„Atlantas“ antrajame kėlinyje susidorojo su „Šiauliais“ (komentarai)

Klaipėdiečiai nepralaimėjo aštuoniose rungtynėse iš eilės bei po ilgos pertraukos pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą. „SMScredit.lt A lygos“ XXXIV-ojo turo akistatoje Saulės mieste „Atlantas“ antrajame kėlinyje susitvarkė su „Šiauliais“ – 3:0 (0:0). Šiauliečiai šiame sezone patyrė 20-ąjį pralaimėjimą ir užleido 7-ąją vietą vakar pergalę iškovojusiam „Klaipėdos granitui“.

Kiek netikėtai dvikovos pradžioje aktyvesni buvo šiauliečiai. Vienos atakos metu po Edvino Jasaičio perdavimo Niko Tokičiui pritrūko nedaug, kad tinkamai pasiektų skersuotą kamuolį.

Atlantiečiai nepasimetė po šeimininkų surengto spurto ir 6-ąją minutę turėjo gerą progą išsiveržti į priekį. Perdavimo iš aikštės gilumos sulaukęs klaipėdietis įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau kelią varžovui pastojo jaunasis „Šiaulių“ vartininkas Edgaras Mikšėnas.

Svečiai kėlinio viduryje perėmė iniciatyvą ir pradėjo vis dažniau lankytis prie šiauliečių vartų. Aktyviai rungtyniavo Lukas Baranauskas, Ovidijus Verbickas bei Marius Papšys, tačiau atlantiečių smūgiuoti kamuoliai arba skriedavo pro šalį, arba tapdavo gana lengvu grobiu vartininkui.

Antrąją rungtynių pusę aktyviai pradėję „Atlanto“ futbolininkai gana greitai džiaugėsi pirmuoju įvarčiu. Atlikę porą netikslių tolimų smūgių, svečiai 50-ąją minutę surengė greitą ataką kairiuoju kraštu. Į baudos aikštelę įsiveržęs Donatas Kazlauskas atliko perdavimą O.Verbickui, saugo smūgį nuostabiai atrėmė E.Mikšėnas, tačiau kamuolys atšoko nuo šalia buvusio Justo Raziūno ir įkrito į vartus.

Po praleisto įvarčio šiauliečiai įgavo antrą kvėpavimą bei pradėjo kelti gaisrus svečių baudos aikštelėje. Pavojingiausias epizodas įvyko 69-ąją minutę, kai gynėjas Tamirlanas Kozubajevas nepasinaudojo dėkinga proga išlyginti rezultatą – kirgizui pritrūko puolėjo įgūdžių.

„Neįmuši tu – įmuša tau“ – ši taisyklė pasitvirtino po kelių akimirkų. 70-ąją minutę L.Baranauskas atitvėrė varžovą nuo kamuolio ir įsiveržęs į baudos aikštelę atliko perdavimą M.Papšiui – saugas stipriu smūgiu į artimąjį vartų kampą nepaliko vartininkui jokių vilčių.

Rungtynių pabaigoje komandos žaidė atvirą futbolą. Neblogą progą pasižymėti turėjo L.Baranauskas – klaipėdietis puikiai prasiveržė pro galinę liniją ir atliko smūgį su kuriuo sunkiai susitvarkė E.Mikšėnas.

Aktyviai žaidęs „Atlanto“ puolėjas paskutinėmis akimirkomis baudos aikštelėje išprovokavo varžovą ir uždirbo 11 metrų baudinį. Prie žymos 91-ąją minutę stojęs M.Papšys smūgiavo nepriekaištingai bei atliko dublį. Šiauliečiai visų rungtynių metu kovojo neblogai, tačiau neišnaudoję kelių dėkingų progų buvo nubausti labiau motyvuotų varžovų.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas"): „Džiaugiuosi už vaikinus, kurie stengėsi ir aikštėje atidavė viską. Jie šaunuoliai, pasiekė reikiamą rezultatą. Mes negalime prarasti taškų, sveikinu komandą. Šiandien buvome vieningi, kiekvienas kovojo už kiekvieną ir mums pavyko. „Šiauliai" gera komanda, mums buvo sunku, tačiau nugalėjome pelnytai. Ačiū gerbėjams, kad mus palaikė. Gaila, jog gavosi ten nemaloni situacija, buvo per daug emocijų. Tikiuosi viskas išsispręs. Šiandien visa komanda stengėsi. M.Papšys įmušė du įvarčius, kartą realizavo baudinį. Nieko negaliu išskirti, visi stengėsi, aikštėje buvo komanda".

Marius Papšys („Atlantas"): „Mums labai reikėjo laimėti, aišku liko dvejos sunkios rungtynės. Žaidimas nelabai gavosi, bet laimėjome 3:0 - trys taškai svarbiausia. Pagrindinės pergalės priežastys - įmušti įvarčiai, jie irgi pradžioje turėjo momentėlį. Mes pirmame kėlinyje turėjome tris tikrai gerus šansus - neįmušėme. Treneris sakė toliau kovingai išeiti, kovoti ir turėsime progų - reikės išnaudoti. Išnaudojome ir laimėjome".

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai"): „Runtgynės buvo kovingos ir nebuvo lengvos nei mums nei "Atlantui". Paradoksalu - antrame kėlinyje praleidome tris įvarčius, bet mano požiūris buvo geresnis. Pirmas kėlinys 0:0, bet mes absoliučiai nieko nesukūrėme. Antrame kėlinyje esant rezultatui 0:1, jei T.Kozubajevas būtų įmušęs tą įvartėlį - kas žino. „Atlantą" reikia pasveikinti su pergale. Priekaištų savo vyrams neturiu, visi kovėsi kiek galėjo ir kiek šiandieną leiždia mūsų meistriškumas. Tiesiog „Atlantas" šiandien buvo geresnis".

Edvinas Jasaitis („Šiauliai"): „Futbolas gana sunkokas - pralošėme. Pradžia buvo gera, kol jėgų buvo pakankamai. Norėjome laimėti, padarėme keletą klaidelių ir nepavyko atsitiesti. Praleistas greitas įvartis po pertraukos visada išmuša iš vėžių, mums į jas sugrįžti šiandien nepavyko. Žaidimas buvo apylygis, mes padarėme daugiau neleistinų klaidų ir viskas tuo pasakyta".