9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Atlantas“ nesunkiai įveikė „Šiaulius“ (komentarai)

Pertrauka čempionate į medalius nusitaikiusiam Klaipėdos „Atlantui“ įtakos neturėjo. Uostamiesčio klubas nepaliko jokių šansų Šiaulių „Šiauliams“ „SMScredit.lt A lygos“ XXII ture. Klaipėdiečiai savo aikštėje įveikė varžovus rezultatu 3:0 (2:0), iškovojo13-ąją pergalę ir turnyro lentelėje atitrūko nuo vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusio Panevėžio „Ekrano“.

Dvikovos pradžioje iniciatyva priklausė traumas pauzės čempionate metu išsigydžiusiems svečiams. 10-ąją minutę Mantui Galdikui teko šuoliu gelbėti komandą, atmušant pavojingą Leonido Mušnikovo perdavimą, po kurio kamuolys vos neatsidūrė vartuose.

Beveik pusę kėlinio„Atlantas“ jokių pavojingų progų sukurti nesugebėjo, tačiau įvartį pasiekė. Po kampinio šiauliečių gynėjų atmuštą kamuolys atšoko aikštės šeimininkams. Sulaukęs tikslaus perdavimo į baudos aikštelę Tadas Eliošius puikiai susistabdė kamuolį krūtine ir pasiuntė jį į tolimą vartų kampą 20-ąją dvikovos minutę.

Išsiveržę į priekį aikštės šeimininkai ėmė kontroliuoti žaidimą. 34-ąją minute T.Eliošius galėjo pasižymėti antrą kartą, tačiau visiškai laisvas po Evaldo Razulio perdavimo iš kairiojo krašto smūgiu galva nesugebėjo pataikyti į vartus.

Ėmusius klysti„Šiaulių“ futbolininkus „Atlantas“ dar kartą nubaudė 37-ąją minutę. Aktyviai žaidęs Marius Papšys sulaukė perdavimo dešiniajame krašte, įsiveržė į baudos aikštelę ir, suklaidinęs du šiauliečius, stipriu smūgiu nuginklavo E.Jonaitį.

Prieš pat pertrauką idealios progos įvarčiui įmušti neišnaudojo E.Razulis. Pėdos lūžį išsigydęs puolėjas pirmasis atsidūrė prie E.Jonaičio atmušto kamuolio po pavojingo Donato Kazlausko smūgio, tačiau jį nukreipė į virpstą, o pakartotiniu smūgiu pataikė į gynėją.

Antrajame kėlinyje žaidimas toliau vyko prie „Šiaulių“ vartų. Pavojingai į vartus galva smūgiavo E.Razulis, tik paskutinių momentų gynėjams pavyko išmuši kamuolį iš po puikų reidą į baudos aikštelę atlikusio M.Papšio kojų.

Už tai, kad „Atlantas“ neįmušė trečiojo įvarčio 58-ąją minutę, šiauliečiai turėjo dėkoti saugui Vytui Gašpuičiui, pademonstravusiam neįtikėtiną reakciją ir dukart vienos atakos metu kojomis atrėmusiam D.Kazlausko smūgius nuo vartų linijos. Tačiau iškart po to „Šiaulių“ gynyba paliko be priežiūros Donatą Naviką, lengvai „uždariusį“ perdavimą iš kairiojo krašto.

65-ąją minutę progą sušvelninti rezultatą susikūrė svečiai. Rokas Gedminas suklaidino gynėją dešiniajame baudos aikštelės krašte, bet stiprų smūgį iš aštraus kampo atrėmė M.Galdikas.

Po šešių minučių „Atlantas“ surengė labai gražią ataką. Jos metu po kelių perdavimų vienu lietimu laisvas prieš vartininką iššoko ką tik aikštėje pasirodęs Andrius Urbšys, tačiau jo smūgį atrėmė drąsiai po kojomis kritęs E.Jonaitis, o pakartotinis D.Kazlausko smūgis pataikė į išorinę virpsto pusę.

73-ąją minutę kamuolys dar kartą pataikė į šiauliečių vartų konstrukciją, kai smūgiu galva po kampinio virpstą sudrebino E.Razulis.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Mūsų rungtynės su „Šiauliais“ visada būna atkaklios. Pamenu, pirmajame rate pralaimėjome, antrajame sunkiai laimėjome, apie tai sakiau vaikinams, todėl buvome pasiruošę. Mums aikštė buvo nauja, pirma kartą joje žaidėme. Ruošėmės ant žolės. Rungtynėse turėjome didžiulę persvarą. Rezultatas 3:0 tai atspindi. Galėjo būti ir daugiau su visa pagarba varžovams. Vaikinai momentais demonstravo tikrai gerą žaidimą. Pirmosiomis minutėmis pranašumo neturėjome, „Šiauliai“ išėjo užsivedę, vyko lygi kova. Gal jie net buvo aktyvesni. Tačiau rungtynės vyksta 90 minučių, todėl, jei paskaičiuosime pavojingus momentus, rezultatas 3:0 yra per mažas. Komanda auga tada, kai žaidžia su stipriais varžovais ir kai ruošiasi geromis sąlygomis. Sužaidėme su tokiosmis geromis komandomis, kaip „Hapoel“ - Izraelio čempionato vidutiniokais, tačiau pakankamai kvalifikuotais. Tą patį galima pasakyti apie Gdansko „Lech“. Nors ir nežaidė pilna sudėtimi, tačiau pusė tų, kurie žaidė prieš „Barceloną“, žaidė ir prieš mus. Tos dvi rungtynės padėjo mums pasiruošti.“

Tadas Eliošius („Atlantas“): „Iki pirmo įvarčio buvo labai sunku. Mus treneris perspėjo, kad bus tikrai sunku, „Šiaulių“ komanda atjaunėjusi. Kaip sakė, taip ir buvo. Įmušėme įvartį, pradėjom truputį ramiau žaisti. Pats galas išvis susiklostė labai lengvai. Džiaugiamės pergale. Gerai, kad tą įvartį truputį nesamoningą įmušėme. Nuo to tiktai lengviau pasidarė žaisti. Naujoje aikštėje pradėjome treniruotis tik vakar. Labai sunku iš tikro. Lenkijoje treniravomės ant natūralios aikštės. Perėjus ant dirbtinės, sunku. Įvartį smagu įmušti bet kuriai komandai.“

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Šias rungtynes dvi komandos žaidė tiktai 15 minučių, vėliau - tik „Atlantas“, o mes kankinomės aikštėje. Dalį kaltės galiu prisiimti sau. Savaitę buvo tik fizinės treniruotės, galbūt nepataikėme į ritmą, nes antrajame kėlinyje visi vaikščiojome. Bet, kaip aš sakau, galima kartais ir virš žmogaus galimybių sužaisti. Nerodėme jokio noro, užsivedimo. „Atlantas“ dominavo visur. Pasisekė, kad praleidome tik tris įvarčius. Šnekėjau su vaikinais, kad nereikia išsimušti iš ritmo, kad ir koks rezultatas bebūtų. 15 minučių tas mane tenkino, drausmingai gynėmės, kontratakavome, bet, praleidę įvartį, palūžome. Nebuvo komandoje lyderio, kuris užvestų komandą. Visi kalti, tame tarpe ir aš.“

Tautvydas Eliošius („Šiauliai“): „Rezultatas - nelabai smagus. Pralaimėjome „Atlantas 3:0. Kažkaip apmaudu. Jau gal septintas iš eilės pralaimėjome. Šiandien, atrodo, padarėme, ką galėjome, tokios mūsų galimybės. Mūsų komanda yra gan jauna, nepatyrusi. Atakose pritrūksta to vieno perdavimo atakos užbaigimui. Per trijų savaičių pertrauką, aišku, išsimušėme. Žaidėme dvi draugiškas, tačiau ta petrauka savo įtaką padaro. Neradome savo žaidimo.“