11 turas / Bal 27 , Telšiai

„Atlantas“ atseikėjo „Dainavai“ dvylika įvarčių (komentarai)

Klaipėdos „Atlantas“ nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją ir iškovojo septintąją pergalę čempionate. Klaipėdiečiai „SMScredit.lt A lygos“ XIX-ojo turo dvikovoje rezultatu 12:0 (7:0) sutriuškino Alytaus „Dainavą“, kuriai tai buvo aštuonioliktoji nesėkme šio sezono pirmenybėse.

Į uostamiestį atvyko tik vienuolika dzūkų, diskvalifikuotas dėl surinktų geltonų kortelių buvo pagrindinis gynėjas ir komandos kapitonas Nerijus Kavaliauskas, taip pat aikštėje nepasirodė rezultatyviausias žaidėjas Kęstutis Balčiūnas. Puolėjo pozicijoje žaidė pagrindinis komandos vartininkas Donatas Mikučionis.

Pirmąjį įvartį „Atlantas“ pelnė jau 2-ąją minutę, kai Evaldas Razulis iš arti pataikė į virpstą, o pirmasis prie kamuolio suskubo Donatas Kazlauskas ir pasiuntė jį į vartus. Netrukus 6-ąją ir 7-ąją minutę E.Razulis pelnė du įvarčius ir atliko dublį.

Paskutinę pergalę prieš pusantro mėnesio iškovoję Konstantino Sarsanijos auklėtiniai ir toliau mušė įvarčius vieną po kito: 17-ąją minutę pasižymėjo Tadas Eliošius, 20-ąją – Marius Papšys, o 23-iąją – dublį atliko D.Kazlauskas.

Atlikę šešis tikslius smūgius per pusę kėlinio klaipėdiečiai kiek atleido vadeles. 25-ąją minutę D.Mikučionis pakovojo dėl kamuolio netoli aikštės vidurio ir atliko perdavimą Ryčiui Padegimui, kurio gana pavojingas tolimas smūgis prazvimbė šalia virpsto.

Kėlinio pabaigoje porą sykių patikimai sužaidė „Dainavos“ vartininkas Martynas Matijoška, tačiau 39-ąją minutę jis buvo bejėgis, kai po D.Kazlausko perdavimo į savo vartus kamuolį nukreipė alytiškis Deividas Kumeta.

Po pertraukos K.Sarsanija išleido į aikštę tris jaunus žaidėjus, kurie taip pat aktyviai įsiliejo į žaidimą. Po keitimo aikštėje pasirodęs Rokas Krušnauskas 52-ąją minutę pelnė aštuntąjį įvartį, o 61-ąją Dovydas Virkšas tiksliai pakėlė kampinį ir užtikrintai smūgiavęs E.Razulis atliko „hetriką“.

Netrukus 65-ąją minutę dublį atliko R.Krušnauskas, o 68-ąją „hetriką“ pavyko pasiekti ir D.Kazlauskui.

Per likusį rungtynių laiką „Atlantas“ turėjo kelias progas dar labiau padidinti rezultatą. Arti tikslo porą kartų buvo Maksimas Maksimovas, į virpstą pataikė E.Razulis, o R.Krušnauskas nesugebėjo perkelti M.Matijoškos, kuris smūgiuotą kamuolį nukreipė į kampinį.

Visgi, viena iš paskutinių šeimininkų atakų 89-ąją minutę baigėsi dvyliktuoju įvarčiu, jo autorius – Donatas Navikas.

Treneris Rimantas Žvingilas („Atlantas"): „Svarbiausia - trys taškai. Rungtynėse nesigavo mums pilnai išsikrauti. Mes koncentravomės į tai, kad vyrai pirmoje eilėje teisingai išsikrautų, dengtųsi, žaistų taip, kaip turi būti - kam mes ruošiamės, ko norime ir iš jų reikalaujame. Gal mums bus į naudą pauzė, kuri artėja, gal įgaus pasitikėjimo žaidėjai, kas yra svarbu. Kiek girdėjau „Dainava" pasipildys, kažką pakeis ir man atrodo, jie taip paprastai taškų nebebarstys".

Evaldas Razulis („Atlantas"): „Primušėme įvarčių, kiek dar neprimušėme. Gaila „Dainavos", bet mes darome savo darbą, sprendėme savo problemas, o jie savo. Kiekviena pergalė, kad ir su kuo bežaistum, prideda teigiamų emocijų, bet svarbiausios rungtynes dar priešakyje. Daug praradome taškų, pralošėme, reikia susiimti ir rinkti taškus ateinančiose rungtynėse".

Treneris Marco Ragini („Dainava"): „ Po dvylikos praleistų įvarčių, galiu pasakyti, kad buvo pernelyg didelis skirtumas tarp „Atlanto" ir „Dainavos". Mes turime daug jaunų žaidėjų ir jie nėra pasiruošę šiam čempionatui. Aš tikiuosi, jog antroje sezono dalyje būsime labiau pasiruošę. Esu įsitikinęs, kad turėsime naujų žaidėjų, kurie pakeis žaidimo braižą".

Donatas Mikučionis („Dainava"): „Rungtynės labai sunkios, vienuolika mūsų atvažiavo, nėra atsarginių. Nei man puolime buvo labai malonu žaisti, nei kitiems. Nusviro rankos po pirmų trijų įvarčių, kitaip negali būti. Vienas, kitas įvartis, psichologiškai palaužė, nors turėjome būti pripratę, bet antrame kėlinyje viskas prasideda, o ne pirmosiomis minutėmis".