9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Atlantas“ išsigelbėjo tik rungtynių pabaigoje (komentara)

Klaipėdos „Atlantas“ paskutinę pagrindinio rungtynių laiko minutę įmušė išlyginamąjį įvartį į Panevėžio „Ekrano“ vartus „SMScredit.lt A lygos“ čempionato XVI turo dvikovoje, išplėšdamas labai svarbų tašką. Rezultatu 1:1 (0:1) pasibaigusia dvikova labiausiai džiaugtis turėtų lyderis Vilniaus „Žalgiris“, kurio atotrūkis turnyrinėje lentelėje nuo antroje vietoje esančių klaipėdiečių išaugo iki trijų taškų.

Traumų išretinti svečiai nuo pirmųjų minučių atidavė iniciatyvą „Atlantui“. Pirmąją atakų bangą klaipėdiečiai sukūrė 11-ąją minutę, kai Tadui Kauneckui teko įsijungti į žaidimą ir atremti pavojingus Tado Eliošiaus ir Evaldo Razulio smūgius.

Retomis atakos atsakęs „Ekranas“ turėjo galimybę pasižymėti 23-ąją minutę, kai po kampinio Edgaras Baranauskas stipriai smūgiavo iš 18 metrų, bet į vartus nepataikė. Po minutės Andrius Urbšys atliko labai pavojingą perdavimą į vartininko aikštelę, priversdamas T. Kaunecką kumščiais atmušti kamuolį.

27-ąją minutę į „Atlanto“ vartus krito įvartis. Panevėžiečiai surengė puikią kontrataką, kurioje E.Baranauskas idealiai tiksliu tolimu perdavimu išvedė Uchenną Umeh prieš Mantą Galdiką. „Ekrano“ legionierius savo šansą išnaudojo.

T.Eliošius viso pirmojo kėlinio metu kėlė labai daug nemalonumų panevėžiečiams „antrajame aukšte“. 36-ąją minutę po eilinio kampinio prie svečių vartų jis labai stipriai galva smūgiavo į vartus, bet „Ekraną“ išgelbėjo kamuolio trajektorijoje atsidūręs klaipėdietis Donatas Kazlauskas.

Po pertraukos aikštės šeimininkai ir toliau stengėsi išnaudoti aukštus perdavimus į baudos aikštelę, kur dominavo E.Razulis, laimėdamas daugumą oro dvikovų, tačiau sukurti progų įvarčiams nesisekė.

53-ąją minutę U.Umeh turėjo puikią galimybę padvigubinti savo komandos persvarą, tačiau baudos aikštelėje, suklaidinęs gynėją, krito imituodamas pražangą ir už vaidybą buvo nubaustas geltona kortele. Po minutės D.Kazlauskui pritrūko kelių centimetrų, kad pasiekti labai pavojingai perduotą kamuolį į vartininko aikštelę.

55-ąją minutę Igoris Kozlovas griebėsi už galvos, kai įkirto į baudos aikštelę ir sulaukė perdavimo, bet labai stipriu smūgiu kamuolį pasiuntė tiesiai į M.Galdiką.

Kėlinio viduryje „Atlanto“ treneriai iš aikštės išėmė tiek E.Razulį, tiek T.Eliošių. „Ekrano“ gynyba lengviau atsikvėpė ir vieną po kito nesunkiai atmušė visus aikštės šeimininkų aukštus perdavimus. 71-ąją minutę D.Kazlauskas nesitikėjo, kad kamuolys jį pasieks, todėl nesugebėjo techniškai atlikti smūgio iš kelių metų ir svečių vartininkas kamuolį nesunkiai sugavo.

89-ąją minutę klaipėdiečiai išsigelbėjo. Po kampinio T.Kauneckas kumščiais atmušė perdavimą į vartininko aikštelę, tačiau kamuolys nukrito Kazimierui Gnedojui, kuris stipriu smūgiu į tolimą kampą išlygino rezultatą.

Po minutės Aurimas Vertelis iššoko vienas prieš vartininką, tačiau auksinio šanso išplėšti pergalę neišnaudojo, nes puikiai sužaidė laiku vartus palikęs ir kojomis smūgį atrėmęs M.Galdikas.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Visų pirma, noriu padėkoti mūsų sirgaliams ir fanams, kurie atėjo į stadioną ir palaikė komandą. Vertinant rungtynes vien pagal logiką, šių rugntynių niekaip negalėjome pralaimėti, nes pirmajame kėlinyje kontroliavome žaidimą, bet praleidome pamaudų įvartį. Puikiai progą išnaudoje U.Umeh, puikus buvo perdavimas. Tai buvo vienintelė jų proga, o mes pusprogių turėjome pakankamai, bet kamuolys į vartus nėjo. Būna tokių rungtynių, kai, atrodo, žaidi neblogai, bet rezultatas - 0:1. Antrajame kėlinyje jie vėl turėjo momentą, kai nigerietis galėjo išspręsti nugalėtojo klausimą. Bet vėliau prispaudėme „Ekraną“ ir džiaugiuosi dėl žiūrovų, kad parodėme charakterį ir pabaigoje išlyginome rezultatą. Toks taškas irgi kainuoja daug. Nors dabar dar daugiau atsiliekame nuo „Žalgirio“, bet žaisti dar daug rungtynių. Iš kitos pusės, išlaikėme trijų taškų atstumą nuo „Ekrano“, o tai irgi gerai.“

Skirmantas Rakauskas („Atlantas“): „Rungtynės tikrai labai patiko, visi vyrai stengėsi. Aišku, gaila, kad mane išleido tik pačioje pabaigoje, norėjosi visas rungtynes žaisti. Kitose stengsimės labiau. Aišku buvo sunku, debiutavau. Neįprastas žaidimas, viskas vyksta greičiau.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Kaip ir tikėjome, buvo labai sunkios rungtynės. „Atlantas“ neveltui yra ten, kur yra turnyrinėje lentelėje. Kaip sakoma, lentelė nemeluoja, bet labai apmaudu, kad, atrodo, pergalę jau turėjome kišenėje, bet ji išslydo paskutinėmis rungtynių minutėmis. Šiaip „Atlantas“ žaidimu nenustebino, žaidė taip, kaip ir visą sezoną. Mums pavyko atverti laisvas zonas priekyje, tik vėl sutrukdė realizacija. Esant 1:0, įmušus antrąjį įvartį, manau, rungtynės būtų baigtos. Esame patenkinti žaidėjų koncentracija, kurie, esant tokiam dideliam aukštų kamuolių kiekiui į mūsų aikštelę, praktiškai nei karto neleido varžovams pavojingai smūgiuoti visas rungtynes. Reikia pažiūrėti video įrašą, bet iš tos vietos, kur sėdėjome, atrodė, kad net kampinio neturėjo būt, kamuolys išėjo nuo „Atlanto“ žaidėjo. Bet čia futbolas. Paskutinės minutės, tas spaudimas jiems davė vaisių. Praradome du taškus.“

Edgaras Baranauskas („Ekranas“): „Kaip galima vertinti? Rezultatas iš tikrųjų neturėjo toks būti. Įvartis toks kuriozinis, kuriuo, likus kelioms minutėms, išlygino. Galbūt atsitraukėme per anksti, reikėjo atsimušinėti ir gavome įvartį. Būtume laimėje, bučiau labiau patenkintas savo žaidimu. Galėjau daugiau padaryt. Patenkintas, kad žaidžiu nuo pirmųjų minučių, kad treneriai pasitiki ir duoda praktikos. Ne kiekvieną kartą gausi tokią progą. Visgi žaidžiu čempionų komandoje.“