18 turas / Spa 02 , Vilnius
18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 18:30 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas

Apžvalga. Čempionas smunka žemyn

Apžvalga. Čempionas smunka žemyn

Vienas taškas per trejas rungtynes. Po tokios nesėkmingos serijos „SMScredit.lt A lygoje“ šalies futbolo čempionas Panevėžio „Ekranas“ iš turnyro lentelės viršūnės nugarmėjo į šeštąją vietą.

Po dramatiškų lygiųjų su Marijampolės „Sūduva“ bei pralaimėjimo Vilniaus „Žalgiriui“ panevėžiečiai namuose nusileido ir Klaipėdos „Atlantui“. Pergalingą įvartį „SMScredit.lt A lygos“ lydere tapusiai uostamiesčio komandai gynėjas Kazimieras Gnedojus galva pelnė paskutinę rungtynių minutę.

„Mes šį sezoną ketiname laimėti prieš visus“, - išrėžė lemiamo epizodo didvyris paklaustas, ar tikėjosi pergalės prieš čempionus. Įvartį „Atlantui“ pridėjo ir vienas rezultatyviausių čempionato žaidėjų Evaldas Razulis, pasiuntęs kamuolį į vartus septintą kartą per trejas rungtynes.

„Atlantą“ pagal surinktus taškus galėjo pavyti Pakruojo „Kruoja“ ir „Žalgiris“, bet jų tarpusavio rungtynės Panevėžyje baigėsi be įvarčių. „Žalgiris“ neįmušė, nors į vartų pusę smūgiavo net 31 kartą, o varžovai atsakė vos vienu bandymu. „Mums sekėsi, - pripažino dar vienas geras rungtynes sužaidęs „Kruojos“ vartininkas Maris Eltermanis. - „Žalgiris“ neįmušdavo net tada, kai atrodė, kad vienintelis kelias kamuoliui – į tinklą“.

Vilniaus ir Pakruojo komandos liko pirmajame „SMScredit.lt A lygos“ trejete. Kiti lyderių grupėje esantys klubai iškovojo nelengvas pergales išvykose. „Sūduva“ 2:1 nugalėjo Gargždų „Bangą“, o „Šiauliai“ tokiu pat rezultatu palaužė Alytaus „Dainavą“.

Ir gargždiškiai, ir alytiškiai rungtynių pabaigoje galėjo išsigelbėti, o prie „Sūduvos“ vartų dvikovos su „Banga“ pabaigoje buvo ypač karšta. Bet savo persvarą favoritams išsaugoti pavyko. Rezultatyviausias čempionato žaidėjas Georgijus Alaverdašvili įmušė savo aštuntą, o „Sūduvos“ saugas Nerijus Valskis – šeštą įvartį šį sezoną.

 

„SMScredit.lt A lygos“ 7-ojo turo statistika:

Panevėžio „Ekranas“ - Klaipėdos „Atlantas“ 1:2 (0:1). T.Markevičius (73); E.Razulis (40), K.Gnedojus (90).

Alytaus „Dainava“ - „Šiauliai“ 1:2 (1:1). J.Morozas (33); A.Vaskėla (13), G.Alaverdašvili (70).

Pakruojo „Kruoja“ - Vilniaus „Žalgiris“ 0:0.

Gargždų „Banga“ - Marijampolės „Sūduva“ 1:2 (0:1). R.Borusas (60); N.Valskis (41), R.Ledesma (51).