A lygos čempionai Vilniaus „Žalgiris“ sezoną pradėjo pergale (komentarai)

Nuotraukos autorius: Arvistas Keras

„SMScredit.lt“ A lygos čempionai Vilniaus MFD „Žalgirio“ futbolininkai sezoną pradėjo pergalę. Sostinės klubas pirmose sezono rungtynėse namuose 3:1 nugalėjo „Šiaulių“ ekipą. Aikštėje dominavę „žalgiriečiai“ galėjo pasižymėti ir daugiau kartų, tačiau vilniečiai neišnaudojo savo progų.

Mačą geriau pradėjo šalies čempionai. Jau 6-ą minutę Georgas Freidgeimas smūgiuoja galva, tačiau kamuolys lekia virš vartų. Po minutės aikštės viduryje suklysta Deividas Šemberas, tačiau „Šiauliai“ nesugeba pasinaudoti varžovų suteikta proga.

Kairėje aikštės pusėje vis geriau jaučiasi „Žalgirio“ legionierius Jakubas Wilkas. Sykį pabandęs laimę pats, 15 minutę jis atlieka pavojingą perdavimą, o Serge Komla Nyuiadzi smūgį atremia vartininkas.

16-ą minutę krenta pirmasis rungtynių įvartis. Ramūnas Radavičius iš kairės pusės atlieka perdavimą ir Artūras Žulpa galva pasiunčia kamuolį į vartus. Tai pirmasis A.Žulpos įvartis vilkint „Žalgirio“ marškinėlius.

Kėlinio viduryje iniciatyvą perima „Šiauliai“. Galimybę pasižymėti turi Niko Tokičius ir Mindaugas Strauka. 26-ąją minutę rezultatas tampa lygus. Stjepanas Babičius atlieka puikų perdavimą ir Niko Tokičius išlygina rezultatą. Dar po šešių minučių N.Tokičius galėjo pelnyti antrąjį savo įvartį, tačiau jis suklumpa baudos aikštelėje.

34-ąją minutę Serge Komla Nyuiadzi skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, tačiau jo nepasiekia Jakubas Wilkas. Baigiantis pirmajam kėliniui „Žalgiris“ išsiveržia į priekį. Deividas Šemberas atlieka puikų perdavimą, o Serge Komla Nyuiadzi pergudrauja vartininką ir pelno įvartį.

Antrą kėlinį aktyviau pradeda „Žalgiris“. Galimybę pasižymėti turi Ramūnas Radavičius, tačiau kamuolys lekia virš vartų. 56-ąją minutę tas pats Radavičius kelia kamuolį į baudos aikštelę, o Linas Pilibaitis puikiu smūgiu galva nuginkluoja „Šiaulių“ vartininką.

66-ąją minutę progą pasižymėti turėjo brazilas Andrezinho, tačiau „Žalgirio“ legionierius smūgiavo šalia vartų. 71-ąją minutę A.Žulpa atlieka perdavimą, o Andriaus Veličkos smūgį sulaiko vartininkas.

75-ąją minutę dar vieną puikų perdavimą atlieka D.Šemberas, Andro Švrljuga pelno įvartį, tačiau teisėjas užfiksuoja nuošalę. Kitoje atakoje, baudos aikštelėje, griūna „Šiaulių“ žaidėjas Edvinas Jasaitis, tačiau teisėjas tyli. 80-ąją minutę tolimą smūgį atlieka „žalgirietis“ Linas Pilibaitis, netrukus į vartus muša Jakubas Wilkas, o kamuolys pataiko į skersinį.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Džiaugiuosi, kad prasidėjo čempiontas. Praėjo daug laiko nuo paskutiniųjų mūsų rungtynių. Oro sąlygos yra tiesiog puikios žaisti futbolą. Visada pirmosios rungtynės buvo nervingos, ypač pirmasis kėlinys. Turime kelis naujus žaidėjus, pradėjo rašyti naują istoriją. Antruoju kėliniu esu patenkintas. Girdėjau apie „Šiaulių“ problemas dėl žaidėjų, dėl finansų, bet, mano nuomone, jie turėtų būti labai įdomi komanda. Tokia komanda pridarys visoms čempionato ekipoms.“

Artūras Žulpa („Žalgiris“): „Rungtynės tikrai buvo sunkios. Jei prisiminti praėjusius metus, sezono pradžioje irgi turėjome šokių tokių problemų su žaidimu. Šiemet tai kartojasi, bet viskas susitvarkys. Šiandien buvo du skirtingi kėliniai. Ypač pirmas 20 minučių jautėsi jaudulys, bet tai normalu. Kai pagavome savo žaidimą antrajame kėlinyje, kai pajautėme, kad galime, viskas susitvarkė, sukūrėme daug progų. „Šiauliai“ nustebino iš gerosios pusės. Jei prieš sezoną daug kas kalbėjo, kad komanda labai susilpnėjo, aš taip nemanau, nes šiandien parodė, kad gali žaisti. Jei ir toliau rodyt tokį žaidimą, jie gali laimėt prieš bet kurią komandą.“

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Mums trūksta dviejų savaičių. Nežiūrint rezultato, aš matau pozityvą, nes mes dirbame tik keturias savaites ir draugiškų rungtynių turėjome nedaug. Po dviejų - trijų savaičių duosime kovą visiems. Antras kėlinys sustatė visus į savo vietas. Mes tikrai „pasėdome“, jėgų buvo mažai. Pagyrų žarstyti nenorėčiau, bet rungtynės mane nuteikė pozityviai. Stengsimės pakovoti dėl aukštesnių vietų. Pažadame duoti mūšį visiems varžovams, ar tai būtų „Žalgiris“, ar „Sūduva“, ar bet kuri kita komanda.“

Edvinas Jasaitis („Šiauliai“): „Kaip pirmam kartui - tikrai neblogai. Komanda labai jauna, ambicinga. Rungtynės ne taip susiklostė, kaip tikėjomės, stiprus varžovas. Manau, su kiekvienomis rungtynėmis eisime į priekį. Dar trūksta pasiruošimo, bet sulig kiekvienomis rungtynėmis ir treniruotėmis tobulėsime.“