juos aplošime. Nereikia per daug nukabinti nosies, eisime toliau, bandysime laimėti kitas rungtynes.“