11 turas / Geg 18 , Palanga
11 turas / Geg 18 , Marijampolė
12 turas / Geg 21 , Klaipėda
12 turas / Geg 21 , Vilnius
12 turas / Geg 22 , Kaunas
12 turas / Geg 22 , Marijampolė
13 turas / Geg 31 19:00 , Vilnius
13 turas / Bir 01 17:00 , Palanga
13 turas / Bir 01 19:00 , Vilnius
13 turas / Bir 02 18:00 , Panevėžys
14 turas / Bir 14 18:00 , Klaipėda
14 turas / Bir 14 20:00 , Kaunas
14 turas / Bir 15 17:00 , Kaunas
14 turas / Bir 15 19:00 , Marijampolė

A lygoje po 2 turo – lyderių dvivaldystė

A lygoje po 2 turo – lyderių dvivaldystė
fkzalgiris.lt

Per šventinį savaitgalį A lygos čempionate buvo sužaistos 2 turo rungtynės.

Favoritai. Tik du klubai sezoną pradėjo pergalėmis ir dalinasi 1–2 pozicijomis: Vilniaus „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“. Abu čempionato favoritai 2 ture pasiekė užtikrintas pergales. „Žalgiris“ svečiuose 3:0 pranoko lygos debiutantą „Panevėžį“, o „Sūduva“ taip pat išvykoje 5:0 nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“.

Rezultatyviausias. „Žalgirio“ legionierius iš Kroatijos Tomislavas Kišas pirmauja rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše. Kol kas jo sąskaitoje – 4 įvarčiai. T. Kišas po du įvarčius įmušė tiek į „Palangos“, tiek į „Panevėžio“ vartus.


Gerėja. Panevėžyje įvarčiu prie „Žalgirio“ pergalės prisidėjo ispanas Victoras Perezas, komandą papildęs prieš šį sezoną. „Jaučiuosi gerai. Supratimas su komandos draugais vis gerėja. Tikiuosi, kad tai tik kelio didelių pergalių link pradžia. Šiuo metu jaučiuosi ženkliai geriau nei tuomet, kai atvykau. Žinojau, kad Panevėžyje nebus lengva, tačiau mes gerai atlikome savo darbą ir tikrai buvome verti šios pergalės“, – fkzalgiris.lt kalbėjo anksčiau savo karjeroje pusšimtį rungtynių Ispanijos aukščiausioje lygoje sužaidęs V. Perezas.

„Hat–trickas“. „Kauno Žalgirio“ legionierius iš Brazilijos Joao Figueiredo tapo pirmojo šio sezono „hat–tricko“ autoriumi. Brazilas tris kartus kamuolį siuntė į „Palangos“ vartus, o jo komanda varžovus sutriuškino 6:1. „Tai buvo puiki pergalė, kuri pridės komandai pasitikėjimo. Esu laimingas, nes tai mano pirmasis „hattrick‘as“ profesionalo karjeroje“, – po rungtynių džiaugėsi J.Figueiredo.


Lygiosios. Pirmosios lygiosios šį sezoną užfiksuotos Vilniaus „Riterių“ ir Kauno „Stumbro“ akistatoje. Sostinės „Sportimos“ manieže vykęs mačas baigėsi be įvarčių, 0:0.

Naujokas. 2 turo išvakarėse „Sūduva“ pristatė vieną žymiausių savo naujokų, JAV MLS lygoje žaidusį Vytautą Andriuškevičių, tuo nustebindama futbolo bendruomenę. „Sūduva“ labiausiai rodė norą ir mums pavyko labai paprastai susikalbėti. Aš čia labai daug užsidirbti nenorėjau, tiesiog norėjau rasti komandą, kurioje sutaptų mūsų mąstymas ir galėčiau įsivažiuoti“, – sprendimo motyvus keltis į Marijampolę paiškino V. Andriuškevičius. Tiesa, naujoje komandoje jis dar nedebiutavo.

Rinktinė. Naujasis nacionalinės rinktinės treneris Valdas Urbonas šią savaitę paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie pakviesti rengtis Europos čempionato atrankos rungtynėms su Liuksemburgo ekipa. Šiam mačui pakviesta 10 A lygos futbolininkų: Algis Jankauskas, Rolandas Baravykas, Rimvydas Sadauskas, Vaidas Slavickas, Valdemaras Borovskis, Vytautas Andriuškevičius, Donatas Kazlauskas, Modestas Vorobjovas, Saulius Mikoliūnas ir Paulius Golubickas.