32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė

4-ojo turo apžvalga: "Žalgiris" štampuoja taškus, "Atlanto" snaiperis - įvarčius

4-ojo turo apžvalga: "Žalgiris" štampuoja taškus, "Atlanto" snaiperis - įvarčius
Foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

Nepažeidžiami. Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai kartais laimi žaisdami geriau, kartais - prasčiau, bet kol kas treniruodamas žalius ir baltus treneris Valdas Dambrauskas šalies pirmenybėse neprarado nė taško.

Penketas. Pirmos penkios "SMScredit.lt A lygos" praėjusio sezono komandos vėl užsiėmė pirmą turnyro lentelės pusę. Rikiuotė, aišku, kitokia negu 2014-ųjų čempionato uždangai nusileidus, bet praėjusio sezono galingieji nedviprasmiškai sako naujas ambicijas atsinešusiems, kad lengva jiems nebus.

Dešimt. Tiek įvarčių Klaipėdos "Atlanto" superrusas Andrejus Paniukovas įmušė per pirmąsias ketverias čempionato rungtynes. 5:0 laimėtoje dvikovoje su "Šiauliais" jis atmatavo varžovams vadinamąjį pokerį - kamuolį į tinklą siuntė keturis kartus. Ką galėtume pasakyti? Banalu - tai jau matėme rungtynėse su "Trakais". Pokštas - faktas yra tai, kad A.Paniukovo sugebėjimas atsidurti laiku ir vietoje yra tiesiog gąsdinantis - "Šiauliams" jis galėjo įmušti ir daugiau.

Vieninteliai. Šiuo atveju - "Šiauliai". Tik jie pralaimėjo visas ketverias rungtynes ir lieka absoliutaus autsaiderio pozicijoje.

Saviplaka. Nepaisant ketvirtos pergalės iš eilės, nei V.Dambrauskas, nei "Žalgirio" futbolininkai po 1:0 prieš Kauno "Spyrį" laimėtos dvikovos nebuvo patenkinti. "Žalgiris" nebūtų "Žalgiris", jei tai mus tenkintų - norime mušti įvarčius ir laimėti užtikrintai. Kol kas sirgalių tuo nudžiuginti negalime, bet tikimės pakeisti šią tendenciją", - žiebė treneris. V.Dambrauskui pritarė ir komandos kapitonas Deividas Šemberas: "Treneris nuolat akcentuoja mūsų klaidas ir problemas, tačiau nerandame vaistų joms išspręsti".

Patenkintas. Sutriuškinęs šiauliečius "Atlantas" išsaugojo antrą turnyro lentelės vietą. Trenerį Konstantiną Sarsaniją nudžiugino komanda, kuri pasak jo, įrodė, jog pralaimėjimas uostamiesčio derbyje "Klaipėdos granitui" praėjusiame ture buvo tik apmaudus nesusipratimas.

Klausimai. "Atrodo, treniruotėse viskas apkalbėta, visiems viskas aišku. Eina žaisti - vėl kas ką nori, tą daro". "Gal per mažai treniruojamės, per daug išeiginių?". Tokias tiradas po rungtynių liejo "Šiaulių" strategas Tomas Ražanauskas, ryžęsis netgi viešai paklausti: "Aš nesuprantu - gal jie nori kito trenerio?".

71. Tiek valandų, oficialios "Trakų" interneto svetainės paskaičiavimais, senosios sostinės riteriai ilsėjosi tarp trečiojo ir ketvirtojo "SMScredit.lt A lygos" turo. Tačiau net negavę galimybės visavertiškai susigrąžinti jėgų bei persikėlę nuo žolės Marijampolėje ant sintetinės dangos Vilniuje, trakiškiai 3:1 įveikė Kauno "Stumbrą".

Skausmas. Kauniečių puolėjas Artūras Rimkevičius su "Trakais" žaidė sukandęs dantis. Pasak "Stumbro" trenerio Dariaus Gvildžio, sprendimą rungtyniauti nepaisant traumos veteranas priėmė pats. A.Rimkevičius įmušė ketvirtą savo įvartį šiose pirmenybėse, snaiperių sąraše pavijo Elivelto iš "Žalgirio" ir Tomą Radzinevičių iš Marijmpolės "Sūduvos", bet pelnyti taškų komandai nepadėjo, o vaikytis įsisiautėjusį A.Paniukovą bus sudėtinga.

Istorija. Utenos "Uteniui" lygiosios 1:1 su Marijampolės "Sūduva" tapo ryškiu įrašu klubo metraščiuose. Utenos futbolininkai iškovojo pirmąjį tašką elitinėje šalies lygoje per visą laikotarpį nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

Visaginas. A lygos futbolas ten grįžo pirmą kartą nuo 2007-ųjų - "Utenis" iš Vilniaus į šį šalies rytų miestą perkėlė savo namų rungtynes laukdamas, kol bus įmanoma žaisti savame mieste ant gyvos žolės. Visaginas tapo "Utenio" istorijos dalimi - būtent ten taškas buvo iškovotas.

Grįžo. Po Pakruojo "Kruojos" apeliacijos dėl nuobaudų žaidėjams, įtariamiems dėl rezultatų falsifikavimo, Lietuvos futbolo federacija į aikštę leido grįžti dviem sportininkams. 3:0 prieš "Klaipėdos granitą" laimėtoje dvikovoje "Kruojai" nuo pirmosios minutės atstovavo Dominykas Galkevičius, o Tomas Salamanavičius kilo į kovą nuo suolo.