Antrą kartą šamanai „Dainavai“ nepadėjo - „Žalgiris“ atseikėjo pluoštą įvarčių (komentarai)

Vilniečiai nebuvo užliūliuoti dzūkiškų burtų ir sutriuškino Alytaus klubą. Šį kartą „SMScredit.lt A lygos“ XVI-ojo turo mače „Žalgiris“ nuskriaudė „Dainavą“ rezultatu 9:1 (2:1) ir persvarą turnyro lentelėje nuo artimiausių varžovų padidino iki dvylikos taškų. Savo ruožtu alytiškiai pelnė ketvirtąjį įvartį šiame čempionate.

Vos tik nuaidėjus pirmajam teisėjo Roberto Valikonio švilpukui, „Žalgiris“ pradėjo diktuoti savo sąlygas kiekviename aikštės lopinėlyje. Dzūkų baudos aikštelėje kildavo gaisrai, tačiau itin pavojingų progų šeimininkai kurį laiką nesukūrė.

Neblogai saugoję savo gynybinius įtvirtinimus svečiai jau 18-tą minutę buvo priversti pripažinti individualiai pranašesnių varžovų jėgą. Baudos aikštelės prieigose kamuolį susistabdęs brazilas Andrezinho technišku smūgiu kaire koja išvedė sostinės klubą į priekį.

Po įmušto įvarčio „Žalgiris“ toliau užtikrintai kontroliavo padėtį aikštėje, tačiau vilniečių puolimas buvo gana statiškas.

Sostinės klubo futbolininkus iš miego pažadino nuostabus epizodas 34-ąją minutę, kai neužtikrintai sužaidus Andro Švrljugai kamuolį perėmęs Domas Ivanauskas puikiu smūgiu iš toli nepaliko jokių vilčių vartininkui Aivarui Bražinskui. Jaunojo alytiškio benefisas privertė ne vieną futbolo gerbėją įsignybti ir įsitikinti, ar tai ką mes matėme – tiesa.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ iš karto susikūrė pavojingą progą – pirmąjį įvartį pelnęs Andrezinho stipriu smūgiu pavojingai pagrasino Donato Mikučionio ginamiems vartams.

Kėliniui artėjant pabaigos link, „Dainava“ susikūrė dar vieną aštrų momentą, bet iš Teisio Leskausko kojų kamuolį paskutinę akimirką išmušė A.Bražinskas. Jaunasis alytiškis autoritetų nepaisė – epizodo užuomazgoje jis puikiai suklaidino beveik sau į tėvus tinkantį veteraną Deividą Šemberą.

Visgi, žalgiriečiai dar kartą nustelbė mažiau patyrusius varžovus individualiu meistriškumu. Puikų reidą iš dešiniojo atakos krašto baudos aikštelės link atliko Rytis Leliūga ir tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išvedė savo komandą į priekį.

Iš karto po pertraukos aikštėje pasirodęs Andrius Velička labai pavojingai smūgiavo galva, bet po kelių minučių Vaidotas Šilėnas kompensavo komandos draugo neišnaudotą progą ir puikiu šūviu iš eigos padvigubino rezultatą.

Pavargę alytiškiai visiškai neturėjo jėgų priešintis čempionato lyderiams, kurie jaunųjų varžovų negailėjo. Per trumpą atkarpą krito net trys įvarčiai: pirmąjį po Serge‘o Nyuiazdi aukšto perdavimo į baudos aikštelę pelnė A.Švrljuga, antrąjį – įmušė veteranas A.Velička, o trečiąjį - puikiu baudos smūgiu vartininką nuginklavo ir dublį įformino V.Šilėnas.

Įdomu tai, kad alytiškiai šiame mače turėjo tik vieną keitimą – vartininką Martyną Matijošką, kuris debiutavo čempionate 70-ąją minutę pakeitęs aikštės žaidėją Renaldą Stankevičių.

Paskutinėje mačo atkarpoje „Žalgiris“ pasižymėjo dar tris kartus. Puikiai varžovą suklaidinęs ir pražangą baudos aikštelėje išprovokavęs D.Šemberas suteikė progą S.Nyuiadzi pasiųsti kamuolį į vartus nuo 11 metrų žymos, legionierius nesuklydo ir pelnė septintąjį šeimininkų įvartį.

Neilgai trukus dublį smūgiu galva atliko A.Velička, o paskutinėmis mačo akimirkomis į savo vartus kamuolį nukreipė „Dainavos“ gynėjas Andrius Genevičius. Turbūt labiausiai sirgaliai laukė tikslaus daug puikių progų neišnaudojusio Eivino Zagursko smūgio, deja, žalgirietis gerbėjų nenudžiugino.

Vaidotas Šilėnas („Žalgiris"): „Kaip matėm, pradėjom iš tikrųjų gal šiek tiek įsitempę ir nesisekė įmušti įvartį greitą ir taip jau gavosi, kad pirmas nervingas kėlinys. Pačioje kėlinio pabaigoje pavyko įmušti įvartį ir antroje kėlinio dalyje jau tapo mums lengviau žaisti, automatiškai įmušus antrą, trečią, ketvirtą ir daugiau įvarčių. Treneris akcentavo, kad reikia per pirmą kelinį greitai įmušti ir rungtynės bus kaip ir baigtos, bet kai nesiseka įmušti, tai ne tik treneris nervuojasi, bet ir patys žaidėjai. Aišku, kad rūbinėje teko išklausyti keletą žodžių, kurie galbūt šiek tiek motyvavo ir matėme antrame kėlinyje, kad viskas susitvarkė".

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris"): „Reikia pakalbėti apie „Dainavos" įvartį. Niekas to nesitikėjo, bet toks yra futbolas, mes turėjome dar vieną puikų įrodymą, kad gali visiškai dominuoti, bet užtenka trumpam prarasti koncentraciją ir praleidi įvartį. Mes laimėjome šias rungtynes, tai buvo tinkamas laikas ir galimybė pasirodyti žaidėjams, kurie dažniau lieka ant suolo, kaip Zagurskas, bei naujas jaunasis puolėjas Baniulis, tai buvo 45 minutės jo patirčiai. Reikia pabrėžti, kad ir kitas jaunas futbolininkas gavo progą pažaisti, jis turėjo progą pelnyti įvartį (kalba apie Artur Skuratovič). Manau tai svarbiausi šių rungtynių aspektai. Trys taškai, nemažai įvarčių ir tiek. Nenoriu komentuoti „Dainavos" situacijos, nes tai ne mano reikalas, jie turi savo problemų. Mes žiūrime į priekį, dabar Klaipėdoje mūsų laukia „Granitas", o po dviejų rungtynių namie tikimės žaisti geriau ir tai bus pirmieji žingsniai mūsų pasirengime Europai".

Domas Ivanauskas („Dainava"): „Visų pirma tai neturim visai keitimų, vieną turėjom keitimą - vartininką ir jis ėjo žaisti į aikštę. Dabar tokia situacija, išvis labai sunku. Tai pirmą kėlinį kiek turėjom jėgų, tiek bėgom, antrą kelinį kaip matot, pritrūko. „Žalgiris" padarė du keitimus iš karto, po pirmo kėlinio, o mes nieko neturim ir taip yra. Apie įvartį - gynėjų klaidos ten, nesusišnekėjo jie, pavogiau kamuolį, prasimečiau ir pramušiau".

Treneris Marco Ragini („Dainava"): „Prieš rungtynes žinojome, kad bus sunku, nes tai tarsi Dovydas prieš Galijotą. Manau mano komanda bandė uždaryti erdves „Žalgiriui". Pradėjęs treniruoti Alytų buvau nustebintas, nes kai kurie žaidėjai nesutaria su manimi, dėl antros komandos trenerių štabo įvyko boikotas. Tad likome su dvylika žaidėjų. Ir šiandien atsarginis vartininkas žaidė aikštėje, nuo to rungtynės tik sunkesnės. Mano žaidėjai stengėsi iš visų jėgų, bet šiai dienai tarp mūsų ir „Žalgirio" yra didžiulis skirtumas".