32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda

33-iojo turo apžvalga: geras rungtynes sužaidęs čempionas atsisveikino su titulu

33-iojo turo apžvalga: geras rungtynes sužaidęs čempionas atsisveikino su titulu
Tomas Stasevičius

Panevėžio "Ekranas" pirmą kartą šį sezoną įmušė į Vilniaus "Žalgirio" vartus ir iškovojo pirmą tašką žaisdamas su "SMScredit.lt A lygos" lyderiu, bet būtent po šios dvikovos paaiškėjo, kad panevėžiečiai pirmą kartą per pastaruosius šešerius metus šalies pirmenybių aukso neiškovos. Kitose 33-iojo turo rungtynėse Marijampolės "Sūduva" šventė svarbią pergalę Pakruojyje, o Tauragės "Tauras" nugalėjo pirmą kartą per beveik pusę metų.

Oficialu. Po lygiųjų 1:1 Panevėžyje "Žalgirį" ir "Ekraną" skiria vis tie patys 12 taškų. Per likusias sezono rungtynesmėlyni ir raudoni gali surinkti tik devynis, todėl dabar lieka vos du pretendentai į titulą - "Žalgiris" ir Klaipėdos "Atlantas".

Vietos. Tauragėje 1:3 "Taurui" pralaimėję "Šiauliai" aukščiau septintosios turnyro lentelės vietos nebepakils - taškais jie dar gali pavyti Gargždų "Bangą", bet ši laimėjo trejas iš ketverių tarpusavio rungtynių su šiauliečiais. Tai reiškia, kad gargždiškiai penktą sezoną iš eilės baigs šešti - pasiekti aukščiau esančios Pakruojo "Kruojos" jie nebeturi net matematinių galimybių. "Sūduvai" 2:4 pralaimėjusi "Kruoja" liks penkta, marijampoliečiai žemiau ketvirtosios pozicijos nebenukris. Jau anksčiau tapo aišku, kad "Tauras" iš turnyro lentelės dugno nebeišsikapstys ir liks paskutinis, devintas.

Spindesys. Po "Sūduvos" pergalės ir "Ekrano" lygiųjų "SMScredit.lt A lygoje" medaliai vis dar spindi keturioms komandoms. "Atlantas", kurio kitą savaitgalį laukia akistata su panevėžiečiais, negali būti ramus dėl savo dabartinės pozicijos, o marijampoliečiai aktyviai mina panevėžiečių kulnus.

Pagaliau. Jei įskaitytume sezono pradžioje žaistas rungtynes dėl supertaurės, iki praėjusio šeštadienio mūšio Panevėžyje atomazgos "Ekranas" į "Žalgirio" vartus šiemet nepajėgė nukreipti kamuolio 480 minučių - lygiai aštuonias valandas. Situaciją pakeitė Arsenijaus Buinickio 11 metrų baudinys, įmuštas prieš pat finalinį teisėjo švilpuką.

Dovana. Visą antrąjį kėlinį "Žalgirį" nuožmiai spaudę panevėžiečiai gal ir nebūtų išsigelbėję, jei ne "Žalgirio" gynėjo Egidijaus Vaitkūno akibrokštas. Rezultatyvų perdavimą Kamiliui Bilinskiui prieš tai atlikęs futbolininkas dėl neaiškių priežasčių baudos aikštelėje sudavė varžovui, buvo išvytas iš aikštės ir padovanojo "Ekranui" teisę mušti baudinį.

Traumos. Sudėtį atjauninusiam "Ekranui" ne tik prieš rungtynes, bet ir joms prasidėjus teko sunkiai lipdyti gynybos grandies dėlionę. Vaidas Slavickas nežaidė dėl nuobaudos, Edvinas Girdvainis iškrito iš rikiuotės darydamas apšilimą prieš rungtynes, o pirmojo kėlinio viduryje dėl traumos aikštę paliko Lukas Čerkauskas. Vis dėlto net atitraukę į gynybą saugą Arną Riboką panevėžiečiai nuo "Žalgirio" atakų gynėsi patikimai.

Lenktynės. K.Bilinskis įmušė 21-ąjį savo įvartį šiose pirmenybėse, bet jo galimybės tapti rezultatyviausiu "SMScredit.lt A lygos" čempionato žaidėju tirpsta kaip sniegas Lietuvoje šių metų gegužę. "Sūduvos" saugas Nerijus Valskis kamuolį į "Kruojos" vartus siuntė triskart ir dabar jau yra įmušęs 27 įvarčius. Jei taip tęsis, gali net iškilti pavojus šalies čempionatų rekordui, kurį pernai užfiksavo 35 kartus tiksliai mušęs Artūras Rimkevičius, tuomet atstovavęs "Šiauliams".

Neprietaringi. "Sūduva" įrodė, kad prietarais netiki - komanda nepralaimėjo tryliktose "SMScredit.lt A lygos" rungtynėse iš eilės. Marijampoliečiai prašoko "velnio tuziną", nors Pakruojyje ir praleido pirmi.

Fortūna. Rungtynėse su "Kruoja" sėkmės deivė pastaruoju metu nedviprasmiškai šypsosi "Sūduvai". Marijampoliečiai turnyro lentelės kaimynę įveikė triskart iš eilės ir per tas dvikovas įmušė 10 įvarčių. Iki tol viskas buvo priešingai - "Kruoja" Suvalkijos futbolininkams lygoje nebuvo pralaimėjusi beveik dvejus metus.

Frontai. Žaisdami lygoje "Kruojos" treneriai mąstė ir apie LFF taurės turnyrą. Geltonos kortelės būtų užkirtusios kelią Ričardui Beniušiui bei Donatui Strockiui į šių varžybų ketvirtfinalio rungtynes su "Žalgiriu". Galbūt ir todėl jie buvo pakeisti jau po pirmojo dvikovos su "Sūduva" kėlinio. Apie žaidimą tais pačiais dviem frontais dabar priversti mąstyti "Šiauliai".

Bingo. "Tauro" gynėjas Mantas Lėkis įmušė penktą savo įvartį šiame čempionate. Tiesa, į varžovų vartus - pirmą. Iki tol kamuolys nuo šio futbolininko keturissyk buvo atšokęs į tinklą savo baudos aikštelėje.

Ruožai. "Tauras" laimėjo pirmą kartą nuo gegužės pradžios. Per 20-ies rungtynių atkarpą tarp dviejų pergalių buvo iškovotas vos taškas. "Šiauliams" iš nesėkmių pelkės išbristi nepavyksta - čempionate jie pralaimėjo penktą kartą iš eilės.