Apžvalga. Pirmąjį „SMScredit.lt A lygos“ turą papuošė „Atlanto“ staigmena

Čempionas gali žaisti čempioniškai, o vienas pernykščių autsaiderių aštrius nagus parodė jau pirmajame ture. Tokie pirmieji įspūdžiai vertinant „SMScredit.lt A lygos“ sezono startą.

Didžiausią staigmeną sukūrė Klaipėdos „Atlantas“. Uostamiesčio komandą, kurios žaidimo strategiją į savo rankas perėmė treneris iš Rusijos Konstantinas Sarsanija, išvykoje 1:0 palaužė praėjusio sezono bronzos laimėtoją Marijampolės „Sūduvą“. Po rungtynių net marijampoliečių treneris Darius Gvildys pripažino, kad laimėjo geresnė komanda.

Perdegėme. Šį žodį po rungtynių minėjo ir D.Gvildys, ir „Sūduvos“ saugas Nerijus Valskis. Sudegino Marijampolės komandą, kuriai teko verstis be traumuotų Rafaelio Ledesmos ir Karolio Chveduko, reto grožio Andriaus Bartkaus įvartis antrojo kėlinio pradžioje. Net 22 naujus žaidėjus šiam sezonui registravęs „Atlantas“, pernai turnyro lentelėje užėmęs aštuntą vietą, sezoną pradėjo pergale.

Šalies čempiono Panevėžio „Ekrano“ treneris Valdas Urbonas po pirmosios sezono pergalės galėjo sau leisti konstatuoti: „Greitai įmušti įvarčiai turėjo didelės reikšmės“. Kaune, formaliai – išvykoje, žaistose rungtynėse panevėžiečiai į Alytaus „Dainavos“ vartus per pirmą pusvalandį įmušė triskart. Pirmasis kėlinys Dzūkijos komandai galėjo baigtis dar prasčiau, bet po gynėjo Vaido Slavicko baudos smūgio kamuolys atšoko į aikštę sudrebinęs skersinį.

Po pertraukos „Ekraną“ tarsi kas pakeitė, o galimybę lengviau alsuoti gavusi „Dainava“ vieną savo progą pavertė įvarčiu – įmušė buvęs „Ekrano“ žaidėjas Deividas Padaigis. „Dainavą“ žudė futbolininkas, kuris dar praėjusį sezoną vilkėjo Alytaus komandos marškinėlius – Arsenijus Buinickis įmušė dukart.

A.Buinickis po pirmojo turo rezultatyviausio čempionato žaidėjo statusą dalijasi su Pakruojo „Kruojos“ gruzinu Georgijumi Alaverdašvili. Buvęs „Bangos“ snaiperis dukart mušė Tauragėje, kur „Kruoja“ 2:1 palaužė „Taurą“.

Praėjusio sezono vidutiniokų ir, ko gero, labiausiai pajaunėjusių komandų dvikovoje užfiksuotos kovingos lygiosios 1:1. Sužaidę tokiu rezultatu su „Bangos“ futbolininkais „Šiauliai“ išsivežė namo tašką.

Pirmajame ture nežaidė šalies vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“. Antrojo turo dvikovos vyks antradienį ir trečiadienį.

„SMScredit.lt A lygos“ pirmojo turo statistika:

Alytaus „Dainava“ - Panevėžio „Ekranas“ 1:3 (0:3). D.Padaigis (66)/U.Umeh (4), A.Buinickis (14 iš 11 m, 28).

Marijampolės „Sūduva“ - Klaipėdos „Atlantas“ 0:1 (0:0). A.Bartkus (49).

Tauragės „Tauras“ - Pakruojo „Kruoja“ 1:2 (0:1). S.Babilius (84 iš 11 m)/G.Alaverdašvili (37, 55).

Gargždų „Banga“ - „Šiauliai“ 1:1 (1:0). T.Čargeišvili (22)/A.Vaskela (57 iš 11 m).