„Atlantas“ išlaiko intrigą kovoje dėl aukso (komentarai)

Klaipėdos „Atlantas“ nukeltose „SMScredit.lt A lygos“ rungtynėse nepasigailėjo Alytaus „Dainavos“, sutriuškindamas Dzūkijos komandą rezultatu 5:0 (2:0). Likus dviems turams iki čempionato pabaigos, klaipėdiečiai sumažino atsilikimą turnyro lentelėje nuo pirmaujančio Vilniaus „Žalgirio“ iki penkių taškų, išlaikydami intrigą kovoje dėl aukso.

Donatas Mikučionis išgelbėjo komandą nuo įvarčio 6-ąją minutę, kai po kampino aukščiau už visus iššokęs Evaldas Razulis galva smūgiavo į apatinį vartų kampą. „Dainavos“ vartininkas pademonstravo puikią reakciją, pirštų galais nukreipdamas kamuolį už galinės linijos.

13-ąją minutę pirmąjį šansą įvarčiui turėjo retai link varžovų vartų priartėdavę alytiškiai, bet gynėjų be priežiūros paliktas Titas Vitukynas apmaudžiai nepataikė į kamuolį po kampinio.

Po trijų minučių Donatas Kazlauskas gražiai kulnu numetė kamuolį Gediminui Krušai. Šis prasiveržė dešiniu baudos aikštelės kraštu ir atliko labai aštrų perdavimą įkirtusiam Mariui Papšiui, tačiau paskutiniu momentu kamuolį lietė puikiai sužaidęs D.Mikučionis ir nutraukė labai pavojingą „Atlanto“ išpuolį.

Beveik 20 minučių sėkmingai susitvarkiusi su standartinėmis klaipėdiečių padėtimis, „Dainava“ suklydo ir buvo iš karto buvo nubausta. Po pražangos netoli vidurio linijos kairėje aikštės pusėje pakeltas į baudos aikštelę kamuolys praskriejo pro jį pasitikti išbėgusį D.Mikučionį, atsitrenkė į Edgaro Žarskio šoną ir nukrito E.Razuliui, kuriam beliko pataikyti į vartus iš poros metrų.

Dar viena D.Mikučionio klaida 31-ąją minutę vos nesibaigė antruoju įvarčiu. Šlapias kamuolys išslydo iš jo rankų, kliudė gynėją, atsitrenkė į vartų virpstą, grįžo atgal į aikštę ir antruoju bandymu atsidūrė vėl vartininko rankose.

39-ąją minutę grubiai savo baudos aikštelės prieigose suklydo Danielis Gunevičius, tiesiog padovanojęs kamuolį Andriui Bartkui. Šis įsiveržė į aikštelę ir smūgiavo labai pavojingai, tačiau pataikė tiesiai į Alytaus klubo vartininką.

„Dainavos“ futbolininkai griebėsi už galvų 42-ąją minutę. Mindaugas Strauka idealiu perdavimu išvedė vieną prieš vartus D.Gunevičių, tačiau puikiai sužaidė Mantas Galdikas, laiku palikęs vartus, atrėmęs smūgį ir išgelbėjęs komandą nuo didelių nemalonumų.

Prieš pat pertrauką „Atlantas“ surengė žaibišką kontrataką. Po perdavimo iš gilumos vienas prieš vartus kairiajame krašte išbėgo D.Kazlauskas. Jaunasis saugas šaltakraujiškai išnaudojo savo šansą, tiksliai pasiųsdamas kamuolį į tolimą kampą.

Antrasis kėlinys prasidėjo dviem greitais svečių įvarčiais. Po eilinio kampinio kamuolys nukrito A.Bartkui. Gražiai suklaidinęs gynėją, saugas atliko tikslų perdavimą G.Krušai, kuris galva pelnė trečiąjį komandos įvartį 48-ąją minutę.

Po keturių minučių dublį į savo sąskaitą įsirašė E.Razulis. Iki galo kovojęs rezultatyviausias „Atlanto“ žaidėjas iškrapštė jau prarastą kamuolį iš po Nerijaus Bartkevičiaus kojų ir stipriu smūgiu dar kartą nuginklavo D.Mikučionį.

Didesnėmis pajėgomis į puolimą nuskubėjusios „Dainavos“ išpuolis baigėsi klaipėdiečių pražanga netoli baudos aikštelės 60-ąją minutę. Baudinį klastingu smūgiu pažeme į tolimą vartų kampą atliko N.Bartkevičius, patikrindamas M.Galdiko budrumą. Centimetrų pakeisti kamuolio skriejimo krypčiai pritrūko Nerijui Kavaliauskui.

Po keitimo aikštei palikus D.Kazlauskui ir E.Razuliui, daugumą savo atakų „Atlantas“ ėmė rengti kairiuoju kraštu, kur labai aktyviai žaidė M.Papšys. Būtent po jo aštraus reido ir perdavimo į baudos aikštelę 89-ąją minutę pirmąjį savo įvartį čempionate pelnė 16-metis Dovydas Virkšas, užbaigdamas „Dainavos“ triuškinimą.

Jau kitos „Atlanto“ atakos metus įvartį galėjo įmušti ir Lukas Baranauskas, įkirtęs į baudos aikštelę, tačiau galingą puolėjo smūgį atrėmė D.Mikučionis.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Prieš rungtynes jaudinomės dėl oro sąlygų, nes stipriai lijo. Gerai, kai aikštė tai atlaikė. Vaikinai šaunuoliai. Šiek tiek bijojau, kad jie gali neatlaikyti psichologiškai, nes jau užėmė antrąją vietą ir, atrodė, sezonas jau baigtas, todėl galima tris rungtynes sužaisti ramiai. Pasakysiu patarlę: blogas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu. Čia tokia pati situacija. Kol „Žalgiris“ negali pasiekti rezultato, mes savo taškus turime rinkti. Jau sakiau, kad stebuklais netikiu, bet kartais jie nutinka. Kas žino, kaip baigsis, bet mes turime susikoncentruoti savo rungtynėms. Šiandien vaikinais esu patenkintas. Noriu padėkoti visiems atėjusiems į stadioną tokiu blogu oru. Negaliu nieko išskirti, visi stengėsi. Reikia pasveikinti jaunąjį D.Virkšą su pirmuoju įvarčiu. Jam tai įsimintinas įvykas.“

Marius Papšys („Atlantas“): „Rezultatas, mano akimis, geras - 5:0 - nepraleidome, įmušėme penkis. Sunku žaisti su tokia komanda kaip „Dainava“. Kol nepraleidžia įvarčio, jie žaidžia. Dar, aišku, aikštė nieko gero, bet, svarbu, kad laimėjome. Šiai minučiai mes geriau pasirengę fiziškai nei „Dainava“. Jie praleido įvartį ir „pasėdo“. Mes - aštunti, jie - antri. Tuo ir skiriamės. „Žalgiris“ nustebino, galvojau, kad jie pasiims tuos likusius keletą taškų, bet beliko penki taškai, kol yra šansų, tikimės.“

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Noriu padėkoti savo komandos žaidėjams už parodytą atsidavimą, koks bebūtų rezultatas tokiomis nelengvomis oro sąlygomis. Reikėjo daug ypatingai fizininių ir moralinių jėgų. Tą pirmą įvartį gavome kažkokį kuriozinį. Prieš antrąjį turėjome neblogą galimybę grįžti į rungtynes, jei būtume išnaudoję šimtaprocentę progą. Jos neišnaudoje, kėlinio pabaigoje gavome labai skausmingą įvartį. Antro kėlinio pradžią pramiegojome. „Atlantas“ įmušė du įvarčius ir galutinai nulėmė rungtynių baigti, kuri jau iš dalies buvo išspręsta po įvarčio pirmojo kėlinio pabaigoje. „Atlantas“ - stipresnė komanda ir savo meistriškumą parodė, išnaudodamas progas.“