31 turas / Spa 03 , Gargždai
23 turas / Spa 14 , Vilnius
32 turas / Spa 15 , Marijampolė
32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 18 17:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 25 turas / Spa 20 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 23 turas / Spa 24 17:00 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 15:00 , Vilnius

4-ojo turo anonsas: Intriguojanti „Spyrio“ ir „Žalgirio“ akistata bei į Visaginą sugrįžęs futbolas

4-ojo turo anonsas: Intriguojanti „Spyrio“ ir „Žalgirio“ akistata bei į Visaginą sugrįžęs futbolas
foto: atlantas.lt

Ketvirtajame „SMScredit.lt A lygos“ ture intriguojančių kovų taip pat nestigs. Didelį susidomėjimą kelia artėjanti Kauno „Spyrio“ ir Vilniaus „Žalgirio“ akistata, o Visagine rungtyniausiantys Utenos „Utenio“ futbolininkai aukščiausios šalies lygos kovas laikinai į šį miestą sugrąžins po 17 metų pertraukos.

Klaipėdos „Atlantas“ – Šiaulių „Šiauliai“. Kovo 17 dieną 17 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinė aikštė.

Abu klubai trečiajame ture patyrė pralaimėjimus praleisdami įvarčius paskutinėmis rungtynių minutėmis. Šiauliečiai turėjo progą atimti taškų iš čempiono, o „Atlantas“ pralaimėjo emocingame Klaipėdos derbyje.

Atlantiečių strategas Konstantinas Sarsanija kaip įprasta nevyniojo žodžių į vatą ir šį kartą išreiškė nepasitenkinimą komandos žaidimu. Tokie teiginiai neabejotinai paskatins žaidėjus, į kuriuos zvimbė kritikos strėlės, rungtyniauti sėkmingiau ir reabilituotis ne tik prieš trenerį, bet ir prieš savo ištikimus gerbėjus. Taip pat tapo akivaizdu, jog „Atlanto“ futbolininkai šiuo metu yra pernelyg priklausomi nuo Andrejaus Paniukovo. Jeigu rusas puolime būna pristabdytas – neatsiranda kito žmogaus, kuris gali tempti komandą į priekį.  

„Šiaulių“ pagrindinio centro gynėjo Sergejaus Kožanio sugrįžimo reikšmę įvertino ir treneris Tomas Ražanauskas. Nors šiauliečiai praleido tris įvarčius ir neretai blaškėsi standartinių padėčių metu, tačiau labiau patyrusio latvio pasirodymas aikštėje pridės daugiau pasitikėjimo jaunesniems kolegoms. Saulės miesto atstovai sostinėje parodė pakankamai neblogą žaidimą ir realu, jog kitame mače gali sužaisti dar geriau. Komandai padėti negalės raudoną kortelę už ginčus su teisėju užsidirbęs Edvinas Jasaitis. Jo vietą starto sudėtyje greičiausiai turėtų užimti praėjusį sezoną Gargždų „Bangos“ klube rungtyniavęs Sergejus Ševčiukas. Nors nedideliu akistatos favoritu derėtų laikyti „Atlantą“, bet jei prie A.Paniukovo aktyviu žaidimu neprisijungs nė vienas komandos draugas – klaipėdiečiams bus labai sunku.

Trakų „Trakai“ – Kauno „Stumbras“. Kovo 17 dieną 19 val. Vilnius, LFF stadionas.

Kauniečiai pirmą kartą šiame sezone rungtyniaus ne savo mieste, tačiau vargu, ar aplinkos pakeitimas turėtų pernelyg įtakoti komandos žaidimą. „Stumbro“ futbolininkų pasirodymas trečiajame ture paliko įspūdį – su čempionato debiutantais privalės skaitytis bet kuri ekipa.

Senosios sostinės riteriai, kiek netikėtai laimėję Marijampolėje, turėtų dar labiau įgauti pasitikėjimo savo jėgomis. Nors komandos gretose vis dar negali rungtyniauti keli svarbūs futbolininkai, bet juos pakeitę komandos draugai trenerio Valdo Urbono lūkesčius jau pradeda pateisinti. Ekipos gynyba Suvalkijoje neutralizavo Tomą Radzinevičių ir kitus pavojingus varžovų žaidėjus, tačiau jų laukianti kita užduotis taip pat bus labai nelengva.

Tas iššūkis – Artūras Rimkevičius. „Spyrio“ gynėjus į neviltį varęs puolėjas yra labai rimta jėga atakų smaigalyje, kuriai atrasti priešnuodžių „Trakams“ bus labai sunku. „Stumbro“ atakuojamasis potencialas yra išties didelis, o jam dar daugiau įvairovės turėtų suteikti naujokas Mohamedas Emi Džabrailovas. Visuose mačuose bent po įvartį praleidę kauniečiai kol kas dar negali pasigirti patikima gynyba, tačiau jos trūkumus vis dar kompensuoja solidus puolimas. Laukia visiškai nenuspėjama akistata.     

Utenos „Utenis“ – Marijampolės „Sūduva“. Kovo 18 dieną 15 val. Visaginas, sporto centro stadionas.

Nors ir patyrę tris pralaimėjimus prieš praėjusio sezono prizininkus, uteniškiai galvų nenuleidžia – Mindaugo Čepo kariauna sieks pirmuosius taškus iškovoti su pralaimėjimą patyrusia „Sūduva“.

Tai bus pirmosios iš dviejų „Utenio“ rungtynių Visagine. Šio miesto „Intero“ komanda 1997–1998 metais rungtyniavo aukščiausioje lygoje, o nuo to laiko pajėgiausių Lietuvos ekipų visaginiečiai nepriėmė. 2007 metais stipriausiose šalies pirmenybėse vėl pasirodė „Intero“ pavadinimas, tačiau ekipa, kurioje rungtyniavo Deivydas Matulevičius, buvo priversta svečius priimti Vilniaus „Žalgirio“ stadione. Vienintelio šio sezono debiutantų įvarčio autorius Valentinas Jeriomenko rungtyniaus savo gimtajame mieste ir tikisi, jog „Utenį“ palaikys ne tik jo bičiuliai, bet ir į stadioną atvykę uteniškiai.

Marijampolės klubas akistatoje su „Trakais“ greitai praleido įvartį ir ilgą laiką nežinojo, ką daryti. Sąmyšis „Sūduvos“ futbolininkų žaidime matėsi, tad strategas Aleksandras Veselinovičius turi apie tai pagalvoti ir neleisti žaidėjams po tokio šalto dušo kristi į dar vieną duobę. Kad ir kaip ten būtų, sūduviečiai yra dvikovos favoritai ir, gavę skaudžią pamoką nuo varžovų, sieks sugrįžti į pergalių kelią. Įdomu kaip prieš buvusią komandą seksis rungtyniauti vienam iš „Utenio“ lyderių Mindaugui Grigaravičiui – jį sustabdė marijampoliečiai gerokai padidintų savo šansus laimėti. M.Čepo treniruojamos ekipos gretose dėl diskvalifikacijos negalės rungtyniauti Andrius Arlauskas.  

Kauno „Spyris“ – Vilniaus „Žalgiris“. Kovo 18 dieną 17 val. Kaunas, NFA stadionas.

Turbūt tai – centrinė ketvirtojo turo akistata. Nors kilę šių komandų ginčai futbolininkų žaidimui įtakos neturės, tačiau kilusi polemika už aikštės ribų suteiks šiai dvikovai papildomo susidomėjimo.

Po mačo su „Stumbru“ tapo akivaizdu, jog čempionato debiutantams itin reikalingas pagrindinis centro gynėjas ir vienas komandos lyderių Ignas Dedura. Futbolininkas jau ir anksčiau būdavo registruotas rungtynėms, bet jose ant žaliosios vejos nežengdavo. Be šio veterano „Spyrio“ žaidėjams bus labai sunku atlaikyti vilniečių atakas.

Žaliems ir baltiems nederėtų neįvertinti varžovo, tačiau net ir sužaidę prastas rungtynes žalgiriečiai vis tiek gali iškovoti pergalę. Valdo Dambrausko kariaunai teks stabdyti buvusį „Žalgirio“ puolėją Andrių Veličką bei individualiai labai pajėgų Dmitrijų Rekišą – juos neutralizavus, vilniečiai turėtų be vargo iškovoti tris taškus. Šių rungtynių favoritas akivaizdus, bet jaunieji „Spyrio“ žaidėjai nori daug ką įrodyti ir motyvacijos jiems tikrai netrūks.   

„Klaipėdos granitas“ – Pakruojo „Kruoja“. Kovo 19 dieną 17 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinė aikštė.

Turą užbaigs akistata uostamiestyje, kur dramatišką pergalę iškovojęs „Klaipėdos granitas“ priims taip pat praėjusiame mače tris taškus į savo sąskaitą įsirašiusią „Kruoją“.

Rungtynėse su „Atlantu“ pasiaukojančiai rungtyniavę granitiečiai kovėsi tarsi kumštis, o tą pastebėjo ir komandos strategas Gediminas Jarmalavičius. Lyginant su pirmomis rungtynėmis, klaipėdiečių žaidimas pasikeitęs į gerąją pusę, o komandos naujokai jau po truputį pradeda viskas kitą suprasti. Artėjanti akistata bus gana reikšminga „Klaipėdos granito“ vartininkui Tadui Simaičiui, kuris praėjusiais metais buvo Pakruojo komandos gretose, tačiau aikštėje taip ir nebuvo pasirodęs.

Panaši situacija iš „Kruojos“ stovykloje – žaidėjai po truputį gludina tarpusavio veiksmus ir kiekvienose rungtynėse žaidžia vis geriau. Didelį postūmį praėjusio sezono prizininkams turi komandos variklio Tautvydo Eliošiaus sugrįžimas. Su šiuo futbolininku pakruojiečiai aikštės viduryje rungtyniauja kur kas geriau. Ankstesni abiejų klubų mačai tiek „SMScredit.lt A lygoje“, tiek Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurėje buvo nenuspėjami. Ši tradicija tęsiasi ir šiais metais – nuspėti šių rungtynių rezultatą yra labai sunku.