Aikštėje dominavusi „Kruoja“ minimaliu skirtumu įveikė latvius

Pakruojo „Kruoja“ šeštadienį savo žiūrovų akivaizdoje savotiškai reabilitavosi už Lietuvos rinktinės nesėkmę Rygoje. Pakruojiečiai namuose draugiškose rungtynėse įveikė latviškiausią kaimyninės šalies aukščiausios lygos komandą Rygos „Metta/LU“ rezultatu 2:1 (1:1).

Naudodamasi pertrauka A lygoje pakruojiečiai sužaisti kontrolinį mačą pasikvietė aštuntoje Latvijos čempionato vietoje žengiančią „Metta/LU“. Ši ekipa kaimyninėje šalyje pasižymi gausiu lankomumu, ištikimais fanais ir tuo, jog remiasi vien vietiniais žaidėjais. „Metta/LU“ kluba nerasi nei vieno legionieriaus.

Gal dėl to, gal dėl kitų priežasčių, tačiau „Kruoja“ nuo pat pirmųjų minučių akivaizdžiai dominavo aikštėje ir kūrė vieną progą po kitos. Aktyviai žaidė Trayonas Bobbas, sudrebinęs vartų konstrukciją, žiūrovus džiugino ir kiti atakuojančio plano futbolininkai.

Deja, atakų banga įvarčiu niekaip nesibaigė ir tuo pasinaudoję „braliukai“ nubėgo į kontrataką bei netikėtai išsiveržė į priekį, kai kamuolį į vartus smūgiu galva pasiuntė labiausiai patyręs „Metta/LU“ žaidėjas Gatis Kalninš (0:1).

Praleidusi įvartį „Kruoja“ dar labiau suaktyvino veiksmus priekyje, tačiau pusiausvyrą atstatė tik prieš pertrauką. Po gero perdavimo smūgiu koja šansų varžovų vartininkui nepaliko snaiperis Ričardas Beniušis (1:1).

Po pertraukos šeimininkai atliko keletą keitimų ir toliau rėmė latvius prie sienos. Šį kartą spaudimas davė savo greičiau – T.Bobbas pabėgo nuo persekiotojų, atliko gerą perdavimą Yamadou Keita, kuris techniškai permetė kamuolį per vartininką (2:1).

Daugiausiai „gaisrų“ prie „Metta/LU“ vartų kilo būtent po perdavimų iš kraštų. Puikius šansus įtvirtinti pranašumą turėjo, tačiau jais nepasinaudojo Andrius Šidlauskas, Nerijus Astrauskas, R.Beniušis. N.Astrauskas kartą smūgiavo į virpstą.

Tiesa, latviai irgi sukūrė keletą progų, tačiau pramušti Martyno Matuzo jiems nepavyko. Rungtynės baigėsi rezultatu 2:1.

Šiame mače „Kruojos“ marškinėlius vilkėjo ir vienas potencialus komandos naujokas, tačiau ar jis liks ekipoje, kol kas neaišku. Apie tai informuosime vėliau.

Pakruojiečių treneris Aidas Dambrauskas po rungtynių tikino, jog ši akistata komandai tikrai išėjo į naudą, tačiau liejo apmaudą dėl gausybės neišnaudotų progų: „Laimėjome pelnytai, bet rezultatas privalėjo būti didesnis. Pademonstravome, jog esame geresni. Apmaudu, tačiau neišnaudojome gausybės progų. Rungtynės, žinoma, buvo naudingos. Per kontrolinius susitikimus gali išbandyti daugiau futbolininkų, paekspermentuoti“, - kalbėjo strategas.

„Kruoja“ 2:1 (1:1) „Metta/LU“ (Latvija)

„Kruoja“: M.Eltermanis, D.Lunskis, A.Skroblas, V.Pocevičius, G.Slavickas, A.Lipskis, N.Mačiulis, D.Arlauskis, T.Bobbas, peržiūroje esantis žaidėjas, R.Beniušis.

Po keitimų aikštėje pasirodė: M.Matuzas, A.Tiškevič, N.Astrauskas, S.Olberkis, Y.Keita, A.Šidlauskas.