„Atlantas“ ir vėl neįminė „Žalgirio“ mįslės (komentarai)

Klaipėdos „Atlantas“ antrąjį kartą šiame sezone nusileido Vilniaus „Žalgiriui“, XIII-ojo turo „SMScredit.lt A lygos“ akistatoje tarp čempionų ir vicečempionų pranašesni buvo vilniečiai, jie pasinaudojo grubia šeimininkų klaida gynyboje ir iškovojo pergalę rezultatu 1:0 (1:0). Po šios dvikovos, skirtumas tarp abiejų ekipų turnyro lentelėje išaugo iki šešių taškų.

Pirmoji pavojingesnė proga kilo prie svečių vartų, techniškai su kamuoliu susitvarkęs Rokas Krušnauskas smūgiavo į artimąjį vartų kampą, tačiau puikiai į smūgį sureagavo vartininkas Armantas Vitkauskas ir išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

Po kelių minučių, standartinės padėties metu, fortūna šyptelėjo klaipėdiečiams – Jakubas Wilkas atliko perdavimą į baudos aikštelę, Kristis Andreou smūgiavo galva, bet kamuolys atsimušė į virpstą ir atšokęs nuo žalgiriečio kojų paliko aikštės ribas.

Gana nelauktai, 17-ąją rungtynių minutę, „Atlanto“ kapitono Andriaus Jokšo bandymas išmušti kamuolį toliau nuo savų vartų virto tragedija – po labai nesėkmingai atmušto kamuolio, pirmasis prie jo suskubo J.Wilkas ir tiksliu smūgiu pažeme nepaliko jokių vilčių vartų sargui Mantui Galdikui.

Įmušę įvartį žalgiriečiai atidavė iniciatyvą „Atlanto“ futbolininkams, tačiau klaipėdiečiai kurį laiką nieko pavojingo nesukūrė. Progos pasižymėti šeimininkai sulaukė tik kėlinio pabaigoje, tačiau Ovidijus Verbickas atsidūręs dėkingoje padėtyje smūgiavo virš vartų. Pirmoji rungtynių pusė iš tiesų nepasižymėjo progų gausa.

Antrojo kėlinio pradžioje ekipoms taip pat nepavyko sukurti kažko įsimintino prie varžovų vartų, futbolininkai labai įnirtingai kovojo dėl kiekvieno kamuolio, kartais nevengdami ir kietai pažeisti taisykles.

Kėlinio viduryje rezultatą padvigubinti galėjo „Žalgirio“ saugas Linas Pilibaitis, tačiau žaidėjas dėkinga situacija nepasinaudojo ir į kamuolį nepataikė.

Po šio epizodo klaipėdiečiai sužaidė neblogą atkarpą, svečiai tik po puikių gynėjų veiksmų sugebėjo neleisti drumsti ramybės A.Vitkauskui.

Už greitos atakos nutraukimą 77-ąją dvikovos minutę žalgirietis Artūras Žulpa gavo antrąją geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės. „Žalgirio“ futbolininkai beveik visą laiką gynėsi labai užtikrintai, tačiau paskutinių atakų metu kildavo didelis pavojus baudos aikštelėje, tačiau tiek labai patikimai žaidusio A.Vitkausko, tiek kitų komandos draugų pastangomis vilniečiams pavyko atsilaikyti ir išsivežti sunkią pergalę iš Klaipėdos.

Treneris Marekas Zubas (Žalgiris"): Atvykome į Klaipėdą žaisti futbolo. Tačiau šiandien tai nebuvo įmanoma. Sukūrėme dvi-tris progas įmušti. Išnaudojome vieną, bet į Vilnių parsivežame tris taškus. Dabar pradedame galvoti apie Lietuvos Futbolo Federacijos Druskininkų Hermio" taurės finalą. Todėl mums šios rungtynės buvo tokios svarbios. Maniau, kad žaidimas prieš pakankamai stiprią komandą - geras pasiruošimas, tačiau šiandien nebuvo futbolo rungtynės. Aš esu laimingas, kaip girdėjote, mano komanda - taip pat. Nugalėjome antrąją čempionato komandą, turime šiokį tokį pranašumą. Tai viskas".

Armantas Vitkaukas (Žalgiris"): Rungtynės gavosi pakankamai nervingos, kovingos, kaip ir pridera, galvoju, lyderių dvikovai šiai dienai. Svarbiausia, aišku, iškovojom tris taškus, manau šiandien pakankamai neblogai sužaidėm, atidavėm visas jėgas, gerai pasirodėm kaip komanda bendrai. Manau gera kova buvo, svarbiausia trys taškai ir žiūrim dabar toliau. Jie kalba taip, jie mato iš savo pusės, svarbiausia, kad išlieka rezultatas, o visa kita - istorija. Mes dabar žiūrim toliau, kas ką nori, tas tą šneka. Rungtynės iš tikrųjų emocingos gavosi ir žmonių nemažai buvo ir tie žiūrovai duoda tokį spaudimą ir tarp komandų tokia principinė kova ir viskas susidėjo į tokį bendrą vaizdą, toks gavosi tikrai emocingas žaidimas šiandien".

Treneris Konstantinas Sarsanija (Atlantas"): Vaikinams sakiau, kad pirmasis kėlinys bus sunkus, galime laukti daug kovos, tikėtina, kad tie, kurie padarys klaidą, praleis įvartį. Deja, tai buvome mes. Suklydome taip, kaip neturėtume - kamuolys nuo mūsų žaidėjo atšoko tiesiai Jakubui Wilkui, o jis įmušė. Turėjome šansą, bet jo neišnaudojome. Antrajame kėlinyje šiek tiek persirikiavome - žaidėme dviem puolėjais, Tadą Eliošių pastūmę į smaigalį. Galėjome įmušti, bet to nepadarėme ir pralaimėjome. Žiūrint į žaidimą, nebuvome silpnesni už Žalgirį", nenusipelnėme pralaimėjimo. Tačiau tai - futbolas. Jame būna ir taip, kad negali laimėti, bet tai padarai".

Mantas Galdikas (Atlantas"): Pralošėm, mažiausiai lygiųjų buvom, bent jau aš manau, verti. O yra kaip yra, daug čia nepasakysi. Turim tokių problemų, kad patys atsivežam pastoviai įvarčius, reikia kažką daryt. Vitkauskas keletą patraukė", aišku reikia ten pataikyt tokius. Tikėjaus, kad Andrius Jokšas išmuš kamuolį , jis nukrito ir tiesiai ant kojos, pataikė. Aš dar bandžiau kažką daryt, bet yra kaip yra. Pritrūko laimės, sėkmės,. Manau lygiųjų buvom verti, bet rezultatas yra kitoks, bandysim pasitaisyti, tiek prieš žiūrovus, tiek prieš trenerį".