32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė

Antrojo turo apžvalga: lyderių grupėje liko keturios komandos

Antrojo turo apžvalga: lyderių grupėje liko keturios komandos
Foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

Kvartetas. Iš penkių komandų, pergalingai prdėjusių čempionatą, šįsyk pralaimėjo tik viena - lygos debiutantas Kauno "Stumbras" namuose 0:2 nusileido Marijampolės "Sūduvai". Kitas naujokas iš laikinosios sostinės, "Spyris", netikėtai lieka lyderių grupėje su varžovais, kurie prieš sezoną buvo priskiriami prie pretendentų laimėti medalius.

Snaiperiai. 33-ejų "Sūduvos" puolimo lyderį Tomą Radzinevičių, atrodo, aplankė antroji jaunystė. Veteranas antrą kartą iš eilės pasižymėjo dubliu. Bet keturių įvarčių per dvejas rungtynes nepakanka, kad šį "SMScredit.lt A lygos" sezoną būtum snaiperių sąrašo viršūnėje - Klaipėdos "Atlanto" rusas Andrejus Paniukovas dukart pasiuntė kamuolį į Utenos "Utenio" vartus ir savo įmuštų skaičių grafoje turi prašmatnų skaičių 6. Antrose rungtynėse iš eilės įmušė dar du futbolininkai - Andrius Velička iš "Spyrio" ir Lukas Kochanauskas iš "Trakų".

Kompromisai. Pirmose devyneriose sezono rungtynėse jų nebuvo - pirmosios lygiosios užfiksuotos tik dešimtose, kai "Trakai" Vilniuje sužaidė 1:1 su Pakruojo "Kruoja".

Uždanga. Prieš Vilniaus "Žalgirio" vartus ji kol kas - geležinė. Čempionai išvykoje įveikė "Klaipėdos granitą", iškovojo antrą pergalę iš eilės tuo pačiu rezultatu 2:0 ir lieka vienintelė kol kas nepraleidusi įvarčio pirmenybių komanda. Savo vartus "sausus" pavyko išsaugoti jau dviem "Žalgirio" vartininkams - Sauliui Klevinskui ir Armantui Vitkauskui.

Nuostoliai. "Žalgiriui" laimėti nesukliudė žaidėjų ligos ir traumos. Įplyšusį kojos raumenį vis dar gydosi Linas Pilibaitis, Klaipėdoje nežaidė apsirgęs Deividas Šemberas, o S.Klevinską A.Vitkausku treneriui Valdui Dambrauskui teko keisti, kai vartininkas susižeidė per apšilimą.

Gimtadienis. "Klaipėdos granito" treneris Gedeminas Jarmalavičius jį pasitiko darbe. Pergalės futbolininkai treneriui nepadovanojo. "Vis dar esame vieno kėlinio komanda", - tai, kad klaipėdiečiai šiuo metu nėra idealiai fiziškai pasirengę, liko konstatuoti G.Jarmalavičiui.

Tradicija. "Neerzinkite A.Paniukovo", - "Atlanto" sezono startą galima apibūdinti ir taip. Klaipėdiečiai antrą kartą iš eilės praleido pirmi. Antrąsyk iš eilės kelią į pergalę jiems skynė legionieriaus įvarčiai. Mezgasi tradicija, kuri neturėtų nepatikti uostamiesčio komandos gerbėjams - juolab kad dėl geriausio įvarčių santykio "Atlantas" yra pirmoje "SMScredit.lt A lygos" turnyro lentelės pozicijoje.

Savikritika. "Visą atsakomybę dėl rezultato prisiimu sau, nes antrajame kėlinyje nespėjau sureaguoti į įvykius aikštėje", - padėkojęs komandai galimos kritikos ugnį į save nukreipė "Utenio" treneris Mindaugas Čepas.

Užuovėja. Namų rungtynes "Atlantui" Utenos komanda 1:2 pralaimėjo Vilniuje - oro sąlygos kol kas neleidžia žaisti ant gyvos žolės savame mieste.

Legionas. "Kruoja" rungtynėse su "Trakais" turėjo gausesnį žaidėjų pasirinkimą nei sezono starte - dvikovą pagrindinėje sudėtyje pradėjo naujokai brazilas vartininkas Felipe Gomesas, rumunas gynėjas Horia Crisanas ir saugas iš Malio Boubakary Diarra. Pakruojo komandos starto sudėtyje buvo penki užsieniečiai, "Trakų" - keturi, o iš viso rungtynėse pasirodė dešimt legionierių - "Kruojos" ukrainietis Maksimas Adamenka į kovą kilo nuo suolo.

Problema. "Labai sunku susikalbėti su užsieniečiais. Gal jie manęs nesupranta, gal aš jų", - pasiguodė "Kruojai" įvartį pelnęs komandos kapitonas Ričardas Beniušis.

Nokautas. Šiauliuose 2:1 nugalėjęs "Spyris" lemtingą smūgį varžovams atseikėjo 90-ąją rungtynių minutę. Pergalingą įvartį Dmitrijus Rekišas įmušė į tuščius vartus gavęs nepriekaištingą Roko Sikorskio perdavimą.