A.Buinickis pasiautėjo Tauragėje, „Ekranas“ iškovojo taškus (komentaras)

Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai antrąjį „SMScredit.lt A lygos“ ratą baigė pergale. Šalies čempionai Tauragėje 3:0 sutriuškino autsaiderį „Taurą“, o visus tris įvarčius įmušė Arsenijus Buinickis.

„Ekranas“ apgulė „Tauro“ vartus nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko. 5-ąją minutę progą smūgiuoti iš geros pozicijos gavo A.Buinickis, 13-ąją – Arnas Ribokas, 18-ąją – Vaidas Slavickas.

Atakų virtinė baigėsi tuo, ką diktuoja žaidimo logika – įvarčiu. 20-ąją min. gynėjas Rytis Pilotas iš dešiniojo krašto paleido kamuolį į baudos aikštelę, o A. Buinickis su varžovų gynėjais ir vartininku susidorojo be didesnio vargo – 1:0.

Po įvarčio panevėžiečiai aprimo, o tauragiškiai atgijo. 27-ąją min. kamuolys atsidūrė „Ekrano“ vartuose po Antonino Campanellos smūgio, bet teisėjas užfiksavo nuošalę. Vėliau „Tauras“ sukūrė dvi progas savo puolėjui Vytautui Dragūnevičiui, tačiau išlyginti rezultato Tauragės komandai iki pertraukos nepavyko.

Antrajame kėlinyje daugiau progų turėjo „Ekranas“. 56-ąją min. A.Buinickį vieną prieš vartus išvedė Aurimas Vertelis, bet panevėžiečių puolėjo bandymas permesti kamuolį per vartininką baigėsi nesėkme – kamuolys atsimušį į skersinį.

67-ąją min. jau po Dovydo Norvilo smūgio „Tauro“ žaidėjui Maksmui Lukaševičiui teko šluoti kamuolį nuo tuščių vartų linijos. Dar po minutės tauragiškiai turėjo nedažną progą išlyginti rezultatą – V.Dragūnevičiaus smūgį galva efektingu šuoliu atrėmė „Ekrano“ vartininkas Tadas Kauneckas.

Į lentynas viską sudėliojo antrasis A.Buinickio įvartis, įmuštas galva po Egidijaus Varno perdavimo. 77-ąją min. rezultatas tapo 2:0.Vėliau lygos čempionų titulą ginanti komanda galėjo padidinti skirtumą – rungtynių pabaigoje D.Norvilas pataikė į virpstą. Trečiasis įvartis krito jau per teisėjo kompensuotą laiką. Įmušė vėl A.Buinickis. Šįsyk – iš 11 metrų baudinio.

Treneris Vaidas Dambrauskas („Ekranas“): „Nenoriu teisintis, bet ant tokios aikštės žaisti kokybišką futbolą ir kažką kurti yra labai sunku. Komanda, aišku, šaunuoliai. Parodė gan neblogą futbolą, ypač pirmą kėlinį, ir kamuolį palaikėme ant tokio aikštės. Tik galbūt ta realizacija: skersinis, tris kartus kamuolys pataikė į vartų konstrukciją. Įmuštumėm tą įvartį - jau 2:0, ir galėtume žaisti atsipalaidavę iki rungynių pabaigos. Su „Tauro“ komanda žaidžiam ne pirmą kartą sezone, stebime, kaip jie žaidžia su kitais, todėl kažkuo ypatingu nenustebino. Disciplinuota komanda, žaidžia antru numeriu ir ilgais perdavimais stengiasi išeiti i kontratakas. Pavyko įmušti gan greitą įvartį, trūko greitesnio antrojo. Įtampa, esant rezultatui 1:0, nėra gerai. Kaip bebūtų, kiekvienose rungtynėse mes į aikštę einame laimėti, ir, jei tu laimi vieną tašką vietoje trijų, tai jau yra didžiulė nesėkmė.“

Arsenijus Buinickis („Ekranas“): „Iš šono buvo geriau matyti, kokios rungtynės. Labai liūdnos, labai lėtos, bet džiugu, kad buvo įvarčių, buvo progų. Aišku, ant tokios aikštės sukurti progų labai nelengvas dalykas. Džiugu, kad pavyko sukurti, džiugu, kad jas kažkiek pavyko realizuoti. Nelaukėme lengvų rungtynių. „Tauras“ namuose žaidžia ypač atkakliai, to ir tikėjomės. Svarbiausia trys taškai ir pergalė. Mums leido žaisti, nelaukėme, kad taip lengvai duos kontroliuoti kamuolį. Pirmame kėlinyje pamatėme, kad davė erdvės, davė laiko galvoti ypač viduryje.“

Treneris Aliaksandr Brazevič („Tauras“): „Kalbant apie futbolą, turiu pretenzijų žaidėjui, „uždirbusiam“ trečią įvartį, nes tai visiškai kvaila ir bereikalinga pražanga. Tokioje situacijoje, esant pagalbai, taip žaisti nereikėjo. Visumoje futbolinkams dabartinėje situacijoje galiu pasakyti ačiū. Šiuo metu turime kažkur 15 žaidėjų, iš kurių pusei - 17-18 metų. Taip, mes nusileidome pagal iniciatyvą, taip, pagal žaidimo momentus, bet galėjome užsikabinti už rezultato. Manau, trijose situacijose buvo galima skirti 11 m. baudinius, įmušėme įvartį, kurio neužskaitė dėl abejotinos nuošalės. Kalbėti apie teisėjus nesinori, jie irgi klysta, nors klysta dažniausiai ne mūsų naudai. Šiandien vėl žaidėme po dviejų dienų pertraukos, bijau suklysti, penktą ar šeštą kartą, „Ekranas“ tai daro tik antrą kartą.“