Abu „Žalgiriai“ sužaidė lygiosiomis, čempionai nugalėjo

Elvio Žaldario nuotr.

Išretėjusiomis gretomis žaidusio Vilniaus „Žalgirio“ pergalių serija kontrolinėse rungtynėse nutrūko – sužaista lygiosiomis 1:1 (1:0) su Telšių „Džiugo“ komanda.

Vienintelį „Žalgirio“ įvartį pirmajame kėlinyje iš baudinio pelnė Joelis Bopesu, antrajame rezultatą išlygino varžovai.

Startinėje sudėtyje buvo nemažai priverstinių pasikeitimų. Ovidijus Verbickas, Paulius Golubickas, Adama Fofana ir Yukiyoshi Karashima negalėjo padėti komandai dėl ligų ir traumų. Į Turkiją išvyko Arvydas Novikovas.

17 min. J. Bopesu smūgis į artimąjį vartų kampą buvo atremtas vartininko. 19 min. „Džiugo“ žaidėjas turėjo progą baudos aikštelėje, bet Edvinas Gertmonas apsaugojo jo smūgį.

33 min. Jorisas Moutachy buvo nugriautas baudos aikštelėje ir teisėjas skyrė baudinį. Jį smūgiu į apatinį vartų kampą realizavo J. Bopesu.

37 min. po Jurijaus Kendyšo stipraus smūgio iš tolimos distancijos kamuolį atmušė vartininkas.

Per pertrauką ir antrajame kėlinyje žalgiriečiai atliko kelis keitimus. Pirmą kartą komandoje žaidė naujokas Kevinas Bukusu, taip pat debiutavo akademijos auklėtinis Danielius Velička.

60 min. Martynas Šetkus prasimetė kamuolį baudos aikštelėje ir susikūrė sau progą, bet varžovų gynėjas spėjo blokuoti jo smūgį.

69 min. Myroslavas Mazuras blokavo „Džiugo“ smūgį, bet kamuolys atšoko Gvidui Girdvainiui ir šis smūgiu iš baudos aikštelės krašto pelnė įvartį.

71 min. J. Kendyšo spirtas kamuolys skriejo viršutinio vartų kampo link. tačiau vartininkas jį pasiekė ir išgelbėjo savo komandą.

74 min. po šiurkščios pražangos Lukui Ankudinovui teisėjas parodė raudoną kortelę, bet abiejų komandų susitarimu buvo leista „Džiugui“ tęsti rungtynes su 11 žaidėjų.

80 min. po J. Bopesu pakelto kamuolio ir G. Matulevičiaus smūgio galva kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

87 min. J. Kendyšo smūgis po kampinio buvo netikslus.

„Žalgirio“ sudėtis: E. Gertmonas (46 min. J. Aliukonis), J. Moutachy, J. Bopesu, M. Mazuras, J. Kendyšas, A. Doumbia (46 min. K. Bukusu), G. Matulevičius, M. Šetkus, R. Jansonas, žaidėjas peržiūroje (46 min. P. Matyžonokas, 77 min. A. Buikus), M. Mikulėnas (63 min. D. Velička)

Kitos „Žalgirio“ kontrolinės rungtynės – šeštadienį vasario 10 d. 18 val. prieš „TransINVEST“.

***

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes Kipre. Glenno Stahlio vadovaujama komanda Aradipu miesto stadione lygiosiomis 0:0 sužaidė su Belgrado OFK komanda iš Serbijos.

Susitikimą komandos pradėjo gan atsargiai, kamuolys dažniau laikėsi aikštės viduryje, o geriausią progą pasižymėti 17-ąją minutę turėjo Armandas Kučys. Po perdavimo iš krašto jo galva smūgiuotas kamuolys pralėkė visai šalia virpsto.

Kauniečiai daugiau atakavo, o 34-ąją susitikimo minutę varžovų vartams pavojų vėl kėlė po standartinės situacijos. Po kampinio galva į vartininką smūgiavo Aldayras Hernandezas.

Pirmojo kėlinio pabaigoje aštrų reidą į baudos aikštelę surengė Artūras Dolžnikovas, bet smūgiuotas kamuolys vėl skriejo šalia vartų.

Antrojo kėlinio viduryje varžovų žaidėjas buvo išvarytas dėl antros geltonos kortelės, bet komandų sutarimu Belgrado komandai buvo leista tęsti rungtynes su 11 žaidėjų.

Antrame kėlinyje situacija aikštėje per daug nesikeitė, o progos pasipylė pačioje dvikovos pabaigoje. Baudos smūgį atliko Vilius Armanavičius, varžovų vartininką reaguoti privertė puolėjas peržiūroje.

Gerą ir kone vienintelį savo šansą susitikimo pabaigoje turėjo ir Serbijos komandos atstovai – Deividui Mikelioniui teko taisyti komandos gynėjo klaidą.

Startinė sudėtis: I. Plūkas, S. Sincere'as, J. Noslinas, M. Spano, A. Hernandezas, M. Rale, G. Sirgėdas, K. Šilkaitis, A. Dolžnikovas, D. Anane ir A. Kučys.

Po keitimo žaidė: D. Mikelionis, P. Nainys, E. Kloniūnas, V. Armanavičius, Ž. Benedičičius, T. Stelmokas, O. Kayode ir žaidėjas peržiūroje.

Vasario 12 dieną „Kauno Žalgirio“ futbolininkai išmėgins jėgas su Jerevano „Ararat-Armenia“ komanda.

***

Futbolo klubas „Panevėžys“ iškovojo dar vieną pergalę kontrolinių rungtynių cikle. Gino Lettieri treniruojami futbolininkai Liepojoje 3:1 (1:1) nugalėjo FS „Jelgava“ vienuolikę.

13-ąją minutę panevėžiečiai išsiveržė į priekį, kai Nojaus Lukšio uždirbtą baudinį realizavo Nicolasas Gorobsovas. Tiesa, 34-ąją minutę pats N. Lukšys pažeidė taisykles savo baudos aikštelėje ir varžovas taikliai smūgiavo nuo 11 metrų žymos.

Kėliniui artėjant į pabaigą Tomas Švedkauskas sykį atrėmė pavojingą smūgį, kitoje aikštės pusėje Jeffrey Sarpongas nepergudravo Latvijos ekipos vartininko. Be to, po pakelto kampinio kamuolį į virpstą sukirto galva smūgiavęs Linas Klimavičius.

Po pertraukos „Panevėžiui“ pavyko įrodyti savo pranašumą. 49-ąją minutę, aktyviai sužaidus šią savaitę prie komandos treniruočių prisijungusiam Nikai Kačaravai, įvartį pelnė J. Sarpongas. Legionierius iš Sakartvelo pats galėjo pasižymėti 68-ąją minutę, tiesa, jo smūgį atrėmė vartininkas.

Vis dėlto po poros minučių N. Kačarava pasižymėjo galva – jam asistavo kampinį pakėlęs Mindaugas Grigaravičius. Per likusį laiką dviejų gerų progų nerealizavo po keitimo aikštėje pasirodęs Noelis Mbo.

Startinė sudėtis: Tomas Švedkauskas, Matijus Remeikis, Linas Klimavičius, Kasparas Dubra, Markas Beneta, žaidėjas peržiūroje, Jovanas Čadženovičius, Nicolasas Gorobsovas, Jeffrey Sarpongas, Federico Palaciosas, Nojus Lukšys.

Kitas rungtynes „Panevėžys“ taip pat žais Liepojoje. Lietuvos čempionai vasario 11 dieną, sekmadienį, nuo 19 val. stos į kovą su Tukumo „Tukums 2000“ futbolininkais.

***

Futbolo akademija „Šiauliai“ penktąją pasiruošimo etapo savaitę užbaigė Estijoje įvykusiomis kontrolinėmis rungtynėmis.

Praėjusio „TOPsport A lygos“ sezono bronzos medalininkai ketvirtadienį po rytinės treniruotės išvyko viešnagei į Estiją. Vakare viešbutį pasiekę futbolininkai kitą dieną susirinko į rungtynių aptarimą, o po jo išvyko į ketvirtąsias kontrolines rungtynes.

Saulės miesto futbolininkai po atkaklios kovos turėjo pripažinti aukščiausiai šalies futbolo lygai besiruošiančios Narvos „Trans“ ekipos pranašumą – 3:2 (0:0).

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos pasirinko kiek lėtesnį žaidimo tempą, tad į pripučiamą maniežą susirinkę žiūrovai pirmąjį pusvalandį aštrių atakų neišvydo. Baigiantis kėliniui šiauliečiai sukūrė vieną pozicinę ataką prie varžovų vartų – Donatas Kazlauskas atliko aukštą perdavimą Nauriui Petkevičiui, o šis bandydamas grasinti varžovų vartams atliko smūgį iš oro, tiesa, tąkart futbolininkui pritrūko sėkmės.

Antrojo kėlinio pradžia aikštės šeimininkams buvo sėkmingesnė. Raudonai juodi pasinaudojo šiauliečių baudos aikštelėje atsiradusia laisva erdve ir pelnė pirmąjį rungtynių įvartį – 0:1.

Vėliau Mindaugo Čepo auklėtiniai išbėgo į du greitus išpuolius varžovų aikštės pusėje, tiesa, jų smaigaliuose atsidūręs Deividas Dovydaitis ir Gabrielius Micevičius savo šansais nepasinaudojo.

62-ąją susitikimo minutę pagrindinis aikštės arbitras paskyrė baudinį į „Trans“ ekipos vartus, kurį efektingu smūgiu realizavo po keitimo į kovą žengęs Augustinas Klimavičius – 1:1.

75-ąją minutę kamuolį išsaugojęs D. Dovydaitis surado tarp varžovų įkirtinėjusį Justą Petravičių, o šis vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartus – 2:2.

Baigiantis rungtynėms estai dar kartą persvėrė rezultatą savo naudai ir daugiau nebeklydo.

Startinė šiauliečių sudėtis: G. Baliutavičius, E. Vaitkūnas, R. Baravykas, M. Dapkus, V. Gašpuitis, D. Šimkus, M. Kuklys, S. Urbys, D. Kazlauskas, J. Petkevičius, D. Ikauniekas.

Antrajame kėlinyje pasirodę futbolininkai: P. Linkevičius, S. Olberkis, G. Jaseliūnas, E. Gasiūnas, M. Gasiūnas,  S. Paulius, D. Dovydaitis, Gabr. Micevičius, J. Petravičius, A. Klimavičius.