Antrosios „Žalgirio“ rungtynės Kipre – antrosios lygiosios (komentarai)

Ypač prastų oro sąlygų iš Aja Napos išginti žalgiriečiai Larnakoje sužaidė lygiosiomis su Prahos „Dukla“ vienuolike – 1:1 (1:1). Rungtynes gana šaltu ir niūriu oru - 8 laipsniai šilumos - aktyviau pradėjo net 11 kartų Čekoslovakijos futbolo čempionatą bei 8 kartus šalies futbolo taurę laimėjęs klubas iš Čekijos.

Tačiau „Žalgirio“ futbolininkai į pavojingas atakas atsakė taip pat pavojingais epizodais, o jų primestas spaudimas priešininkus vertė klysti. Rungtynėse gerai pasirodė Linas Pilibatis, kuris jau 11-ą minutę vieną prieš vartininką išvedė Andro Švrljugą, tačiau šioje situacijoje vartininkas buvo kiek greitesnis.

Nors žaidimas kiek išsilygino, tačiau 19-ą minutę, pasinaudoję skyle gynyboje, įvartį pelnė varžovų futbolininkas. Po baudos smūgio pakeltas kamuolys buvo tiesiog „padėtas“ ant prieš Saulių Klevinską iššokusio futbolininko galvos. Kamuolys iš labai arti nusiųstas į vartų tinklą – jokių šansų vartininkui.

Po apsikeitimo pavojingomis atakomis, žaidimas persikėlė į aikštės vidurį, tačiau „Žalgiris“ tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Po kelių nesėkmingų bandymų, sėkmė pagaliau nusišypsojo 41-ą minutę.

Tuomet Jakubas Wilkas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo nepasiekė Kristis Andreou. Tiesa, nebe varžovų komandos gynėjo. Teisėjo paskirtą 11 metrų baudinį šaltakraujiškai pažeme prie pat virpso realizavo Linas Pilibaitis.

Kėlinio pabaigoje kilo tam tikras gaisras prie Lietuvos čempionų vartų, tačiau gynyboje patikimai žaidė Andro Švrljuga. Teisėjas papildomo laiko nepridėjo ir kėlinys baigėsi rezultatu 1:1.

Antrąjį kėlinį kiek aktyviau pradėjo žalgiriečiai, turėję kelias neblogas progas pasižymėti. Atskiro paminėjimo vertas Vytautas Lukša, kuris ne tik sėkmingai skirstė kamuolius, bet ir pats turėjo progą įmušti – deja, jo smūgiuotas kamuolys pataikė tiesiai į vartininką.

69-ą minutę „Žalgirio“ gretose įvyko pirmasis keitimas – Paulius Janušauskas pakeitė Jakubą Wilką. Už dešimties minučių įvyko dar vienas keitimas, kai Georgas Freidgeimas buvo pakeistas Algiu Jankausku. Galiausiai, 82-ą minutę Valdas Dambrauskas galutinai sustatė žaidėjus pagal savo norimą schemą, kai Edvinas Baniulis pasirodė aikštėje vietoje Elivelto.

Nauja formacija davė vaisių – pagyvėjusi komanda užkūrė tikrą pirtį vienuolikei iš Čekijos, tačiau vis pritrūkdavo tikslumo. Progas turėjo Edvinas Baniulis, Vytautas Lukša, Kristis Andreou ir Jurijus Kendyšas.

Teisėjas laiko nepridėjo ir antrosios varžybos Kipre baigėsi dar kartą komandoms neišsiaiškinus, kurį iš jų stipresnė.

Verta paminėti, kad „Žalgirio“ varžovas yra vienas garsiausių klubų ne tik Čekijoje, bet ir Vidurio Europoje. Čekijos pirmoje lygoje žaidžiantis 1948 metais įkurtas Prahos „Dukla“ klubas gyvavo iki 1995-96 metų sezono pabaigos, kai persikėlė į Pribramą ir buvo pervadinta į „1.FK Pribram“.

Jau 2001 metais net 11 kartų Čekoslovakijos futbolo čempionatą bei 8 kartus šalies futbolo taurę laimėjęs klubas buvo atkurtas, o 2011 metais sugrįžo į Čekijos aukščiausiąją lygą.

1966-67 ir 1985-86 metų sezonuose ši komanda pasiekė europinių turnyrų pusfinalius, o 1962 metais net 7 jos futbolininkai papildė tų metų pasaulio futbolo čempionate sidabrą laimėjusią Čekoslovakijos rinktinę.

Be to, jos vedlys Josefas Masopustas buvo įvardintas kaip geriausias Europos metų žaidėjas – laimėjo Ballon d'Or apdovanojimą. Šiuo metu ekipa žengia 7-oje 16-os komandų lygos vietoje.

„Žalgiris“ rungtyniavo tokios sudėties: Saulius Klevinskas, Egidijus Vaitkūnas, Semiras Kerla, Georgas Freidgeimas (79' Algis Jankauskas), Andro Švrljuga, Jurijus Kendyšas, Linas Pilibaitis, Elivelto (82' Edvinas Baniulis), Vytautas Lukša, Jakubas Wilkas (69' Paulius Janušauskas), Kristis Andreou.

Treneris Valdas Dambrauskas: „Tai buvo geros rungtynės prieš labai stiprų priešininką. Pirmajame kėlinyje žaidėme tikrai neblogai, bet leidome priešininkams sukurti per daug momentų. Bandėme juos spausti jų aikštės pusėje, tad jie keletą kartų tiesiog atkirto mūsų vidurinę liniją ir galėjo pereiti į greitas kontratakas. Klaidų visada yra ir bus, bet kaip sakoma – tobulumui ribų nėra ir stengsimės jas taisyti. Turėdami tą nedidelę problemą pirmame kėlinyje, mes perėmėme labai daug kamuolių, kuriais kol kas nepavyksta pasinaudoti – pirmam perdavimui iškart po perėmimo tikriausiai teks skirti daugiausiai dėmesio iki sezono pradžios. Esu labai patenkintas pačiu žaidimu, žaidėjų atsidavimu ir tuo, kad antrame kėlinyje neleidome priešininkui sukurti nei vienos progos. Taip atsitiko dėl to, nes gynėmės truputį žemiau ir turėjome daugiau erdvės atakoje. Iki pergalės pritrūko geresnės realizacijos. Be to, priešininkas turi tam tikrą persvarą, nes jis čempionatą pradeda vos už savaitės – yra baigiamajame etape. Tačiau šios rungtynės akivaizdžiai parodė, kad mūsų forma gerėja – dauguma žaidėjų sugebėjo sužaisti intensyvias 90 minučių neprarasdami žaidimo tempo.“

Jurijus Kendyšas: „Mes apskritai žaidėme gerai, išpildėme trenerio skirtas užduotis, tačiau visgi prasileidome įvartį. Tad nors ir parodėme gerą žaidimą, tačiau trūko aštrumo priekyje, nors progų ir turėjome – rezultatas yra dėsningas.“