„Astana“ atlaikė žalgiriečių šturmą Čempionų lygos rungtynėse

Trečiadienį Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ pradėjo kovas prestižiškiausiame Europos futbolo turnyre – UEFA Čempionų lygoje. Atrankos varžybų antro etapo pirmose rungtynėse žalgiriečiai savo aikštėje priėmė „Astana“ komandą iš Kazachstano, o po dviejų kėlinių komandos išsiskyrė be įvarčių – 0:0 (0:0).

Pirmoje mačo pusėje atkakli kova vyravo daugiausiai aikštės viduryje, nė viena komanda pavojingų momentų nesukūrė. Šeimininkai svečių vartams grasino tik kartą, kai į vartus po Sauliaus Mikoliūno perdavimo iš krašto nestipriai mušė Linas Pilibaitis. „Astana“ ekipa laimę pabandė tolimais smūgiais, bet Serikžanas Mužnikovas ir Tanatas Nusurbajevas į vartus nepataikė.

Po pertraukos kamuolį daugiau valdė Kazachstano komanda, bet pavojingus momentus kūrė žalgiriečiai. Sužaidus kone valandą, pirmasis vartininko meistriškumą patikrino Slavko Blagojevičius, po kampinio puikiu smūgiu privertęs Nenadą Eričių demonstruoti reakciją.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Elivelto puikiu šūviu pasiuntė kamuolį į tinklą, Andrijai Kaludžerovičiui laimėjus dvikovą antrame aukšte, tačiau dideliam stadione susirinkusių žiūrovų nusivylimui buvo užfiksuota nuošalė.

Netrukus sudrebėjo svečių vartų konstrukcija. Po puikios žalgiriečių kombinacijos kamuolys atiteko į baudos aikštelę įkirtusiam Donovanui Slijngardui, bet olandas pro jį pasitikusį vartininką mušė į išorinę virpsto dalį.

„Astana“ kiek atvėsino vilniečių entuziazmą, priversdama padirbėti ir Saulių Klevinską. Lietuvos čempionų vartininkas Patricko Twumasi ir Igorio Šitovo tolimus bandymus atrėmė.

Geriausią progą „Žalgiris“ sukūrė mačo pabaigoje. Greitos atakos metu A.Kaludžerovičius iššoko prieš svečių vartus, tačiau pergudrauti jį pasitikusio N.Eričiaus nesugebėjo. Pratęsus ataką, virš vartų mušė Mantas Kuklys.

Atsakomąsias rungtynes komandos žais už savaitės Kazachstane.

Vilniaus „Žalgiris“ – „Astana“ (Kazachstanas) 0:0 (0:0)