7 turas / Bal 12 , Vilnius
7 turas / Bal 13 , Panevėžys
7 turas / Bal 13 , Gargždai
8 turas / Bal 16 , Telšiai
8 turas / Bal 16 , Vilnius
8 turas / Bal 16 , Marijampolė
Tiesiogiai 8 turas / Bal 17 13:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 8 turas / Bal 17 15:00 , Kaunas
Tiesiogiai 9 turas / Bal 20 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 9 turas / Bal 20 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 9 turas / Bal 20 21:00 , Vilnius
Tiesiogiai 9 turas / Bal 21 19:00
Tiesiogiai 9 turas / Bal 21 20:00 , Gargždai
Tiesiogiai 10 turas / Bal 23 18:00 , Vilnius

Antrojo rato starte - favoritų vargai

Antrojo rato starte - favoritų vargai
foto: Tomas Stasevičius/tst-foto.lt

Absoliutus autsaideris iškovojo pirmą pergalę. Lyderis prarado taškų. Antrojo „SMScredit.lt A lygos“ rato startas pažėrė staigmenų ir parodė, kad jokiose rungtynėse jokių tvirtų garantijų neturi net stipriausi šalies futbolo klubai.

Staigmenos. Panevėžio „Ekranas“ dešimtajame čempionato ture buvo vienintelė komanda, kuriai pavyko įveikti žemiau už save turnyro lentelėje esančius varžovus. Trečiąją poziciją užimantys panevėžiečiai atkakliose rungtynėse 2:1 palaužė į paskutinę vietą smuktelėjusią Alytaus „Dainavą“. Kitose dvikovose „SMScredit.lt A lygos“ lyderis Klaipėdos „Atlantas“ Gargžduose neįveikė Marijampolės „Sūduvos“, pergales išvykose iškovojo autsaiderių grupėje balansuojantys Gargždų „Banga“ ir Tauragės „Tauras“.

Įvarčių liūtis. Per ketverias turo rungtynes į vartų tinklą krito 17 įvarčių. Nė viena iš aštuonių komandų nepaliko aikštės neįmušusi.

Manevrai. Ypač intensyvioje sezono tvarkaraščio atkarpoje atsidūrusio „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija nusprendė leisti pailsėti savo lyderiams. Antradienio rungtynėms su Vilniaus „Žalgiriu“ jėgas ant suolo kaupė Evaldas Razulis, Andrius Bartkus, Marius Papšys ir Andrius Urbšys. Visi jie, išskyrus A.Bartkų, po pertraukos buvo mesti į „Sūduvos“ vartų šturmą, bet padėti komandai laimėti nepajėgė. Rungtynėse, kurios baigėsi 2:2, abu įvarčius klaipėdiečiams pelnė pirmą kartą šį sezoną į pagrindinę sudėtį prasimušęs Gediminas Kruša.

Bausmė. Pirmąjį įvartį „Sūduvai“ pelnęs italas gynėjas Maximiliano Ugge rungtynes su „Atlantu“ baigė užribyje. 57-ąją min. baudos aikštelėje kamuolys atsimušė į šio futbolininko ranką, teisėjui Gediminui Mažeikai neliko nieko kito, tik skirti 11 metrų baudinį ir parodyti M.Uggei antrą geltoną kortelę. Paskutinis rungtynių pusvalandis marijampoliečiams buvo karštas, nors G.Kruša baudinį įmušė ir rezultatą išlygino.

Frazė. „Pirmas įvartis per dešimt mėnesių. Kiti griebiasi už galvos, kai neįmuša, aš – kai įmušu“, - nestandartinę reakciją į savo paties įvartį paaiškino „Sūduvos“ saugas Valentinas Baranovskis.

Serija. „Ekranui“ jau beveik tris kėlinius įvarčius renka tik vienas žaidėjas – Giedrius Tomkevičius. Po pergalingo smūgio į „Tauro“ vartus savo buvimą aikštėje per dvikovą su „Dainava“ čempionų komandos senbuvis įprasmino dubliu. Antroji tiksli G.Tomkevičiaus ataka vėl atnešė „Ekranui“ pergalę.

Patranka. „Dainavos“ saugas Artūras Juchno kamuolį į „Ekrano“ vartus pasiuntė tokiu šūviu iš 30 metrų, kad vos nesudraskė tinklo viršutiniame kampe.

Liūdnas sugrįžimas. Sezoną ant sintetinės Panevėžio futbolo akademijos žolės pradėjusi Pakruojo „Kruoja“ grįžo namo. Sugrįžimas nenusisekė – ketvirtoje turnyro lentelės vietoje esanti komanda gavo skaudų nokdauną nuo „Tauro“, kuris laimėjo 3:2 ir atidarė savo pergalių sąskaitą šio sezono „SMScredit.lt A lygoje“.

 Greitošauda. „Tauro“ futbolininkai Simonas Babilius ir Maksimas Lukaševičius bei Nerijus Mačiulis iš „Kruojos“ triskart pasiųsti kamuolį į vartus spėjo per vos porą minučių. Ta atkarpa leido tauragiškiams įgyti lemiamą pranašumą, nors po N.Mačiulio įvarčio rungtynių pabaiga autsaideriams buvo sunki.

Deja vu. Panašiai jau buvo – taip galėjo pagalvoti „Šiaulių“ futbolininkai po pralaimėjimo „Bangai“ 1:4. Iki šios dvikovos „SMScredit.lt A lygoje“ ir LFF taurės turnyre šiauliečiai buvo pralaimėję tik vienerias rungtynes iš septynerių, bet tada, kai buvo nusileista, buvo tas pats savas Gytarių stadionas, ir tas pats rezultatas. Tąsyk „Šiaulių“ duobkasiu tapo tris įvarčius įmušęs „Ekrano“ puolėjas Artūras Rimkevičius. Šįkart pasismagino dukart kamuolį į vartus pasiuntęs Aurelijus Staponka.

Žolė. Vis daugiau lygos komandų išbando gyvą gazoną. Pirmi devintajame ture tai padarė „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai. Praėjusį savaitgalį ant žolės Pakruojyje jau žaidė „Kruoja“ su „Tauru“, o Panevėžyje - „Ekranas“ su „Dainava“.