Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius

„Atlantas“ iš duobės ir toliau neišsikapsto (komentarai)

Klaipėdos „Atlantas“ patyrė jau trečiąjį pralaimėjimą iš eilės, šį kartą uostamiesčio klubą „SMScredit.lt A lygos“ XVII-ojo turo mače rezultatu 2:1 (0:1) įveikė Panevėžio „Ekranas“. Po šios pergalės Valdo Dambrausko auklėtiniai pagal surinktus taškus pasivijo „Klaipėdos granitą“ ir dalinasi 7-ąją bei 8-ąją vietas, o klaipėdiečiai kol kas rikiuojasi penktoje turnyro lentelės pozicijoje.

Rungtynių pradžioje abi komandos pavojingų progų nesukūrė, o dėl klampios aikštės žaidėjai atliko nemažai techninio broko.

Tačiau pirmojo kėlinio viduryje aktyvesni buvo „Atlanto“ futbolininkai. Pirmasis pavojingai varžovų vartams pagrasino Marius Papšys, tačiau saugo smūgiuotą kamuolį į kampinį nukreipė vartų sargas Kornelijus Timofejevas.

„Ekranas“ taip pat turėjo neblogą galimybę pasižymėti, kai į baudos aikštelę prasiveržęs brazilas Elivelto atliko perdavimą Lukui Kochanauskui, kurio bandymas smūgiuoti vienu lietimu buvo gana pavojingas – kamuolys skriejo šalia vartų. Neblogą tolimą smūgį atliko ir Uchenna Umeh, bet legionieriaus iš Nigerijos smūgiuotas kamuolys taip pat nepasiekė tikslo.

„Atlantas“ žaidė kokybiškiau ir 33-iąją minutę pelnytai išsiveržė į priekį. Donatas Navikas perdavė kamuolį į kairįjį kraštą savo bendravardžiui Donatui Kazlauskui, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiu į artimąjį vartų kampą nuginklavo K.Timofejevą.

Kėlinio pabaigoje puolėjas Evaldas Razulis terorizavo „Ekraną“ smūgiais galva, bet visi bandymai buvo nesėkmingi.

Antrąją rungtynių dalį „Atlantas“ pradėjo ryžtingiau – tas pats E.Razulis sudrebino vartų konstrukciją, tačiau ir neišnaudoję šios progos klaipėdiečiai gana užtikrintai kontroliavo žaidimą.

Visa tai tęsėsi iki greitos panevėžiečių kontratakos 55-ąją mačo minutę. Po keitimo aikštėje pasirodęs Rytis Pilotas atliko tikslų perdavimą nuošalės išvengusiam L.Kochanauskui, kuris pasimatyme su vartininku Mantu Galdiku triumfavo užtikrintai pasiųsdamas kamuolį į vartus.

Tačiau tuo juodoji „Atlanto“ atkarpa nesibaigė – 60-ąją minutę pirmasis prie kamuolio baudos aikštelėje suskubo Dovydas Norvilas ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai.

Per kelias minutes sugriuvo viskas, ką Konstantino Sarsanijos kariauna buvo sukūrusi. Per likusį rungtynių laiką klaipėdiečiai tik tolimais smūgiais sugebėjo rimčiau pagrasinti „Ekrano“ vartams.

Savo ruožtu „Ekrano“ puolimo lyderiai L.Kochanauskas ir Elivelto buvo pabėgę į kontrataką, kuri pasibaigė brazilo smūgiu į vartų virpstą. Panevėžiečiai tame epizode galutinio taško nepadėjo, bet užtikrintai žaisdami gynyboje net neleido svečiams pagalvoti apie išlyginamąjį įvartį.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas"): „Ilgokai laukėme, bet geri dalykai ateina tiems, kurie turi kantrybės laukti ir kurie tiki. Ypatingai pergalė brangi, todėl kad pirmi praleidome įvartį, reikėjo sugrįžti į žaidimą ir kovoti dėl trijų taškų. Kai pralaimi po pirmo kėlinio yra sunkiau, bet tikrai didelis ačiū komandai už tikėjimą ir vienybę. Žinojom, kad anksčiau ar vėliau pergalės ateis, kad ir paskutiniu metu trys pralaimėjimai iš eilės galbūt kitas komandas palaužtų, bet pas mus vaikinai dirba taip, kad jeigu jie dirbs taip toliau, viskas bus gerai. Kalbėjome susirinkime ir jiems tą patį sakiau, kad nei vienose pralaimėtose rungtynėse priešininkai neturėjo aiškios persvaros ir vaikiškos klaidos, sėkmės trūkumas duodavo tą rezultatą. Jeigu dirbsime, žaisime ir stengsimės kaip kad šiuo metu darome - tikrai ta pergalė nebus paskutinė".

Dovydas Norvilas („Ekranas"): „Rungtynės kovingos - daug lietaus, kovos, šlapia aikštė daug davė dvikovų. Svarbiausia, kad po praleisto įvarčio nenuleidome rankų, pakilome iš naujo ir laimėjome. Pirmame kėlinyje atsargiau žaidėme, nenorėjome rizikuoti ir palikti didelių plotų, labiau buvome susikoncentravę ties savų vartų saugumu, bet gavome įvartį ir nebeturėjome ko prarasti, ėjome į priekį ir tas davė rezultatą. Šiandien pergalė buvo labai svarbi, nes trejas rungtynes iš eilės buvome pralaimėję, nei vieno įvarčio neįmušę, manau labai laiku tai nutraukėme. Buvo tikrai malonu ir mums patiems ir žymiai geriau jaučiamės negu prieš rungtynes".

Sporto direktorius Valdas Trakys („Atlantas"): „Noriu pasveikinti „Ekraną" su pergale. Gana sunku šnekėti po tokių rungtynių, kuriose manau vyrai gerai žaidė, įvykdė nurodymus ir įmušė įvartį. Antro kėlinio pradžioje turėjome du gerus momentus užbaigti rungtynes, nes „Ekrano" žaidime gyvybės nesimatė. Patys neįmušėm ir buvo sakyta dirbtinų nuošalių žaidėjams nedaryti, bet gynyba suklydo, paleido puolėją, kuris nubaudė. Komanda penkias minutes visiškai nesužaidė ir „Ekranui" to užteko - pelnė du įvarčius".

Donatas Kazlauskas („Atlantas"): „Viską turėjome savo rankose, bet pralaimėjome. Kažko trūksta, reikia reabilituotis. Ir antrame kėlinyje išėjome susikaupę, turėjome progų - neįmušėm, taip ir būna. Po mūsų klaidų užsivedęs po pertraukos „Ekranas" iš karto įmušė du įvarčius, tada iš karto sunkiau, o mes palūžome. Bandysime laimėti kitas rungtynes, nes nebėra kur trauktis. Nežinome kur problemos, kritome į duobę ir kol kas nesiseka išlipt, bet nuo dugno reikia atsispirt".