Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

A lyga sugrįš į Panevėžį

„Panevėžio“ nuotr.
Šeštadienį finišavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos pirmenybės ir paaiškėjo naujieji čempionai. Po dramatiškos kovos „Panevėžio“ klubas įveikė tiesioginį konkurentą Kėdainių „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo kelialapį į A lygą.

Aleksandro Kurtijano vadovaujami panevėžiečiai prieš rungtynes turėjo visus kozirius savo rankose ir pirmavo prieš persekiotojus Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkus vienu tašku, o „Nevėžį“ lenkė dviem.

Rungtynės Kėdainiuose vyko įtemptai ir žaidimas padovanojo žiūrovams puikų spektaklį, ypač susitikimo pabaigoje. Iki 70 minutės rezultatas buvo lygus 0:0, tačiau Andrejus Karvackis savo galingu šūviu iš 30 metrų nuginklavo „Nevėžio“ vartininką Mindaugą Malinauską.

Susitikimui einant į pabaigą, įtampos žaidime nemažėjo. Kėdainių klubui pavyko išlyginti rezultatą 88 minutę, kai Rimvydas Lipnevičius išnaudojo oponentų klaidą ir galva pasiuntė kamuolį į vartus iš arti.

Tačiau jau po minutės „Panevėžio“ pirmojo įvarčio autorius A. Karvackis po minutės dar kartą nustelbė vietinę publiką ir tolimu šūviu į kairįjį kampą pelnė įvartį.

Paskutinėmis minutėmis „Nevėžis“ spaudė varžovus, bet Aukštaitijos sostinės ekipa išlaikė persvarą ir iššovė pergalės šampaną. „Panevėžys“ užsitikrino kelialapį į 2019 metų A lygos varžybas. Panevėžio miesto ekipa turės komandą aukščiausioje lygoje pirmą kartą nuo 2014-ųjų.

Neramiai Kėdainiuose vykusių rungtynių eigą sekė „Dainavos“ atstovai. Donato Vencevičiaus auklėtiniams namuose nekilo problemų įveikiant „Kupiškio“ komandą, rungtynės baigėsi šeimininkų pergale 6:0. Vis dėlto „Panevėžio“ pergalė paliko alytiškius antroje vietoje – jie turės pakovoti dėl kelialapio į aukščiausią divizioną atkrintamosiose varžybose su septintą vietą šį sezoną A lygoje užimsiančia komanda.