9 turas / Bal 21 , Kaunas
9 turas / Bal 21 , Vilnius
10 turas / Bal 23 , Šiauliai
10 turas / Bal 24 , Širvintos
10 turas / Bal 24 , Kaunas
10 turas / Bal 24 , Vilnius
Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Širvintos

A lyga tapo European Leagues asociacijos nare

A lyga tapo European Leagues asociacijos nare
European Leagues nuotr.

Šią savaitę Frankfurte vykusioje European Leagues asociacijos Generalinėje Asamblėjoje į organizaciją buvo priimti trijų šalių atstovai.

Lietuvos futbolo A lyga bei Čekijos ir Latvijos lygos nuo šiol taip pat vaidins rolę European Leagues asociacijoje ir prisidės prie jos vystymo bei priimamų sprendimų.

„Labai džiugu, kad A lyga tapo Europos futbolo lygų asociacijos nare. Tai leis eiti koja kojon su visu Europos futbolu, gauti naujausią informaciją apie esminius sprendimus Europos futbole ir jame dalyvauti. Esu dalyvavęs Europos klubų asociacijos renginyje ir, kiek žinau, ten egzistuoja labai aiški takoskyra tarp didžiųjų klubų ir visų likusių. Jeigu esi didžiojo klubo atstovas, tuomet dalyvauji ir bendrauji su grandais, jeigu mažas klubas – viename lygyje su jais nepadiskutuosi.

Europos lygų atveju, situacija kiek kitokia. Nuotaikos čia daug draugiškesnės, galima ieškoti sprendimų su Vokietijos, Anglijos ar Prancūzijos lygomis. Nustebino tai, kad visos jos susiduria su panašiomis problemomis. Tai takoskyros didėjimas tarp didžiųjų klubų ir visų likusių, žiūrovų įsitraukimas į rungtynes, televizijos teisių pardavimas ir kitos temos“, – apibendrino iki šio sezono pabaigos darbus tęsiantis A lygos prezidentas Rytis Davidovičius.

Šiuo metu didžiausią svorį Europos futbole sudaro UEFA ir Europos klubų asociacija, tačiau vis daugiau svorio įgauna ir pačios lygos. Didžiulė Europos futbolo problema – mažėjantis balansas tarp didžiųjų šalių klubų ir mažesnių. Rungtynės darosi vis labiau nuspėjamos, o tai kenkia dar didesniam populiarumo augimui.

European Leagues Generalinėje Asamblėjoje Frankfurte vienas esminių sprendimų buvo šio balanso radimas. Lygos vienbalsiai pasisakė, kad Europos futbolo pinigai, skirti klubams, turėtų būti dalinami remiantis vis didesniu solidarumo principu. Dabartinis lėšų padalinimas Čempionų ir Europos lygos klubams lemia, kad didieji klubai gauna vis daugiau, tuo tarpu silpnesni taip ir nepasiekia didžiojo pyrago.

Per pastaruosius tris dešimtmečius beveik pusę visų Europos futbolo klubų lėšų pasidalino 14 stipriausių klubų. Tokiu būdu ateityje, remiantis skaičiavimais, jų dalis pyrage tik dar labiau išaugs.

European Leagues asociacija pasiūlė daugiau lėšų skirti silpnesnėms lygoms ir numatomam trečiajam Europos klubų futbolo turnyrui. Tai turėtų leisti bent iš dalies subalansuoti Europos futbolo jėgų pasiskirstymą ir padidinti jau eilę metų mažėjantį balansą tarp didžiųjų ir mažesnių klubų.