26 turas / Lap 20 , Vilnius
36 turas / Lap 23 , Gargždai
36 turas / Lap 23 , Marijampolė
36 turas / Lap 23 , Panevėžys
36 turas / Lap 23 , Kaunas
36 turas / Lap 23 , Vilnius

"Tauras" iš dugno šiemet nebepakils (komentarai)

"Tauras" iš dugno šiemet nebepakils (komentarai)
foto: atlantas.lt

Tauragės "Tauro" futbolininkai, Klaipėdoje 0:3 pralaimėję šio miesto "Atlantui", iš "SMScredit.lt A lygos" turnyro lentelės paskutinės, devintosios, vietos nebepakils. Tauragiškiai nebeturi net teorinių galimybių pavyti Alytaus "Dainavą".

Rungtynes uostamiestyje aktyviau pradėjo "Atlantas". Jau 2-ąją minutę "Tauro" vartininko Edvino Gertmono budrumą smūgiu iš už baudos aikštelės ribų patikrino Marius Papšys. Tačiau netrukus "Tauras" žaidimą išlygino ir kontratakuodamas ėmė grasinti varžovų vartams.

15-ąją min. sumaištį prie "Atlanto" vartų sukėlė Jeanas Marie Amani, tačiau pasinaudoti situacija tauragiškiams nepavyko - nuo baudos aikštelės linijos į menkai apsaugotus vartus mušė Laimonas Trakšelis, bet kamuolys praskriejo greta virpsto. Dar po trijų minučių šansą turėjo Maksimas Lukaševičius, kuris, gavęs gerą Vytauto Dragūnevičiaus perdavimą iš kairiojo krašto, irgi nepataikė į vartų stačiakampį.

Žaidimo gijas į savo rankas klaipėdiečiai vėl perėmė kėlinio viduryje. 23-iąją min. atakuoti iš toli dar kartą pabandė M.Papšys, o netrukus "Tauro" gynėjai blokavo Tado Eliošiaus smūgį iš baudos aikštelės vidurio ir nukreipė kamuolį į kampinį.

Įvartį "Atlantas" įmušė 33-iąją min. T.Eliošius buvo pargriautas ant baudos aikštelės linijos, baudos smūgį klaipėdiečiai patikėjo Andriui Bartkui. Po šio futbolininko bandymo E.Gertmonas išleido kamuolį iš rankų, o rezultatyviausiam "Atlanto" snaiperiui Evaldui Razuliui liko tik iš arti nukreipti jį į tuščių vartų tinklą.

Antrąją rungtynių pusę komandos pradėjo abipusiais išpuoliais. 47-ąją min. "Tauras" gavo teisę atlikti baudos smūgį iš 17 metrų, o dar po minutės jau E.Gertmonui teko krapštyti kamuolį iš viršutinio vartų kampo po E.Razulio smūgio galva.

Vėliau situaciją kontroliavo klaipėdiečiai. 57-ąją min. iš toli pavojingai smūgiavo, bet į vartus nepataikė T.Eliošius. 65-ąją min. tas pats žaidėjas griuvo "Tauro" baudos aikštelėje, bet teisėjo švilpuko, reiškiančio sprendimą skirti 11 metrų baudinį, neišgirdo.

Antrasis įvartis į "Tauro" vartus krito dar po minutės. Marius Papšys paleido kamuolį į baudos aikštelę iš dešiniojo krašto, o tinklą jis atšoko nuo varžovų gynėjo Manto Lėkio. Tai buvo jau ketvirtas įvartis šiame "SMScredit.lt A lygos" čempionate, kurį M.Lėkis įsimušė į savo vartus.

Po šio epizodo situacija nepasikeitė - "Atlantas" šeimininkavo aikštėje, nors daug progų ir nekūrė. 76-ąją min. iš toli iššovė Andrius Bartkus, bet kamuolys nuskriejo virš skersinio.

Tauragiškiai varžovų aikštės pusėje lankėsi nedažnai. Bene vienintelis kartas, kai jiems pavyko sukurti įtampos židinį, buvo užfiksuotas 79-ąją min. Kamuolys tąsyk baudos aikštelės prieigose atsimušė į uostamiesčio komandos gynėjo Edgaro Žarskio ranką, bet baudos smūgiu naudos sau "Tauras" išpešti nesugebėjo.

Galutinai į visus klausimus buvo atsakyta 82-ąją min. T.Eliošius tiksliu perdavimu išvedė vieną prieš vartus Andrių Urbšį, kuris varžovų nepagailėjo. 3:0 - galutinis rezultatas, leidęs "Atlantui" sustiprinti savo antrąją poziciją turnyro lentelėje ir padidinti atotrūkį nuo persekiotojų - Panevėžio "Ekrano" bei Marijampolės "Sūduvos".

Treneris Konstantinas Sarsanija ("Atlantas"): "Pabaigoje mums dabar visos rungtynės sunkios, todėl, nors rezultatas 3:0, bet buvo sunku. Vaikinams kalbėjome, kad reikia nusiteikti, susikaupti, bet pradėjome apsnūdę. Galėjome praleisti. Kai kur mums pasisekė - pirmą įvartį įmušėme suklydus vartininkui, antrąjį įsimušė savas žaidėjas. Manau, kad ir taip rungtynes būtume laimėję, bet rungtynės mums buvo sunkios, visų pirma, psichologiškai. Aikštė irgi šiek tiek nelygi, todėl nesisekė žaisti greitai ir "Tauras" spėdavo sugrįžti į gynybą. Gerai, kad viskas gerai baigėsi. Šiame etape svarbiausia buvo trys taškai. Rytoj dvylika mūsų žaidėjų išvažiuoja į įvarias rinktines, kai kurie apie jas jau ir galvojo. Šiandien esu nepatenkintas D.Kazlausku, kuriam pasakiau, kad taip žaisti negalima. Jo laukia gerai ateitis, jis gali tapti geru žaidėju, bet jis dar jaunas, psichologiškai jam sunku visada nusiteikti. Bandėme komandą rungtynėms nuteikti, bet nepavyko, todėl per petrauką teko pakalbėti garsiau. Manau, kad vyrai patys suprato ir antrajame žaidėme gyviau, įmušėme įvarčius. Vaikinai vis tiek šaunuoliai, nes čempionatas buvo labai ilgas. Mums dar liko keturios svarbios rungtynės, todėl gerai, kad dabar pertrauka. Tie, kas išvažiavo į rinktines, žais už jas, kiti - gaus keletą laisvų dienų. Turime 20 dienų, kad pasiruošti rungtynėms prieš "Ekraną"."

Andrius Bartkus ("Atlantas"): "Sunkios rungtynės. Svarbu, laimėjome. Norėjosi, kad žaidimo kokybė būtų geresnė, bet šiuo sezono užbaigiamuoju laikotarpiu svarbu trys taškai. Dabar stabiliai stovime antroje vietoje ir džiaugiamės pergale. "Taurui" pakeitus trenerį, jie pradėjo žaisti geriau, drausmingiau. Visiems su jais tapo sunkiau. Galbūt šiandien išėjome atsipalaidavę, pamatėme, kad lengva nebus, todėl pradėjome stengtis žaisti greičiau. Rezultatas rodo, kad tai pavyko. Per pertrauką ramiai pakalbėjome, padarėme išvadas, treneris pasakė, kur pataisyti klaidas. Antrajame kėlinyje pradėjome žaisti geriau ir pasiekėme rezultatą. Tuo džiaugiamės. Įmušus antrąjį, atsipalaidavome, nebejautėme įtampos ir ramiai pabaigėme rungtynes."

Treneris Gedeminas Jarmalavičius ("Tauras"): "Visų pirma noriu pasveikinti "Atlantą" su pelnyta pergale. Tie pirmi du įvarčiai buvo keisti. Manau, kad mums trūksta koncentracijos pilnoms rungtynėms, taip pat jėgų. Lyg ir laikėmės to žaidybinio plano, pirmajame kėlinyje turėjome keletą gerų kontratakų. Per pertrauką vyrams minėjau, kad mes kažkaip subyrame. Tiek "Žalgiriu" greitai prasileidome, tiek su "Banga" antrajame kėlinyje. Tas pats ir su "Atlantu". Po to jau atsiriša. Pirmas kėlinys tenkino. Mes žaidėme svečiuose, žaidėme ne su bet kuo, o su antra Lietuvos komanda. Pasirinkome taktiką kaip visą laiką - žaisti "antruoju" numeriu, buvo akcentuojamos kontratakos. Keletas jų tikrai pavyko. Galėjome įmušti įvarti tame momente, kai nepataikėme į praktiškai tuščius vartus, ir padavimai buvo geri. Antrajame kėlinyje mums pritrūksta, nes senka jėgos, ta pati koncentracija pamažu pasitraukia."